Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmenjek bulizni?

Elmenjek bulizni?

Figyelt kérdés

érvek ellene: 1. nem szeretnék berúgni, mivel a legutóbbi alkalomkor megfogadtam, hogy nem lesz több berúgás.

2. nem szeretném az Urat megbántani a viselkedésemmel

3. sportolok, és akkor nem igen kéne innom

mellette: 1. nagyon kevésszer mozdulok ki itthonról, inkább olyan otthonülős fajta vagyok

2. az egész osztály ott lesz(no jó a többség)


vagy esetleg lenne egy olyan választás, hogy elmegyek de nem fogok sokat inni, de itt van egy bökkenő, mivel a többiek le fognak itatni, ezért inkább vagy megyek vagy nem megyek.

Tudnátok valami jó érvet, hogy menjek e, vagy sem?? És ha nem, akkor mit mondjak a többieknek??


Tudom nem valami vallásos téma ez, de én szeretnék megfelelni az Úrnak, szóval mégis csak a keresztyénektől szeretnék választ kapni.


2013. dec. 2. 15:40
1 2 3 4
 1/33 eric_one ***** válasza:
68%

1Kor 6,12 "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá."



1Kor 15,33

"33Ne engedjétek magatokat becsapni! „A rossz társaság elrontja a jellemes

embert is!” 34Térjetek észre végre, és ne vétkezzetek többé! Mert vannak

közöttetek, akik nem is ismerik Istent igazán — azért mondom ezt, hogy elszégyelljék

magukat!"


Károli hasonlóképpen fordította a 33. versszakot "Ne tévelyegjetek. Jó erkölcsöt megrontanak gonosz társaságok."



Szóval ne menj oda, főleg ha előre tudod hogy nem tudsz az Úr dicsőségére cselekedni ott semmit. Inkább keresztény fiatalok társaságát keresd, sokak számára ez hihetetlenül hangzik, de a szórakozás, kikapcsolódás, jókedv és öröm nem csak az alkohol társaságában megvalósítható tevékenység. Hozd meg a döntést, térj meg valóságosan, és munkálkodj a megszentelődéseden. Jakab is keményen így fogalmazott:


"Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.

8. Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek. "

2013. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Én mégis azt mondanám, menj el, és ne igyál.
2013. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 KZitus ***** válasza:
47%

Szervusz


Biztosan nem komoly az, hogy majd a mi válaszainktól függ a döntésed:)


De tanácsot talán adhatunk, mivel kérted. Az első válaszoló olyan bibliai alapelveket írt, amelyeket vegyél figyelembe.

Ha előre tudod, hogy le fognak(akarnak majd) itatni, akkor mi a jó abban a társaságban? Szeret, illetve tisztelnek ott tégedet?

Tényleg ennyire gyenge az akaraterőd, hogy rád erőszakolhatnak bármit is? Nem gondolod, hogy egy ilyen társaság rombolja az önbecsülésed?

Mert miért is rugatnak be? Hogy majd napokig (nekik) legyen min szórakozni? Neked tényleg kell az ilyen társaság?


Nem kell otthol űlnöd! De szerezz olyan barátokat, akik mellett épülsz, és jól is érzed magadat. Akik mellett nem kell attól félned, mi lesz a végén.


Magadnak te diktáld a tempót, ne engedd, hogy mások(orrodnál fogva) vezessenek.


Üdvözöllek.

2013. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát,

első neked köszönöm az igéket...csak az a baj, hogy a közelben nincs semmi keresztyén fiataloknak közösség, illetve keresztyén fiatalok sincsenek, vagy én nem tudok róla...

második, nem írtál érvet, szóval erre nem tudok mit írni

harmadik, vagyis Zitus, nem attól fogom eldönteni, megyek e vagy sem, hogy hányan írtok és milyen arányban, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi...és az van, hogy tudom, hogy nem jó társaság, de akkor is csak az osztálytársaim, és velük leszek még egy darabig...hogy tisztelnek, illetve szeretnek e azt nem tudom, igazából azt mondják, de ki tudja??, habár sokat segítek nekik...bár lehet, hogy csak kihasználnak, de én akkor is segítek nekik...ha akarnám az akaraterőm erős lenne, de valahol legbelül mégis elmennék, de én nem akarnék, olyan mintha két személy lenne bennem, az egyik azt mondja menjek el a másik meg , hogy ne...tudod kamaszkorban a fiatalok azt hiszik, hogy ha isznak akkor már nagyok, meg már felnőttek, de közben meg nem, és úgy van ahogy mondod, mert mindig a bulikról beszélnek, hogy ki hol volt, mennyire rúgott be, stb., ...amúgy meg szeretek otthon ülni, filmeket nézni, jobban elvagyok, mintha elmennék bulizni, ha meg mégis elmegyek, akkor meg ha nem iszok, akkor nem érzem magam, jól, mert olyan érzésem van, mintha elvárnák tőlem, hogy hogyan viselkedjek, nem szeretek a középpontban lenne, de ha valaki rám néz, én meg nem csinálok "semmit", akkor olyanokat gondolok, mintha a másik fejével gondolkodnék, és ezt mondana: nézd már, ez csak ott ül magában, forever alone...tehát ezért is kerülöm a társaságokat, meg, annyira nem is keresik velem a társaságot, csak suliban....

2013. dec. 2. 17:22
 5/33 anonim ***** válasza:
A 2-es ponttal nincs baj, mert isten nem létezik, így ne 1 kitalált semminek akarj megfelelni, hanem magadnak, de én a helyedben nem mennék, de ez azért van, mert abszolút nem vonzanak az ilyen helyek! :)
2013. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Van kedved elmenni bulizni?

Jó lesz?

Jobb lesz, ha nem mész el?

Mások miatt nem kell elmenned...

Olyat sem kell csinálnod, amit nem akarsz.


Egyik oldalom legszívesebben csak inna, a másik vszont tudja, hogy csak rosszabb lesz tőle.

Ha neked rossz lesz bármilyen formában, akkor ne menjél el...

2013. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 for KING and COUNTRY válasza:

Szia!

Feltételezem a Bibliából kellenek érvek, tehát itt van néhány:


Kinek jaj? kinek oh jaj? kinek versengések? kinek panasz? kinek ok nélkül való sebek? kinek szemeknek veressége?

A bornál mulatóknak, a kik mennek a jó bor kutatására.

Ne nézd a bort, mily veres színt játszik, mint mutatja a pohárban az ő csillogását; könnyen alá csuszamlik,

Végre, mint a kígyó, megmar, és mint a mérges kígyó, megcsíp.

Példabeszédek 23:29-32


Jaj annak, a ki megitatja felebarátját, epédet keverve belé, hogy megrészegítsed őt, hogy láthassad az ő szemérmöket!

Habakuk 2:15


A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!

Példabeszédek 20:1


Nem tudom, hogy elmenj-e... de ha el is mennél és kérdezgetik, hogy miért nem iszol akkor mond csak meg nekik, hogy miért nem. Ehhez pár bátorító-jellegű igeszakasz:


Az Úr Istent pedig szenteljétek meg a ti szívetekben. Mindig készek legyetek megfelelni mindenkinek, a ki számot kér tőletek a bennetek levő reménységről, szelídséggel és félelemmel:

Jó lelkiismeretetek lévén; hogy a miben rágalmaznak titeket, mint gonosztevőket, megszégyenüljenek a kik gyalázzák a ti Krisztusban való jó élteteket.

Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.

I Péter 3:15-17


Mert nem szégyenlem a Krisztus evangyéliomát; mert Istennek hatalma az minden hívőnek idvességére, zsidónak először meg görögnek.

Róma 1:16


Ha pedig értesz angolul, akkor itt egy kis ajándék vidi (keresztény rock) a témával kapcsolatban, szerintem tetszeni fog :)

http://www.youtube.com/watch?v=wYS-cc8POE0


Isten áldjon!

2013. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Szia :D


Kérdés, hogy ki mit ért a "buli" alatt. A keresztény a görög "Christianos" kifejezésből származik, ami annyit jelent, hogy Krisztusi, Krisztust követő.


Aki Krisztus követője akar lenni "annak úgy kell járnia, a mint ő járt." (1Ján 2,16). Evvel kapcsolatban ajánlom egy orvos két művét a Szentírásból, ez a Lukács Evangéliuma és az Apostolok cselekedetei. Az első könyve Jézus élettörténetét mutatja be, a másik pedig az Őskereszténység életét.


Megjegyzem még, hogy Pál apostol azt írta a keresztényeknek, hogy "És becsületbeli dolognak tartsátok, hogy csendes életet folytassatok,"(1Thess 4,11). Ami pedig az alkoholfogyasztást illeti, a Biblia nem támogatja (Péld 20,1)


Minden jót.

2013. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

A zsidók is és Jézus is ivott alkoholt. A kis mennyiség még nem káros. Nem károsabb, mint a többi hulladák.


Egyébként egy kis pinacoladától még nem lesz bajod :D

2013. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Bármikor ha alkoholtól rosszul lennél, vizet kell inni. Akkor is, ha rossz.
2013. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!