Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jó a predesztinációban?...

Mi a jó a predesztinációban? Úgy tudom ez a legvitatottabb református tétel. Mivel védik az érveitek, és miért tudják elfogadni? Kérem, hogy csak reformátusok írjanak!

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 21:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag nem egyenlő a fatalizmussal. De én a mai napig nem értem. Az tény, hogy az ember nem áll Isten felett és korlátozva van valamilyen szinten a szabadságában.

De a dönteni képes és a tetteiért felelősnek kell hogy legyen.

Isten nem teremt embereket kárhozatra, csak hogy megmutassa a dicsőségét. Undorító felfogás...

2013. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom elfogadni és nem is igazán értem, hogy miért nem lehet kimondani, hogy Kálvin tévedett. Nem ő az első a vallások történetében és ha ezt végre kimondanák attól ő még nem lenne kisebb mivel nem ő az Isten aki tévedhetetlen. Most meg más se csinálnak csak megpróbálják kimagyarázni, hogy hogyan gondolta.

Amiért nem tudom elfogadni az az, hogy igazságtalan lenne, márpedig Isten nem lehet igazságtalan.

2013. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És mit magyaráznak arról, hogy hogyan értette Kálvin?
2013. okt. 3. 10:43
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem teljesen. Mert akkor ha az ember eleve el van rendelve a kárhozatra vagy az üdvösségre, akkor pl. egy sorozatgyilkos alapból üdvözülne, mert az Isten még születése előtt az üdvösségre rendeltre el? Vagy egy igazi példás életű keresztény elkárhozna, mert Isten neki azt rendelte el?
2013. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a predesztináció úgy kell érteni, hogy az ember nincs eleve kárhozatra vagy üdvösségre ítélve, DE Isten mindenható és mindent tudó, így ő már születésünkkor tudja hogy mi lesz a sorsunk.Tehát "odafönt" már meg van "írva" hogy mi mit miért fogunk csinálni és hogyan mert előre látják. Nagyon hosszan kilehetne fejteni de ez a lényeg.
2013. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5-ös: Ez érdekes. Na jó, de Isten honnan tudja, hogy a keresztúton merre fordulunk el?

Vagy azt akarod mondani, hogy bár az ember a sorsát maga alkotja, de Isten - aki az időn kívül létezik - végignézi az illető életét a születésétől a halálig, és így már "a születéskor látja az illető sorsát", melyet a döntéseivel ő maga épített fel?

2013. okt. 4. 16:22
 7/24 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan.
2013. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Akkor már csak két kérdésem van: milyen felekezetű vagy, és ezt melyik könyvben olvastad?
2013. okt. 4. 19:20
 9/24 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok semmilyen felekezetű, de ezt egy keresztény mondta nekem. Hogy ő milyen felekezetű volt azt nem kérdeztem, csak szóba került a predesztináció is.
2013. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos semmit sem ér. Én egy református válaszát akarom. Csakis egy reformátusét.
2013. okt. 5. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!