Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hianyzik a hitelet, de nem...

Hianyzik a hitelet, de nem bizom a papjainkban. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Az lenyegtelen, hogy miert nem bizom bennuk. Nem oket itelem el, hanem azt, amit csinalnak...

Reformatus volnek, de inkabb vonz az ortodox vallas, persze itt is vannak dolgok, amiben nem ertek egyet. De hianyolom a reformatus egyhazbol azt a spiritualitast, ami az ortodoxban megvan. Tulajdonkeppen nem tudom elfogadni egyik egyhazat sem 100%- ban. Van egy ugynevezett helyes ut? Mit gondolsz errol?


2012. nov. 7. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem bízol a papjaitokban de a legtöbbjük nagyon rendes.


Ha a "papjainkban" alatt a református lelkészeket érted, akkor térj át az ortodox hitre. Ha általánosságban akkor pedig nincs értelme nem bízni bennük.

2012. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Őszintén sajnálom, ha volt negatív tapasztalatod református lelkészekkel kapcsolatban. Ugyanakkor - tudva azt, hogy lehetnek reális negatív tapasztalatok, azt is gondolom, hogy egy-egy negatív élményből nem lehet általánosítani sem. Ezért ha megírod - akár privátban - is, hogy hol laksz, nagyon szívesen ajánlok a környéken olyan református gyülekezetet, ahol - szerintem - jó a hitélet, és - szerintem - a lelkész is hiteles ember.


Üdvözlettel:

egy református lelkipásztor

2012. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nos, a "papjaink" alatt az itteni reformatus gyulekezet papjait ertem. Nem bizok bennuk, mert nem a sajat eletukkel mutatnak peldat, szo szerint is es atvitt ertelemben is vizet predikalnak es bort isznak. Az otthoni, csaladi eletuk romokban, napi szinten megy a veszekedes, civodas, felrelepes is volt, igy kerdem en, hiteles- e, amit a szoszeken a szeretetrol mond? Ket pap van jelenleg, hamarosan lesz harom- kb 1500 lelkes gyulekezetrol beszelunk, de teljesitmeny... nem tobb, mint nulla. Pofatlanul elnek az egyhaz zsirjan.

En sokszor ereznem szuksegesnek az eletemben, hogy bizonyos dolgokat megbeszeljek egy pappal, kikerjem a velemenyet, tanacsat, stb, de ha ilyesmivel beallitanek a papilakba, ugy neznenek ram, hogy MIVAN??? Ezzel szemben az ortodoxoknal (csak az itteni egyhazrol beszelek, masrol nem tudok nyilatkozni) ugy latom, sokkal kozvetlenebb a viszony a pap es a hivek kozott, ehhez gondolom nagyban hozzajarul a gyonas, amikoris a pap szemelyesen veled foglalkozik, nem csak ugy atlagba megallapitja, hogy pl ne hazudj, mert az bun. Viszont ugy latom, ez is amolyan "kotelezo" dolog, ha szukseget erzed, ha nem, el kell mondanod, kulonben "pokolra jutsz". Erre mondtam, hogy 100%ban nem ertek egyet egyikkel sem. Olyan kornyezetben forgok sokat, ahol sok vallasu ember van, nagy resze reformatus es ortodox. Azt figyeltem meg, hogy atlagban az ortodoxok "jobb emberek", olyan ertelemben, hogy nem latok bennuk annyi irigyseget, rosszindulatot, mint reformatus kollegaimban. Atterni sem szeretnek (konfirmalaskor megeskettek, hogy reformatus egyhazhoz hu leszek- na ennek sem latom semmi ertelmet...), ugyanis nem talalom egyiket sem 100%- ban helyesnek. Valoszinuleg bennem van a hiba...???

2012. nov. 7. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ortodoxoknál és a katolikusoknál is azért kötelező a gyónás mert ez jobban biztosítja a megbánást és a tanácsot a paptól. Ha segítség kéne az életedben, az ortodox pap (valószínűleg) akkor is meghallgat majd ha református vagy.
2012. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az már alapjaiban rossz, ha a Te hitéleted MÁS embertől függ. NE Emberre alapozd a hitedet. Istenben kell menedéket keresni és ő befogad, ha gyermeki hittel vágyódsz utána.
2012. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ez nagyon nehéz. mert lehetne azt mondani, hogy legyél saját magad papja, járd a saját utadat. ugyanakkor érezhető a írásodból, hogy pont, hogy más hasonló valakik társágára vágynál. esetleg nálad a vallásban jártasabb valakire is, akinek adnál a szavára.


szerintem nincs egyszerű megoldás. esetleg próbálj a környéken találni másik gyülekezetet és nézd meg ott milyen a hit élet. vagy helyben ha még egy két ember van így esetleg alapítsatok biblia olvasókört. ahol elolvastok részeket és megbeszélitek. de ekkor persze szintén magatokra vagytok utalva, de legalább nem egyedül vagy.

2012. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jó lenne Neked egy "lelki kísérő". Vannak, akik tanultak ilyet, lelkivezetésnek mondják általában, de nem "vezetnek", hanem kísérnek az életedben, abban segítenek, hogy jobban észrevedd az Isten vezetését az életedben, megbeszélhetsz mindenfélét.


Azt hiszem, több felekezetben is van ilyen (én katolikus vagyok és végeztem ilyet, de gondolom, hogy máshol is van). Sok világi csinálja, szerzetesek (jezsuiták nagyon jók ebben), s papok közül is páran. De mondom, én katolikus vonalon ismerem. Persze akár a jezsuitákat is felkeresheted, nem lesz gond nekik.


Amit a hitelességről írsz, szerintem egyik közösség sem olyan hú de hiteles, kiábrándító tud lenni, ha az ember közelről látja. Szóval kár ácsingózni máshová, mert nem jobb (más felekezetű barátaimmal néha megvitatjuk). Ez van. De ezekben a nagyon emberi (azaz egyszerre jó és rossz) közösségekben is meg lehet találni a hiteles hit megélésének módját...


:)

2012. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#5- os, nem alapozom mas emberekre a hitemet. Eppen ezt probaltam magyarazni, hogy Istenben hiszek, de a papokban nem. Azonban sokszor kellene tanacs, velemeny, sok helyzetben nem tudom, mit kellene tennem, ilyenkor jol jonne egy hitelesebb emberhez fordulni, akiben megbizom.
2012. nov. 8. 07:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok, ha ez neked nem baj és neten tudok segíteni valamiben vagy szeretnél beszélni valamilyen vallásos, lelki életbeni vagy filozófiai témáról akkor írj egy privátot, örömmel segítenék.
2012. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem alapozom mas emberekre a hitemet. Eppen ezt probaltam magyarazni, hogy Istenben hiszek, de a papokban nem. Azonban sokszor kellene tanacs, velemeny, sok helyzetben nem tudom, mit kellene tennem, ilyenkor jol jonne egy hitelesebb emberhez fordulni, akiben megbizom."


Ne haragudj kedves kérdező, de ez azért egy kicsit ellentmondásos. Nem alapozod más emberekre a hitedet, de mégis az emberektől vársz tanácsot. Én nagyon is hiszek Istenben, de egyik vallás se vonz, mivel pont azt éreztem én is annak idején amit te. A vallásokat emberek alapitották és azért olyanok amilyenek. Nem kell azért templomba menj, hogy Isten meghallgasson. A vallás már amint a nevében is van, azt jelenti, hogy megvallod az embereknek a hitedet (Isten anélkül is tudja, hogy megvallanád az embereknek), vagyis felválalod, hogy te most a katolikus, református, ortodox... hitrendszerben hiszel. Van e helyes út? Mindenki a sajátját szokta helyesnek találni. Én nem tudom, hogy az enyém helyes e vagy sem de én a magányos utat választottam. Nekem nincs szükségem papra közvetítőként Isten és köztem.

2012. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!