Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hogy azt mondta a Pápa...

Izidorkata kérdése:

Igaz hogy azt mondta a Pápa hogy a nem hívőkenek is a menyországba jutnak?

Figyelt kérdés

Persze taéláltam cikkeket erről de nem értem pontosan.

szerintem aki nem hisz, az távol van Jehovától, vagy általánosan mondva Istentől. Akkor meg hogy jutna az ő országába?


P


2013. szept. 26. 20:53
1 2
 11/20 sörpocak ***** válasza:

enngé


Akkor közelítsük meg máshogyan. Adott egy törvénysorozat. A delikvens mindegyiket betartotta, de nem azért, mert a törvény ezt írta elő, hanem saját maga miatt. Egyetlen egy törvénypontot nem tartott be mégpedig azt, hogy hinni-e kell a törvényben. Ezt az egyet nem tartotta be, de az összes többit igen, sőt példamutatóan, akkor most mégis a Pokolra kerül? Úgy, hogy az adott törvénynél még az is fönn áll, hogy hamis? Úgy, hogy nem is volt szüksége ezekre a törvényekre, hogy Isten "kedvében" járjon? Úgy hogy ezzel az egy törvénnyel még csak magának se ártott, nem hogy másoknak?


Egyébként nem arról van szó, hogy elvárjuk (a szerintünk nem is létező) Istentől, hogy a mennybe bocsásson minket, hanem arról, hogy, ha mi is megtudunk bocsájtani egymásnak, embereknek, ennél sokkalta rosszabb dolgoknál is, akkor milyen alapon ő a végtelen szeretet, ha ezt se tudja elnézni?


Ha meg szívesen bekísérne a mennyországba, de a saját törvénye miatt nem teheti, akkor meg nemes egyszerűséggel, nem mindenható.

2013. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hagyd sörpocak!


Isten mindenható, és maga a szeretet, punktum!!!

Szeretetteljesen fog minket a pokol bugyraiba lökni. :)

2013. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Sörpocak: meglesz az illetőnek a lehetősége (ahogy neked is) erre a választ megtudni. Azt, hogy mit ír a Biblia, azt pontosan tudom, de azt, hogy mi van az emberek szívében, azt csak Isten tudja.

Tegyük fel, hogy igaz, amit írsz. Ez esetben mélyen hívő emberről van szó. Hibás a feltételezésed, hogy csak és kizárólag parancsok vannak a Bibliában. Mivel eleve hibás a kiindulópontod, mivel nem vagy megtért ember, ezért a kommunikáció kettőnk között teljesen hiábavaló.

2013. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 sörpocak ***** válasza:

Szerintem meg egyszerűen nem úgy értelmezted az általam leírt szöveget, mint én. A példa nem tökéletes, de a lényeg meg van benne, csak a feltételezésed, hogy most egy mélyen hívő emberről volt szó, árulkodik arról, hogy pont a lényegét nem értettet.


És nem vagyok műveletlen fráter. Tudom, hogy nem csak utasítások vannak a Bibliában, ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy a te kiinduló pontot is hibás egy előző hozzászólásodnál.

2013. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Frigg ***** válasza:

Én nem hiszek ebben az egészben. Szerintem nincs se pokol, se menny. Tehát attól sem félek, hogy hova kerülök halálom után, vagy hova nem. Meghalok, tudni se fogok róla.

Persze részemről vallásszabadság van, mindenki abban hisz, amiben jólesik :)


23/N

2013. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 csincsilla000 ***** válasza:
Aki önhibáján kívül nem ismeri Istent,de a lelkiismeretére hallgat az is a Mennybe kerülhet.
2013. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igaz, de ezt nem (csak) a Szentatya mondta. Már legkésőbb a II. vatikáni zsinat óta ezt tanítja az egész Egyház.

Ezzel lehet nem egyetérteni, általában a protestáns felekezetek nem hisznek ebben, mivel náluk az üdvösség egyedül Isten kegyelméből a hit által valósul meg, míg a katolikusoknál a hit mellett a jó cselekedetek is üdvözítenek, ráadásul hisszük, hogy a közbenjáró imával elnyerhetjük mások számára az üdvösséget.

2013. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

én úgy gondolom hogy az jut a menyországba, aki fel készült rá, meg alkalmas rá.Akinek a szíve, meg az értelme nyitott az örökkévalóság, és az örökké való felé.

Én még nagyon messze vagyok ettől, mint kb.az emberek 99%-a.

Én szerintem a jó cselekedetek nagyon fontossak, mert nélkülük nem tudnánk gyakorolni a hitet, és megerősödni benne. Én pl. naponta olvasok néhány lapot a szentírásból, vagy a az Ébredjetekből, vagy más vallásos szövegből.

2013. szept. 28. 21:48
 19/20 anonim ***** válasza:
A hívő alatt mit értesz? Egyházi tag? Gyakorolja a hitét? Én nem vagyok ilyen, de erősen hiszem Istent. Nem az a lényeg, melyik egyházhoz tartozol, hanem hogyan tekintesz Istenre, a Világra, a Környezetedre, az Emberekre.
2013. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
szerintem olyan mint a zsidó illetve olyan más vallású emberek akik nem vetik el a keresztény egyháza(ka)t mint pl a mohamedánok
2013. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!