Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmenjek bulizni?

Elmenjek bulizni?

Figyelt kérdés

érvek ellene: 1. nem szeretnék berúgni, mivel a legutóbbi alkalomkor megfogadtam, hogy nem lesz több berúgás.

2. nem szeretném az Urat megbántani a viselkedésemmel

3. sportolok, és akkor nem igen kéne innom

mellette: 1. nagyon kevésszer mozdulok ki itthonról, inkább olyan otthonülős fajta vagyok

2. az egész osztály ott lesz(no jó a többség)


vagy esetleg lenne egy olyan választás, hogy elmegyek de nem fogok sokat inni, de itt van egy bökkenő, mivel a többiek le fognak itatni, ezért inkább vagy megyek vagy nem megyek.

Tudnátok valami jó érvet, hogy menjek e, vagy sem?? És ha nem, akkor mit mondjak a többieknek??


Tudom nem valami vallásos téma ez, de én szeretnék megfelelni az Úrnak, szóval mégis csak a keresztyénektől szeretnék választ kapni.


2013. dec. 2. 15:40
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Min vitatkozzunk?:)
2013. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Pál leveleinél is ugyanezt a módszert kell alkalmazni. Ismerni kell a történeti hátteret, és vissza kell menni az eredeti szövegre. Ebben az esetben ugyanis nem egy fordítás fog dönteni arról, hogy Pál ott mire akart gondolni.


Ez épp olyan, hogy a magyar fordításban nem látszik, de ha eredetiben olvasod a Bibliát, akkor azzal szembesülhetsz, hogy Keresztelő Jánost angyalnak nevezi a szöveg. (eredetiben angelosz). Miért? Azért, mert ez a szó, nem csupán a mennyei lényeket jelöli, szó szerinti jelentése: követ, küldött.


Vagy ha nem ismered a Jelenések könyve keletkezési hátterét, akkor, nem fogod érteni azt, hogy János apostol miért írta meg képes nyelven azt a könyvét. A történeti háttéren azért kiderül, hogy jó oka volt rá. Ettól függetlenül természetesen meg lehet érteni a Bibliát, de a részletek alaposságához fontos a történeti háttér ismerete, és visszamenni az eredeti szöveghez bizonyos esetekben.


Egyébként meg nem vitáztunk.

2013. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Tehát azon az igehelyen egészen biztos, a fent említett eszközöket figyelembe véve, hogy Pál semmiképpen sem bíztatott alkoholfogyasztásra.
2013. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!