Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan sok manapság az...

Miért olyan sok manapság az ateista? És miért olyan sok a vallási fanatikus?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy a mai világban az embernek egyre kevésbé van szüksége Istenre, akiknek meg igen, azoknak egyre inkább, de attól még miért jelentik ki olyan sokan, hogy nincs Isten és aki hisz benne az hülye, vagy miért jelentik ki, hogy Isten a kezdet és a vég, az alfa és az omega, akitől minden származik és aki olyasmiben hisz, mint az evolúció elmélet meg hasonlók, az hülye

Miért nézik az emberek ilyen fekete-fehéren ezt az egészet?


2009. nov. 14. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

NEm tudom, én nem mondom, hogy nincs isten, mert ezt nem kehet bebizonyitani, de azt se, hogy van.

A világ ugyanúgy megmagyarázható isten nélkül,m int istennel,ezért nekem logikátlan lenne, hogy létezzen.

(Csak egy példa: a vallásosok szerint a világ magától nem keletkezhetett, ezért kellene lenni istennek - nekem meg a kérdésem, hogy isten akkor honnan lett, ki teremtette. Az a válasz, hogy isten mindig is volt, nekem nem válasz, mert ugyanennyire jogos azt is lehet állitani, hogy a világ volt mindig.)

2009. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
mert senkinek nincs szüksége bolondításra, légvárak kergetésére, senki nem akar álomvilágban élni.
2009. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
a vallási fanatikusok meg menekülnek a realitás elől, pszichésen sérültek.
2009. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Amiért sok a politikában is a fanatikus.Úgy látszik,ez nálunk olyan kényszer.Vitatkozni,leszólni azt,aki másként gondolkodik,mint én.
2009. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
az emberek nagyon végletes lények, és szükségük van arra, hogy valamit nagyon fanatizáljanak, értelmet ad az életüknek, és ennyi
2009. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Miért légvár építése az, ha hiszel abban, hogy a léted nem teljesen értelmetlen és hogy van egy felsőbbrendű entitás, amely megjutalmaz, hogyha helyesen élsz.

Még ha Istent csak egy társadalmi fékező mechanizmusnak fogjuk fel, akkor sem elmebetegség hinni benne.

Elvégre Isten nélkül az isteni törvényeknek (ne lopj, ne csalj, ne hazudj stb.) sem lenne értelmük és akkor hova fajulna a világ?

2009. nov. 14. 22:57
 7/20 A kérdező kommentje:
Az első és a 22:54-es hozzászólásában van realitás.
2009. nov. 14. 22:58
 8/20 A kérdező kommentje:
Amúgy miért lenne "pszichésen sérült" az, aki hisz valamiben? Nekem nem is ezzel van a bajom, hanem azzal, hogy mindenkit sérteget és hülyének tart, aki ezzel nem ért egyet.
2009. nov. 14. 22:59
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Neked van igazad, és íme látszik is, sok tekintélynek örvendő ember lop, csal, hazudik, és róluk mintázzák a többiek. Te csak maradj meg a magad hitében és tisztességében, és bízzál benne, hogy minden jóra fordul.
2009. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy változtatni akarnék, csak nem esik jól, hogyha leszólnak azért, amiben hiszek. Pláne, ha ilyen hülye elv miatt. És az se esik jól, ha a velem azonos nézeteket vallókat leszólják. Vagy ha a fent említett két tábor képviselői pocskondiázzák egymást, attól függetlenül, hogy melyiküknek van, vagy nincs igaza.

Ez akkor se volt szép, amikor a középkorban csinálták. Ötszáz év alatt azért már tanulhattunk volna belőle.

2009. nov. 14. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!