Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék, hogy legyen...

KZitus kérdése:

Mit tehetnék, hogy legyen türelmem olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
biblia

2013. dec. 11. 10:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Járjál templomba.Ott más is olvassa.Olyan embereket fogsz ismerni.Én nem jártam templomba csak imádkoztam,aztán leszoktam róla.
2013. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszön mindenkinek a válaszát.
2013. dec. 14. 12:39
 23/30 anonim válasza:
Nem fontos olvasni a Bibliát, ha már nagyjából ismered: "Ne vedd hiába az Úr nevét." Inkább tegyél valami jót, ha vallásos akarsz lenni.
2013. dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%
Tedd mondjuk félre az Őrtorony kiadványokat, mert azok távolítanak el az igazságtól!
2013. dec. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Habakuk könyvében ,Az igaz ember az ő hite által él.

Jussál más felismerésre ,vagy térjél észhez,ahogy Jézus is hirdette,Térjetek meg mert eljött az Isten Királysága.

(és nem 1914-ben.)

Na majd ezek után lesz türelmed.

2013. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
75%
Citromfű te,vagy nyugtató,naponta 2x.
2013. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt elkezdenéd olvasni a Bibliát mindig imádkozz Istenhez. Kérd a szellemét h értsd meg a Biblia szavait.
2013. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó a tanácsodat. Nagyon tetszik.
2013. dec. 20. 03:50
 29/30 anonim ***** válasza:
Van képes biblia is. Válaszd azt kezdetnek, aztán áttérhetsz a rendesre. Ne egyszerre akard elolvasni, mint egy könyvet. Részeket olvass csak belőle.
2013. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A Bibliát csak azok értik helyesen akiben Krisztus Szelleme lakozik hit által.

Mert a Bibliában Isten szól a zsidókhoz,pogányokhoz,és a zsidókból és pogányokból lett hívő emberekhez.

Háromféle ember típus van,a vallásos ,a hitetlen és a hívő ember.


Ha nem tudjuk beazonosítani,az olvasott bibliai részt vagy könyvet,hogy kinek is szól,vagy olyat olvasok magamra nézve ami a zsidóknak szól ,vagy a hitetleneknek ,nagyon összelehet keveredni a gondolkodásban ,biblia értelmezésben.

Arról már nem is írok ,hogy a múlt,jelen ,és jövőbeli bibliai kijelentéseket ,milyen gyakran össze-vissza keverik sokan.

Kedves Kérdező,a legfontosabb ,hogy Biblia olvasás előtt kérd az Úr Jézust ,hogy vezesse a gondolataidat.

Hiszen róla szól a Biblia.

Ha jól tudom ezt a János evangéliumában mondja is Jézus ,hogy az Írások Róla tesznek bizonyságot.

Ha valamit majd nem értesz majd olvasásod során ,írjál bátran segítek ha tudok.

2013. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!