Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért Jeh....

Jehova Tanúi miért Jeh. Kezdetű nevet emlegetnek, mikor a saját fordítású Bibliájukban is Jah. Van?

Figyelt kérdés

Zsoltárok 68;4 (Károli: 68;5)

4 Daloljatok Istennek, zengjetek éneket nevének!+

Köszöntsétek énekszóval a kietlenben száguldót,+

Jahot, hiszen ez a neve,+ és vigadjatok előtte!


(Újvilág fordítás)


2013. okt. 26. 09:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kedves Péter


Isten neve a Róma 10:13-ban, különböző fordításokban

Hutter héber, görög, latin és német nyelvű Bibliája

Rotuma Biblia

Tobai batak Bibliában Nem Jézus neve van írva hanem Jehova neve.

Pál apostol a Jóel könyvéből idézte ezt a verset, Jóel pedig nem Jézus nevét említette.

(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül; bizony Sion hegyén és Jeruzsálemben lesznek a megmenekültek, ahogyan Jehova megmondta, és az életben maradottak között, akiket elhív Jehova.”


A 1korintus 1:2.:

Hogyan „hívták segítségül” bármely helyen Krisztus nevét? Ennek egyik módja az volt, hogy a názáreti Jézus követői nyíltan a Messiásnak és a „világ üdvözítőjének” ismerték el őt, sok csodatettet hajtva végre Jézus nevében (1János 4:14; Cselekedetek 3:6; 19:5). A The Interpreter’s Bible ezért azt a megállapítást teszi, hogy „az Urunk nevét segítségül hívni [kifejezés] . . . inkább azt jelenti, hogy Jézust Úrként megvallani, mintsem azt, hogy hozzá imádkozni”.

Elfogadni Krisztust és hitet gyakorolni kiontott vérében, amely lehetővé teszi a bűnök bocsánatát, szintén „a mi Urunk Jézus Krisztus nevének segítségül hívását” jelenti. (Vesd össze a Cselekedetek 10:43-at a 22:16-tal.) Ezenkívül valahányszor Istenhez imádkozunk Jézus által, betű szerint is kimondjuk Jézus nevét. Így hát noha a Biblia rámutat, hogy segítségül hívhatjuk Jézus nevét, arra nem utal, hogy hozzá kellene imádkoznunk (Efézus 5:20; Kolossé 3:17).


Ne keverjük össze a kettőt, nem ugyan az.

Valakit elismerni, vagy valakinek imádatot bemutatni nem egy és ugyan az.


Katy Weaver

2013. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Krisztus a gyülekezet Feje-ez tény, és az is, hogy az Ő neve minden emberi név felett áll, ahogy a Cselekedetek 4:12-írja. De gondolom egyetértesz azzal, hogy a Sofóniás könyve az nem Jézus nevéről beszél, mivel még sem született. Egy másik személyről van szó, arról akiről Pál is beszélt, a Filippi 2:9-11-ben. Ez Az a Valaki, aki magát Jézust is a magas állásba emelte. Kíváncsi lennék rá, hogy ezt a személyt hogy hívják? Üdv.
2013. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ezt a személyt a mi számunkra Atyának hívják. Jézus is ezen a néven hívta segítségül és szólította még Élinek is. De nekünk keresztényeknek elég Jézus nevében kérni amint már előttem frappánsan idézték is, a tanús félremagyarázások nélkül.


Meg van a héberben 72 neve ami nem véletlenül van ott, mert más más néven szólították más más helyzetben. Tehát rengeteg a választék. A JHVH-t pedig hagyjuk meg annak ami: SZENTNEK.

2013. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Igen?

akkor hogyan fog ez a vers beteljesedni, ha titokban hagyná, vagy nem tartaná fontosnak, azt amit az emberekkel megakar ismertetni?


(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.


(Ezékiel 38:23) 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova. . .


Jézus ennek a névnek a megszenteléséért imádkozott, hogy az emberek megismerjék, és ismerjék meg, mert Ő nem bujkál senki elől.

(Máté 6:9) . . .»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved.

(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból.. . .

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni,. . .


S ezek is bizonyítékok, hogy Jézus is és a Tanítványok is használták Isten nevét, amit az akkori vallás vezetők Sátán vezetésével jól eltöröltek.


Katy Weaver

2013. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező inkább menj el egy keresztény (keresztény!) gyülekezetbe, ahol felvilágosítanak téged ezek felől a dolgok felől :)
2013. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert MINDEN NEVEDEN felül felmagasztalád a te beszédedet." Zsolt 138:2


Ezek szerint több neve is van, de ez JT-ket nem zavarja.

2013. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szenteltessék meg a te neved......tehát kell egy név, ennyire egyszerű a dolog...
2013. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Szeretném a figyelmedet felhivni két biblia versre.

( ÉSAIÁS 12:2). Íme, Isten az én megmentésem. Bízni fogok, és nem rettegek, mert Jah Jehova az én erőm és hatalmam, és ő lett a megmentésem.

(Ésaiás 26:4)Bízzatok Jehovában minden időben, mert Jah Jehovában van az időtlen idők Kősziklája.(Újvilág fordítás)

Ahogy te is megfigyelheted nem csak a Jah hanem Jehova név is megtalálható a Bibliában.

2013. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
A Jehova nem található meg a Bibliában, hanem "csak" a JHVH és a Jah rövidítés.
2013. okt. 29. 23:59
 20/24 anonim ***** válasza:
Jó pontosan nem tudjuk, hogyan ejtették ki Isten nevét a régi időben, de az biztos, hogy nem csupán az Isten szót használták. Kedves kérdező te melyik nevet használod? Az, hogy néha Jah-ként utalunk rá az nem ellentmondás, egy névnek ma is több alakja is lehet.
2013. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!