Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jó a predesztinációban?...

Mi a jó a predesztinációban? Úgy tudom ez a legvitatottabb református tétel. Mivel védik az érveitek, és miért tudják elfogadni? Kérem, hogy csak reformátusok írjanak!

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 21:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Én ezért a tanért hagytam el a református egyházat, mert pontosan ezek voltak a kételyeim.
2013. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%

Ezt csak akkor fogod megérteni, ha elismered, hogy Isten mindenható és mindentudó. Sok helyen benne van a Bibliában, ahol előre "megjövendölte" a jövőt. Vagyis Ő tudja mit fogsz cselekedni. Ezért vagy segít, hogy jobban megismerd, vagy hagy téged, hogy a "saját" utadat járd. De ezt ne úgy képzeld el, hogy pl. egy bűnöst nem akar "megtéríteni", de Ő tudja, hogy ki hogyan fog válaszolni az Ő jeleire.

Ez nem olyan, hogy te most ki vagy választva, akkor bármit csinálhatsz, úgyis üdvözülsz, hanem akkor leszel kiválasztva, ha úgy is élsz, ahogy Jézus tanította.

Ezt esetleg olvasd el: [link]

Ezeket az írásokat, feltehetőleg baptisták írták.


Egy református

2013. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
Na tessék itt a református válasz. Leírta ugyanazt mint én egyszer. Így hihető lett?
2013. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

12-es: Akkor nem igaz az, hogy Isten már a születésekor eldönti, hogy kik kárhoznak el, és kik nem?


13-as: Igen, mivel sok a kókler. Ezért kell a válasz elsőkézből.

2013. nov. 2. 19:57
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván a gyakorikérdések.hu-n hemzsegenek a szélhámosok akik arra várnak hogy a reformátusokkal kapcsolatos kérdésekre lecsaphassanak hamis,hazug válaszokkal.
2013. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

12: Sajnálom, hogy nem tudtál rá válaszolni.


13: És az idióta kóklerek, mint jómagad. Pöh...

2013. nov. 9. 13:12
 17/24 anonim ***** válasza:
Fúúú, de megmondtad! Azta mindenit!
2013. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont erről a színvonalról szó.
2013. nov. 12. 17:07
 19/24 anonim ***** válasza:
Önkritika legalább megvan :D
2013. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Milyen önkritika? Ostoba.
2013. nov. 13. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!