Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs manapság, ,...

Miért nincs manapság, , ereje" a kereszténységnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 09:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%
Van ereje. Sok keresztény gyorsabban tudja pakolni a téglákat.
2010. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Mert egyre többen ébrednek rá hogy a vallás hülyeség.
2010. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2010. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Teljesen jogos a kérdésed. A magyarázat az "esőben" rejlik. A kereszténység a kezdetekkor volt a legerősebb, néhány évtized alatt az akkori teljes birodalomban elterjedt. Véleményem szerint a mélypont a középkor volt, az egyház és állam egyesülésével. A Biblia szerint lesz egy kései eső, amikor újra erős lesz, ehhez azonban nyilvánvalóvá kell válnia a különbségnek az igazi és az álkereszténység közt. A Biblia így mutatja be az álkeresztényeket: "akiknél meg van a kegyesség látszata, de megtagadják annak erejét." Úgy gondolom ez a válasz a kérdésedre. A kereszténységben most is működik az életátformáló erő, még ha nem is olyan látványos, mint sokan várnák.


Üdv. Péter

2010. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
14%

Én nem vagyok ateista - igaz keresztény sem -, de elég logikusnak látszik, hogy a kereszténység leáldozóban van.


Ez történik ugyanis minden vallással. Egy ideig ragyog, aztán elkezd fogyni az ereje, mert a vallás egyik jellemzője, hogy nem váltooik. És abszolút ellentmondásos lenne, ha egy fejlődő világban fenn tudna maradni egy változatlan hit.

Nézd meg, ez történt az óeyitomi, a görög, az azték vallással is. Igen, lehet mondani, hogy de a kereszténység az igazi hit, csakhogy minden vallásról ugyanezt mondták a maga idején. Aztán mégis eltűntek szép lassan, mert csak akkor lehet fejlődni, ha kitörünk a régi keretekből.


A kereszténység pedig nem felel meg a mai elképzeléseknek. Például ma már sokan a reinkarnációban hisznek, vagy ha nem is, akkor sem tudnak azonosulni azzal, hogy a hit fontosabb a szeretetnél. Azt mondani, hogy aki nem keresztény, annak mit sem számít minden jósága, merta Pokolba jut- nos, nem épp elfogadható gondolat manapság.


Egyébként sokan azonosítják a vallást az egyházzl, ami nem túl értelmes dolog, de mit lehet ellene tenni? Nem sokat. De erre fogni a kereszténység hanyatlástá, megint túlzás lenne. Én el tudom választani őket egymnástól, a biblia bizonyos elveivel mégsem értek egyet. Ahogy sokan mások.


Mostanság terjedőben vannak az újpogény vallások, de azokat is már felfogásban éik meg az emberek, mint évezredekel ezelőtt. Ugyanaz a vallás,de teljesen más oldalát emelik ki. talán ez lesz a kereszténységgel is egyszer.

2010. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
5%

szerintem is azért amit 11:44 ír.a Biblia tanításait nem lehet örök érvényűnek tekinteni,és betartani,akkor sem ha a fanatikus keresztények az öklüket rázva bizonygatják,hogy márpedig lehet.Nem teljesen őszinték magukhoz,nem a szívükből beszélnek,és nem gondolkodnak következetesen,ez az igazság.az élet állandó változás.a jó és a rossz fogalma is változik,persze aki tényleg tudatosan szeretne élni,az tudja mivel tesz jó másnak és mivel nem.de ehhez nem kell Biblia,nem kell készpénznek venni azt amit más emberek tanítanak az erkölcsről,jóról,rosszról.a keresztény vallás sok szempontból nem hiteles.kulcsfontosságú emberek akik erkölcsről beszélnek,erkölcstelenek,hazudnak,megtévesztenek.és itt most lehet vitatkozni,hogy ki számít igaz kereszténynek meg ki nem,lehet másra kenni mindent a végtelenségig,amíg fennt van a szemellenző,és az őszinteség hiánya,addig semmi nem fog megoldódni....ezért nincs ereje a kereszténységnek,mert nem arról szól amiről szólnia kellene.sok keresztény ezt már kezdi észrevenni,és tisztán látja a dolgokat,ezért szakítanak a szűk látókörűséggel,és minden nemkívánatos dologgal,amit a keresztény vallás létrehozott,a hatalom,és irányítás érdekében.

Ui:ha valaki úgy látja szándékosan mocskolom a keresztény egyházat,elmondom,hogy nem ez a célom,a véleményemet mondtam el őszintén,egyébként én is keresztény elveket vallottam régebben.vitát pedig senkivel nem fogok nyitni.minden jót mindenkinek!


[link]

2010. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes kérdés, még ha földrajzilag kissé determinált is. Én inkább azt kérdezném, miért van az hogy Kínában az emberek az életüket áldozzák érte, hogy terjed Koreában, Indiában és Afrikában, és itt, ahol már elvileg kereszténység van, miért nincs olyan ereje, mint ott.


A baj az emberek hitetlenségével van. A Biblia megemlíti hogy Jézus a saját hazájában nem tudott csodát tenni az emberek hitetlensége miatt. Mert ők a helyi asztalos lökött fiának tartották, nem prófétának, pláne nem Messiásnak. Jézus azt is felveti, vajon amikor az embernek fia visszajön, talál-e majd hitet a földön? Ez egy költői kérdés volt, és a válasz: nem igazán. De Isten az Isten, a mi hitünktől függetlenül.

2010. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Miért, nincs?
2010. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
A keresztények nem tudnak példát mutatni a többi ember számára.
2010. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Miért, ki tud?
2010. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!