Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért Jeh....

Jehova Tanúi miért Jeh. Kezdetű nevet emlegetnek, mikor a saját fordítású Bibliájukban is Jah. Van?

Figyelt kérdés

Zsoltárok 68;4 (Károli: 68;5)

4 Daloljatok Istennek, zengjetek éneket nevének!+

Köszöntsétek énekszóval a kietlenben száguldót,+

Jahot, hiszen ez a neve,+ és vigadjatok előtte!


(Újvilág fordítás)


2013. okt. 26. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem azért mert jobban illik a szájizükhöz.

Más magyarázat nincs.

2013. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Témához kapcsolódó információ:


HalleluJah jelentése: Dicsérd Jahot vagy Dicsérjétek Jahot.

(héber eredetű szó)

Ez egy kifejezés az öröm és a hála kifejezésére. Az ókorban a szertartásokon a közösség hallelujával felelt a zsoltársorokra.


Jah - Isten nevének, a Jehova névnek költői, rövidített alakja. A Bibliában több mint ötvenszer fordul elő, gyakran a „hallelujah” kifejezés részeként.


Jehova név a Károli Bibliában:

1Móz 22,14

1Móz 32,9

2Móz 6,3

2Móz 15,3

2Móz 17,15

Bír 6,24

Zsolt 83,19


Angolul pedig úgy hívják, hogy: Yahweh.

2013. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 KZitus ***** válasza:
Tipikus magyar realitás...kákán is csomót...
2013. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

tattila1012!


A kérdésre nem válaszoltál, ha nem haragszol. Az, hogy több alkalommal megjelenik az úgynevezett Jehova kifejezés, az egy másik dolog. A következő miatt: A Jehova név nem szerepel a héber iratokban, ott a JHWH tetragramma szerepel, amit önkényesen eoa magánhangzókkal töltenek meg. Viszont a Jah kifejezés szerepel az iratokban nem egyszer. Ahogy említetted is, a HalleluJAH kifejezésben, illetve a kérdésben említett Zsoltárokban is megjelenik fordítatlanul a Jah kifejezés.


KZitus!


Tipikus Tanú hozzáállás. Hívjunk valakit Jóseggnek. Jaj, bocsánat, Józsefnek. Most nem is értem, hogy miért keresem a kákán a csomót. Tök mindegy, hogy József, vagy Jósegg?

Ti azt állítjátok, hogy Isten neve Jehova, ahogy ki is nyilatkoztatta. Viszont ha magából a Bibliából bizonyítatódig, hogy nem igaz, akkor már a másik kötekszik.

Tény 1: A Jehova név egyetlen iratban sem szerepel, „csupán” a JHVH (illetve JHWH) tetragramma.

Tény 2: A Jah kifejezés fordítatlanul szerepel az iratokban, mint az ószövetségben (Zsoltárok 68), mint az újszövetségben (Jelenések könyve, Hallelujah)

Tény 3: A Jeh szó fonetikailag nem azonos a Jah szóval.


És kéretik azt a csúsztatást mellőzni, hogy Jézus nevét sem tudjuk pontosan. Tudjuk, és tudjuk a jelentését is. A JHVH tetragramma kiejtését nem tudjuk pontosan. Viszont pontosan tudjuk, hogy Jah-val kezdődött, és nem Jeh-vel. A héberben jelentéstelen a Jehova szó, ez mesterségesen kreált szó az adonáj, eloim, és a tetragramma összefűzéséből. Viszont a Jahveh minden feltételnek megfelel, és jelentése is van.

2013. okt. 26. 18:36
 5/24 anonim ***** válasza:

"A kérdésre nem válaszoltál, ha nem haragszol."


Tudom, ezért is írtam oda, hogy: "Témához kapcsolódó információ"

2013. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

tattila1012


Igen, igazad van, köszönöm a válaszod!

2013. okt. 26. 19:35
 7/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Kíváncsi lennék, hogy ki az aki Jeh-nek emlegeti Jehova Istent.

Én magam nem találkoztam még olyan testvérrel, pedig már 22. éve szolgálom a Teremtőt, hogy valaki így nevezte volna.


A Bibliával foglalkozó Tudósok közül, sokan elismerik, hogy a legelterjedtebb formája Isten nevének a magyar nyelvben a Jehova,


Katy Weaver

2013. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Katy!


Lehet, hogy ti nem, de a hébereknél nem volt idegen kifejezésmód a rövidített név használata. A Bibliából is rengeteg példát fel lehet hozni. Ha kíváncsi vagy, akkor leírok párat, de most nem kívánok kitérni erre.

Viszont ti nem azt prédikáljátok, hogy ez a legelfogadottabb hangzás, hanem azt, hogy ez a neve. Ha a Biblia alapján nem jeh-vel kezdődik a neve, hanem bizonyítottan jah-val, akkor nem lehet Jehova a neve. Viszont mint említettem, értelme sincs a Jehova szónak. Márpedig ha bizonyítottan nem helyes a kiejtés, és jelentése sincs, akkor nem Jehova a neve. A feltételeknek viszont teljesen beleillik a Jahve megnevezés. Mint a jelentése, mint a Jah kezdet. Lehetek Tanú közöttetek, mialatt azt prédikálom nektek, hogy nem Jehova a neve, hanem Jahve, és ezt prédikálom házról házra az embereknek is? Ha belegondolsz, akkor nem lehetek közöttetek tag ilyen felfogással. Akkor mégiscsak a hamis név mellett tanúskodtok, ami bizonyítottan nem Isten neve.

2013. okt. 26. 20:06
 9/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, látom te is fontosnak tartod, hogy a Mindenható egy névvel legyen azonosítva. Kíváncsi vagyok arra, hogy Te szerinte akkor melyik ez a név. Mert ugyebár a Róma 10:13-szerin a megmentésünk múlik azon, hogy segítségül hívjuk-e ezt a nevet. Szóval, szerinted melyik nevet kell akkor segítségül hívnunk........Üdv.
2013. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Jézusét :)


"Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken" 1 Kor 1:2


Ananiás Jézussal beszélgetett:


"És itt is hatalma van a főpapoktól, hogy mindazokat megkötözze, kik a te nevedet segítségül hívják." Csel 9:14


Üdv.

2013. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!