Miért olyan visszataszító sokszor az istenhit (benne a kereszténység) a legtöbb embernek?
Engem a hit nem taszít. Szerintem hasznos dolog lehet olyan embereknek, akiknek szükségük van rá.
De a vallástól irtózom. És mindenki, aki egy kicsit elmélyed a történelemben.
Hát erre talán Te is tudod a választ.
Valami történt...
Mi?
Csalódás, meggyőződés hiánya, vagy más kép gondolkodtak e hitről és már nem érdekli őket, vagy nem hozta meg a várva várt reményt,,, és még sorolhatnám
Az erős hit kifejlesztése nem kis feladat és nem egyszerim hanem folyamatos edzést kíván, mint ahogy az izmot avval növeljük, és tartjuk karban ha mozgatjuk, törődünk vele.
Aztán van egy olyan is, hogy egy-egy Tanítás nem tetszik, és azt gondolja valaki, hogy :
Na nem, ezt már nem....
Egyébként A teremtő leíratta, hogy lesznek ilyenek, és ezek ezért fognak elfordulni a hittől, és így kárt fognak szenvedni, úgy mond szellemi hajótörést, s a hitük nem volt annyira kifejlesztve, hogy kitudjanak tartani.
Pedig az írás szerint az részesül megmentésben aki MINDVÉGIG kitart.
Sajnos kevesebb ember ateista vagy agnosztikus, mint vallásos, így a legtöbb embernek nem visszataszító az istenhit.
A kérdésre válaszolva, egy gyerek még nem rendelkezik akkora tudással, hogy maga eldöntse akar-e hinni istenben vagy sem, így azt teszi és abban hisz, amiben a szülei, amit ők tanítanak neki.
Hogy mi történt azzal aki aztán megszabadúlt a hitétől? Ennek nagyon több kiváltó oka is lehet. Lehet az a hitben való csalódottság, vagy lehet felvilágosodás.
Hát ha valaki t hordanak, majd járatnak templomba, gyülekezetbe, ahogyan fogalmazol, akkor adja magát, hogy az illető nagy valószínűséggel meg fogja utálni az egészet, hiszen az egész egy kényszer a számára.
Kinek van kedve hozzá, hogy a szülei hordják őt a templomba?Vannak a gyerekeknek önálló véleményük, ha érdekli őket a dolog, akkor meg úgy is a tudtukra adják.
Elég jó válaszokat kaptam, köszönöm! Mégis úgy érzem a válaszok sokfélesége miatt, hogy további kérdéseket kell feltennem.
1. Tény, hogy vannak olyan vallási közösségek, ahol olyan tanítások hangzanak el, hogy tényleg vonzódik a hallgató az Istenhez, máshol inkább a tiltásokon és Isten bosszúálló természetén van a hangsúly. Mit eredményez ez?
2. Istent nem látjuk, de követőit annál inkább. Ha nem hasonlít a szülő, a keresztszülő, vagy keresztény ismerős jelleme a hirdetett Istenére, akkor mi van?
3. Vonzó tanítások, példás szülők ellenére, a tanult gyermek elakad az ókori világkép erőltetett, tabukkal védett, tudományellenes bibliaértelmezési dogmáin. Hova vezet ez?
4. a 3. kérdésemben említett dogmák legvisszataszítóbbjával: az örök tűzben való gyötrelemmel fenyegetik sok helyen az Istenhez közeledőt. Valóban igazságos, szeretetteljes és irgalmas a Biblia főszereplője?
Nem fogadok el olyan válaszokat, hogy "csak!", "meg van írva!", "mert a Szentírás Isten szava!" Ezeknél konkrétabb, logikusabb, és életszagúbb válaszokat szeretnék!
"a tanult gyermek elakad az ókori világkép erőltetett, tabukkal védett, tudományellenes bibliaértelmezési dogmáin."
Az ókori világkép minden, csak nem erőltetett, és tudományellenes.Az ókor nagy részében még nem is létezett a Biblia, az utolsó pár száz évének a terméke.
A tudományoknak pedig ez a kor volt a virágkora, mert nem volt, ami akadályozza a szabad fejlődését(például az inkvizíció, ha már a keresztényekről beszélünk).
Szerintem te a középkorra gondoltál, mert arra végképp ez a jellemzés illik rá.Nem véletlenül nevezik sötét középkornak a reneszánsz óta.
Köszönöm!
"Az ókori világkép minden, csak nem erőltetett, és tudományellenes.Az ókor nagy részében még nem is létezett a Biblia, az utolsó pár száz évének a terméke."
Nyilván, a túl hosszú mondatom az oka, hogy nem tűnt fel: a mai bibliaértelmezők jelentős többsége az, aki az erőltetést végzi. Igazad van, ha vallásos keretek közt is, sok babonával keveredve, de jelentős tudósok működtek már az ókorban is. Az ókor vége felé és a középkorban kezdődött el a kutatókkal szembeni vallási eredetű korlátozás. Sajnos, az USA-ban éppen mostanában követelik sokan a hat napos teremtéstörténeten alapuló természettudományi oktatás kötelező bevezetését.
Elegük lett a mea culpázásból, elegük lett abból, hogy nem lehetnek saját gondolataik. Esetleg nem azok a fajták, akik behódolnak, ráadásul egy láthatatlan valakinek.
Nekem még személy szerint azt is, hogy milyen lenéző, gúnyolódó hangnemben írnak itt egyes vallásosok, tisztelet a kivételnek. Hányinger.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!