Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetnék, hogy legyen...

KZitus kérdése:

Mit tehetnék, hogy legyen türelmem olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
biblia

2013. dec. 11. 10:30
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Kedves:

"KZitus , ez már hanyadik kérdésed?


Teszteled az embereket,és magad ?Hiszen te tudod mi az "igaz vallás",és neked nem volna szabad a "hazug emberek"véleményét figyelembe venni.

Vagy tévedek?"


Nem számolom a kérdéseimet. Kellene?

Igen, tisztelek minden embert, természetesen tégedet is, különben nem válaszolnék neked. Sőt, még szeretlek is, mint felebarátomat. Ha ezt el hiszed, amit most írok neked, akkor azt is el kell hinned, hogy senkit nem tartok hazugnak. Mindenkinek szabad döntési joga van, azzal kapcsolatban is, amit ír.

Az már másik téma, mi az amit elhiszek, és mi az, amit nem. Dehát ezzel te is így vagy nem?

2013. dec. 11. 13:36
 12/30 A kérdező kommentje:

"" "nagy huncut vagy te, Zitus" - mire gondolsz? :)"

Arra, hogy nagy huncut vagy te, Zitus." - mire is:))

2013. dec. 11. 13:38
 13/30 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta Nikodémusnak,hogy újjá kel születnie,hogy bemehessen az Isten Királyságába.

Ha valaki nem születik újjá,Jézus Krisztusban ,nem lesz kedve Bibliát olvasni.A Biblia Jézus Krisztusról szol,ha valaki már Krisztusé ,akkor ,nem hogy türelme ,de vágy ni fog a Biblia olvasásra.

2013. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

KZitus,nektek tanítják a gyülekezetben,hogy,hogyan kell mellébeszélni? vagy már tényleg annyira robotok vagytok,hogy a szoftverprogramotok csak azt tudja értelmezni,ami belétek van táplálva?

Tesztelni és tisztelni,nem ugyanaz.

2013. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13-nál a ponty. Ez a nehéz és ezért van baj: a szentkönyvek [tartalmát] előbb hinni kell, és utána olvasni. Ez minden vallás minden szentiratára vonatkozik. Ezek ugyanis nem újságok, amiBŐL meg kell tudni valamit, hanem hittel- vagyis elővételezett bizonyossággal - olvasva visszakötni az Egységbe,amiből kiszakadt az ember. Az szentiratok olvasása imádsághoz hasonlatos.
2013. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ne kérdójelezd meg kérlek az indítékomat!

Ezt a kérdést tegnap tették fel nakem."


Mit kellett volna megkérdőjelezni? Egyszerűen nem akartam elhinni hogy ez veled megtörténhet. Azt gondoltam hogy van alapja de már látom hogy mi a helyzet.

A helyzet az hogy eleve befolyásolt az hogy tudom hogy tanú vagy. Írhattam volna azt hogy nem is kell olvasnod a Bibliát hiszen olvashatod helyette az Őrtornyot ,Ébredjeteket meg a többi a Társulat által kiadott irodalmat.

Véleményem meg annyi hogy igen Isten szava a Biblia és hogy egy klasszikust idézzek a Bibliából. Jézus válaszolta Sátánnak.

Lukács 4:4 Jézus azt felelte neki: Meg van írva, hogy nem csak kenyérrel él az ember.


Szerintem ebben a mondatban minden benne van. Ennyi.

2013. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Elnézést kérek pontosítok.


Ebben van benne minden.


Máté 4:4 Ő pedig ezt felelte: Meg van írva: nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.

2013. dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Imádkozz, hogy Isten adjon vágyat, tüzet a szívedbe az Ő Igéje iránt! :)
2013. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Kedves Vidipiri


Jézus sokszor tanította a követőit, hogy szabaduljanak meg az előítélettől! Miért szúrsz mindig az írásaidba velünk Tanúkkal érzett előítéletedet? Nem kellene. Az nem krisztusi és főleg nem isteni gondolkodás.

Leírtam egy kommentembe, hogy miért tettem, írtam ki a kérdést: "Ezt a kérdést tegnap tették fel nakem. Ezért érdekel a TE véleményed is."


Igen, az én "eledelem" a Biblia naponkénti olvasása, nagy nagy szeretettel. Ezt elmondtam annak is, aki a kérdést föltette nekem. De érdekel, érdekelt, másoknak mi segített megszeretni ezt a drága isteni ajándékot olvasni.

Kérlek, ne ródd fel nekem ismét ezt bűnöműl. Nem lehetne azt érteni a kérdésen, ami benne van?, és nem mögötte keresni valami másat? De ha ez így lenne, akkor is egyszerübb(és becsületesebb) ezt egy másik(viszont)kérdéssel tisztázni, ahelyett, hogy feltételezéseket írunk helyette.

2013. dec. 14. 08:56
 20/30 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Miért szúrsz mindig az írásaidba velünk Tanúkkal érzett előítéletedet? Nem kellene. Az nem krisztusi és főleg nem isteni gondolkodás.

Leírtam egy kommentembe, hogy miért tettem, írtam ki a kérdést: "Ezt a kérdést tegnap tették fel nakem. Ezért érdekel a TE véleményed is."


Ez nem előítélet kedves Zita. Tudod hogy mit jelent az előítélet? De hogy miért is vannak ezek a beszúrásaim amelyek nem előítéletek. Amennyiben érdekel leírom neked privátban.


"Igen, az én "eledelem" a Biblia naponkénti olvasása, nagy nagy szeretettel. Ezt elmondtam annak is, aki a kérdést föltette nekem. De érdekel, érdekelt, másoknak mi segített megszeretni ezt a drága isteni ajándékot olvasni.

Kérlek, ne ródd fel nekem ismét ezt bűnöműl. Nem lehetne azt érteni a kérdésen, ami benne van?, és nem mögötte keresni valami másat? De ha ez így lenne, akkor is egyszerübb(és becsületesebb) ezt egy másik(viszont)kérdéssel tisztázni, ahelyett, hogy feltételezéseket írunk helyette."


Amikor kiírtad a kérdést nekem honnét kellett volna tudnom hogy nem neked van valami problémád hanem más tette fel neked ezt a kérdést?

Ugyan is ez nincs leírva ez csak később derül ki.

Na pont az ilyen kifejezések és utalások miatt vannak nekem ezek a beszúrásaim. Mint amit te is írsz hogy: "Kérlek, ne ródd fel nekem ismét ezt bűnöműl." Hol rottam én ezt neked fel bűnödül?

Talán erre a mondatomra gondolsz? "A helyzet az hogy eleve befolyásolt az hogy tudom hogy tanú vagy."


Ezzel azt akartam mondani hogy nem hittem volna hogy egy tanú eljuthat olyan helyzetbe hogy nincs türelme olvasni a Bibliát. Ezért is kérdeztem az első válaszomban hogy: "Komoly?"

2013. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!