Hogy hihetjük azt, hogy isten létezik?
Sokan azt hiszik, hogy létezik isten és sátán. A télapó sem létezik a repülő rénszarvasaival, és a gyereket sem a gólya hozza.
Akkor isten és a sátán miért létezne? Akár hús-vér, vagy szellemként.
A médiában mindenkit átvernek, aljas módon kínálják az áruikat, aljas módon adagolják az emberekbe a műsoraikat, és mi eltanuljuk szokásaikat.
Ha a média ezt teszi az emberekkel, akkor bármit megtehetnek, elhitethetnek dolgokat.
És nem isten keze van benne, vagy a sátáné. Más dolgok munkálkodnak a háttérben, mint isten meg sátán. Ez csak háttér fogalom, félrevezetés.
Azért mert ez a hit!
Egyébként a télapónak van bibliája?
Ha találsz valami olyant ami érthetőbben és tisztábban megmagyarázza létezésedet mint a Biblia, akkor tudasd velünk is "hitetlenekkel",hogy mekkorát tévedtünk.
Az életnek értelme van!
És mi lenne az értelme?-egy véletlen robbanás?
Kétlem kedves kérdező!
'télapót' leninék találták ki, az nincs. Na de Santa Claus!
A repülő rénszarvasaival! És a gyereket pedig a gólya hozza.
A világ túl bonyolult, a tudásunk meg túl kevés ahhoz hogy mindent személyesen megtapasztaljunk és megértsünk. Az emberi tudomány nagyon dolgot részletesen megvizsgált, és sokat köszönhetünk neki. Mégis, vannak olyan dolgok amikre a tudomány nem talált (eddig) magyarázatot. És vannak olyan dolgok is amikkel a tudomány nem foglalkozik azon egyszerű oknál fogva, hogy bizonyos dolgok tudományosan nem vizsgálhatók. Különösen az olyan kérdések, mint "miért létezik a világ" vagy "van-e értelme az életnek, és ha igen akkor mi az" abba a területbe esnek amit a tudomány nem vizsgál, mert nincs a tudománynak módszere a vizsgálathoz. Az élet értelmének kérdéséhez nem lehet tudományos hipotézist fölállítani (mert egy hipotézis fölállításához is szokás tényeket használni), de még ha lehetne, akkor sem lenne olyan kísérlet sorozat amivel tudományosan igazolni vagy cáfolni lehetne.
Az embereknek szükségük van magyarázatra. Az lehet hogy az élet értelme tudományosan nem vizsgálható, de az embereknek nem csak fizikai táplálékra van szükségük. Érzelmet és gondolatokat is "fogyasztanak", és ezek hiányában is képesek elpusztulni. Senki nem akar egy olyan világban élni, ahol a saját létezése értelmetlen véletlen, nem létezik rossz és jó, és nem létezik olyan cél amiért érdemes élni. Ezért az emberek bepróbálkoznak különböző valószínű és kevésbé valószínű magyarázatokkal. Ideális esetben, amíg ezek nincsenek túl nagy ellentmondásban a valósággal, addig megkönnyítik a földi életet, és talán elősegítik a fejlődésünket is.
Isten létezésében sokan hisznek, mert ez sok dologra ad magyarázatot, viszonylag kevés ellentmondással. Természetesen a előző mondatot nem szó szerint és abszolút módon kell értelmezni - az "Isten" fogalom is mást jelent mindenkinek. Mindenki azt érti "Isten" alatt, amilyen képet kialakított Istenről. Vannak akik tarthatatlan Isten fogalmat alkottak, és csodálkoznak hogyan lehet ilyen hülyeségben hinni. :-) De ez még a jobbik eset, mert ez az első lépés egy vállalhatóbb Istenkép kialakítása felé. Rosszabb eset pl.: olyan ember is van aki még nagyobb képtelenségben hisz, mégsem hajlandó tőle megválni.
Annyira korlátoltak vagyunk, hogy sokszor még azt sem tudjuk hogy mit nem tudunk.
"Más dolgok munkálkodnak a háttérben, mint isten meg sátán. Ez csak háttér fogalom, félrevezetés."
A víz nem folyhat felfelé,sem át egy objektumon,mindig a legrövidebb,leggyorsabb irányba tör előre..de ezzel azt akartam éreztetni,hogy egy egésznek a része vagy,és te is hatással vagy valamire,és rád is hatással vannak,így az egész Földön minden ,mindenre hatással van, akár ki is számolhatnád mikor fogsz meghalni, de hamarabb bekövetkezne,mint hogy megtudnád az eredményt...
Szia!
Egy multimilliomos vállalkozó sajtótájékoztatót tartott, ahol az interjú végén a kíváncsi újságírók feltettek egy kérdést:
- Miért hiszi, hogy van Isten?
- Nézzék, nekem számtalan üzemem van. Az egyikben autókat, a másikban húsdarálót és sok más egyebet gyártunk.
Egy autó 140-150 ezer alkatrészből áll, de előbb 24 mérnököm tervezi, majd anyagpróbákat végzünk, és csak azután következik a gyártás. No, de vegyük csak a húsdarálót! Mindössze 9 alkatrészből áll, és 17 mozdulattal lehet összeszerelni a futószalagon, mégis egy-egy munkásnak több napon át kell gyakorolnia ennek módját. Ha nekem ezek után azt állítja valaki, hogy a több milliárdszor bonyolultabb világegyetem megalkotásához nem kellett a Teremtő, az nem normális.
- Rendben van, de mivel tudná Ön kézzelfoghatóan bizonyítani a Teremtő létezését?
A gyáros észrevette a gúnyos felhangot, és diktálni kezdett a titkárnőjének:
Pályázat: Építészmérnököt keresek, aki megtervez, majd kivitelez egy toronyépületet az általam felvázolt méretekben és minőségben. Alapméret: kör alakú, átmérője 4 méter. Magassága ennek legalább 200-szorosa, azaz 800 méter.
(Természetesen bírnia kell a toronynak az elemi erők okozta bármilyen erős kilengést!) A fal vastagsága alaptól a felső szintig max. 25 cm lehet.
Ebbe bele kell szerelni a víz, gáz, csatorna, felvonó és minden egyéb kiszolgáló rendszer csöveit, vezetékeit. A torony belsejében nem lehet semmi. Kívül-belül teljesen simára, egyenletes felületűre kell készíteni, merevítés, kitámasztás nem lehet rajta. Ennek ellenére a torony tetejére legyen ráépítve egy önállóan működő komplett vegyi üzem, amely tápszereket állít elő, emberi fogyasztásra. Siker esetén a honorárium összegét a mérnök szabhatja meg, bármilyen magas összegben.
Ezután elvette a papírt a titkárnőjétől, és aláírva átnyújtotta az újságírónak.
- Tessék, itt a válaszom. Benne a bizonyíték.
- Nem értjük, hogy mi akar ez lenni.
- Majd később megértik. Egyelőre közöljék a lapjukban feltűnő helyen. Ha akad rá jelentkező, újra találkozunk, és folytatjuk a sajtóértekezletet.
A nagy érdeklődést kiváltó eseményre jó néhány neves építészmérnök, és még a korábbinál is több újságíró jött el.
- Talán el is kezdhetjük, szólt ironikusan a házigazda. Kérem az első jelentkezőt, tegye meg ajánlatát, ismertesse elképzeléseit.
Csak konkrét megoldást, kivitelezhető terveket fogadok el.
Néhány percnyi vita után a szakma legismertebb építésze dühösen megjegyezte:
- Rendben van, én már kiestem a versenyből, de szeretném látni azt az embert, aki ezt megtervezi! Ezt egyszerűen lehetetlen megépíteni! A gyáros megkérdezte:
- Nos, van még jelentkező? Ha nincs, akkor kérem, figyeljenek jól, bemutatom az eredetit.
A titkárnő átnyújtott neki egy hosszú, cső alakú papírtekercset. Kibontotta az egyik végénél, és óvatosan kihúzott belőle egy ép búzaszálat, szép, tömör aranykalásszal. Azután így szólt a jelenlevőkhöz:
- Igazuk van uraim, ez a feladat az ember számára valóban lehetetlen! De a Teremtőnk mindenható, csodálatos alkotásokat hozott létre, mint ez is, nézzék csak! Mérjék le, itt vannak hozzá a műszerek. Figyeljenek, kérem, kör alakú a szára, átmérője pontosan 4 mm. Magassága ennek éppen 200-szorosa, azaz 800 mm. A falvastagsága mindenütt 0,25 mm. Kívül sima, belül üres, az összes táp- és kiszolgáló csatorna ebben a vékony falban fut, no és ez a csodálatos miniatűr vegyi üzem, a kalász itt a tetején önállóan működik. És tudják hogyan? Napenergiával!
Ráadásul a Napot is Isten teremtette. Értik az összefüggéseket? Ez a kis vegyi labor 8-9 féle tápanyagot, vitamint állít elő vízből és a talajból felszívott ásványi anyagokból, napenergiával. Ez alatt szelek és viharok tépik, kényükre hajlítgatják, akár a földig. De a búzaszálak ezt is kibírják. Nos, uraim az itt látható remekmű és a mi kontárkodásaink közötti különbség egyértelműen bizonyítja a Teremtő létezését, és határtalan, számunkra szinte felfoghatatlan képességeit.
Üdv. Péter
Péter!
A sztori nem rossz, kedves kis tanmese, de az elven kívül sántít. Az, hogy valamit felnagyítasz az 1000-szeresére, nem jelenti azt, hogy változatlan arányokkal működni fog! Pl. miért nincsenek 40-100 (és ez csak a 40x-ese!) centis rovarok? Azért, mert egyszerűen fejletlen a keringésük és a légzőszervük, és a belső részek elhalnának! Az analógiádra kiterjesztve, az ezerszeres nagyítása a búzaszálnak arányaiban sokkal nagyobb teherbírást követelhet meg az alapanyagoktól! (4mm szövet rugalmas, és a felülete, ami a szélnek ki van téve, ~4000mm^2, míg a toronynál ez az 1mio.-szorosa, és arányaiban nem is olyan rugalmas, pedig a szél nem 1000-szer, hanem 1mio.-szor nagyobb felületen éri...) Szóval a példa szép, az elv jó, csak éppen a kivitelezés nem az igazi...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!