Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmenjek bulizni?

Elmenjek bulizni?

Figyelt kérdés

érvek ellene: 1. nem szeretnék berúgni, mivel a legutóbbi alkalomkor megfogadtam, hogy nem lesz több berúgás.

2. nem szeretném az Urat megbántani a viselkedésemmel

3. sportolok, és akkor nem igen kéne innom

mellette: 1. nagyon kevésszer mozdulok ki itthonról, inkább olyan otthonülős fajta vagyok

2. az egész osztály ott lesz(no jó a többség)


vagy esetleg lenne egy olyan választás, hogy elmegyek de nem fogok sokat inni, de itt van egy bökkenő, mivel a többiek le fognak itatni, ezért inkább vagy megyek vagy nem megyek.

Tudnátok valami jó érvet, hogy menjek e, vagy sem?? És ha nem, akkor mit mondjak a többieknek??


Tudom nem valami vallásos téma ez, de én szeretnék megfelelni az Úrnak, szóval mégis csak a keresztyénektől szeretnék választ kapni.


2013. dec. 2. 15:40
1 2 3 4
 11/33 for KING and COUNTRY válasza:

"...Jézus is ivott alkoholt..."

Ezt cáfolnám:


Mert nagy lészen az Úr előtt, és bort és részegítő italt nem iszik; és betelik Szent Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.

Lukács 1:15


Nem kötekedés képen válaszoltam rá, csak ha valamit nem tudunk biztosra akkor ne hazudjunk :)

(a Bibliában amúgy sincs olyan megírva, hogy Jézus fogyasztott volna részegítő italt)

2013. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Akkor az apostolok biztosan a vért ittak :D

Gratulálok.

A kánai mennyegzőn is fantát ittak igaz?

2013. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 for KING and COUNTRY válasza:
Mutatnál nekem olyan igeszakaszt kedves barátom, ahol az lenne megírva, hogy Jézus ivott részegítő italt?
2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

13

Monda pedig az angyal néki: Ne félj Zakariás; mert meghallgattatott a te könyörgésed, és a te feleséged Erzsébet szül néked fiat, és nevezed az ő nevét Jánosnak.


Ez van előtte.

2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Tehát Jábos nem iszik. Az úrvacsorán mit ittak barátom?

Vagy Jézus csak leitatta a többieket?

2013. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 for KING and COUNTRY válasza:

Úgy látszik tévedtem. Elnézést kérek, mert neked van igazad :)

Egyből azt írtam ami legelőször beugrott, a többi dolognak meg nem néztem utána...

2013. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Semmi baj kedves barátom. Én is szoktam tévedni, de még mekkorákat :D

És ha valaki képes beismerni, az nagyon nagy dolog és becsülendő... (magyarul nem csak, hogy nem vagy hülye, hanem okos is bátor.)

De igazad van, minél kevesebb méreg, annál jobb ;)


http://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ


:P

2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"A zsidók is és Jézus is ivott alkoholt."


Jézus hogy ihatott volna alkoholt amikor Ő maga adta parancsba az Ószövetségben Salamon által, hogy "A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!" (Péld 20,1) ?


A válasz a görög nyelvben van. Errők külön irodalom is van: "A bor szó jelentése a Bibliában" Keress rá.

2013. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Salamon nekem nem Jézus. Inkább valószínűbb, hogy az említett íge a részegségről szól.
2013. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Magyarul: Vigyázni kell a borral, mert oldja a gátlásokat és aki sokat iszik, az könnyen elveszik. (eltér Isten útjáról).
2013. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!