Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmenjek bulizni?

Elmenjek bulizni?

Figyelt kérdés

érvek ellene: 1. nem szeretnék berúgni, mivel a legutóbbi alkalomkor megfogadtam, hogy nem lesz több berúgás.

2. nem szeretném az Urat megbántani a viselkedésemmel

3. sportolok, és akkor nem igen kéne innom

mellette: 1. nagyon kevésszer mozdulok ki itthonról, inkább olyan otthonülős fajta vagyok

2. az egész osztály ott lesz(no jó a többség)


vagy esetleg lenne egy olyan választás, hogy elmegyek de nem fogok sokat inni, de itt van egy bökkenő, mivel a többiek le fognak itatni, ezért inkább vagy megyek vagy nem megyek.

Tudnátok valami jó érvet, hogy menjek e, vagy sem?? És ha nem, akkor mit mondjak a többieknek??


Tudom nem valami vallásos téma ez, de én szeretnék megfelelni az Úrnak, szóval mégis csak a keresztyénektől szeretnék választ kapni.


2013. dec. 2. 15:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Bölcs Salamonnak példabeszédei » 31. fejezet

6

Adjátok a részegítő italt az elveszendőnek, és a bort a keseredett szívűeknek.

7

Igyék, hogy felejtkezzék az ő szegénységéről, és az ő nyavalyájáról ne emlékezzék meg többé.


Ezt hogyan tudod magyarázni?

Na jó én hiszek neked, csak akkor fejtsd ki jobban!

Mert Jézus borát is lehet értnei sok módon.


Jézus is mondta, hogy nem az fertőztet meg, ami bemegy.

Pál is mondta, hogy csak a bálvány áldozatoktól tartózkodjunk.


Egy pohár bor, tényleg bűn?

2013. dec. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Gondolom, azóta már régen eldöntötted, hogy elmész-e a buliba, és már nem aktuális a kérdés, de azért válaszolok:


Menj el nyugodtan a buliba, de ne igyál! Vagy ne sokat. Olyan nincs, hogy "a többiek le fognak itatni", csak azt lehet leitatni, aki hagyja! Nyugodtan ihatsz alkoholmentest is, nem kell törődnöd azzal, hogy a többiek esetleg kinevetnek érte. Különben sem hiszem, hogy az egész osztályod alkoholista lenne. Töltsd az idődet olyanokkal, akik szintén nem isznak.

Ha otthon ülős vagy, akkor főleg mozdulj ki otthonról! Az Urat nem bántod meg a viselkedéseddel, ha kulturáltan és ésszel bulizol!

2013. dec. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszát...

utolsó, igazából elég sokan isznak az osztályból, szinte hetente...amúgy meg nem vagyok elég erős ahhoz, hogy vissza tudjam őket utasítani az ivással..

2013. dec. 3. 14:46
 24/33 anonim ***** válasza:

Rivulets of Silver Tears !


"Salamon nekem nem Jézus. Inkább valószínűbb, hogy az említett íge a részegségről szól."


Salamon, és vele együtt a többi próféta Krisztus Lelke által szólt (1Pét 1,11-12).


"Egy pohár bor, tényleg bűn?"


Igen. Az Ószövetségben a papoknak tilos volt alkoholos italt inniuk (3Móz 10,8-9). Mivel pedig az Újszövetségben a keresztények egyetemes papságban részesülnek (1Pét 2,9) ezért értelemszerűen bűn.

2013. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Utolsó: de hát a kánai menyegzőn is ittak bort! Akkor most bűnt követtek el? És Jézus is bűnt követett el, amikor borrá változtatta a vizet?
2013. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

16:07:


Jézus egészen biztosan nem készített bort, mert soha életében nem szegte meg az Ótestamentumban lefektetett szabályokat. Ő nem azért jött, hogy a Törvényt eltörölje, hanem azért, hogy betöltse (Máté 5,17)


A zsidók a lakodalmakon nem használtak alkoholos tartalmú italt, mert a menyegzőt egy szent szövetségnek tekintették. Minden bizonnyal mustról lehetett szó, amely ugyancsak a szőlőnek a termése, akárcsak a bor, de alkoholmentes.

2013. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Mindegy, mit hiszel. Én iszom bort. Egészségemre. És nem érdekel ha ettől bűnös leszek, mert ezt sem tartom bűnnek.

És disznót enni sem bűn. Mert nem az evés és ivás és a külsőségek a rosszak.

2013. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
16:31 Olvasd el a Bibliában a kánai menyegző történetét! Jézus első csodatétele: borrá változtatta a vizet, mert a lakodalomban elfogyott a bor. Persze lehet, hogy az valójában must volt... de az én Bibliám bort ír.
2013. dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Rivulets of Silver Tears!


Természetesen azt tehetsz amit akarsz, jogod van hozzá. Egy keresztény embernek azonban nem az a mérce, hogy ő saját maga mit tart bűnnek, hanem az, hogy mit mondd az Isten.


16.52-es válaszoló!


A Biblia az ókorban keletkezett, tehát a korabeli szokások Keleti szokások ismerete szükséges a mélyebb megértéshez. Emellett az értelmezésél az egyik alapszabály, hogy igét igével kell összevetni, nem mondhat egyik sem ellent a másiknak. Ha a te értelmezésed a helyes, akkor ellentmondás van az Ó és Újszövetség között.


A megoldás másik kulcsa a görög nyelvben rejlik. Egyáltalán nem biztos, hogy a Kánai menyegző történeténél (Ján 2,1-12) alkoholos italról van szó. A görög szövegben ugyanis az "oinos" szó található, amely a gyümölcsből készített italokat jelenti. Hogy ez tényleg így van, arra bizonyíték a Septuaginta, ahol a zsidó tudósok a részegítő ital kifejezésére egy külön szót alkalmaztak, tehát különbséget tettek az alkoholos, és az alkohlemtes gyümölcstermés, vagyis a bor és a must között!

2013. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

ne azon vitázzatok, hogy szabad e bort inni vagy sem, mivel Pál értelemszerűen leírja, hogy : a gyomrodra való tekintettel élj egy kevés borral is. (most nem akaródzik belinkelni, de van ilyen)


nem hiszem, hogy a must, jó lenne a gyomorra - most nem azt mondom, hogy rossz, de ha gyomorbántalmaid vannak, akkor a bor, pálinka sokkal hatásosabb...persze mértékkel kell inni

2013. dec. 3. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!