Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ha ténleg nincs Isten...

Hogy ha ténleg nincs Isten (ezt nem én állítom csak idézek ) akkor miért írták a Bibliát?

Figyelt kérdés
Egyik oldalon sem akarok érvelni . Sem ateista sem keresztény oldalon !csak megfigyelő vagyok !

2013. szept. 2. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
74%
A Bibliában található primitív legendák összesége a megfélemlítésen alapul. Ezért olyan igazságtalan gyilkos a benne leírt isten, mert így félelemben lehetett tartani azokat, akik lázadtak, és a félelem vezette őket a valláshoz, hogy nem a pokolba, hanem a menyországba kerüljenek. Jól ki van ez találva.
2013. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Nézz szét ,mert vannak akik egy burokban élik le az életüket.Olvasd el és dönts te magad miről szól a BIBLIA.Meg van írva :“A beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet (Ján. 6,63.)

Honnan fúj a szél és hová tart...

2014. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

A Bibliát Isten írta, mert aki az írását tették, azok ezt isteni sugallatra tették.

Tehát, ha nem lenne Isten, akkor a Biblia sem létezhetne.

A Biblia Isten szava. Elvezet az Alfától az Omegáig. Elédtárja az élet törvényeit, éppúgy, mint az Isteni valóság felismeréséhez szükséges útmutatókat.

2014. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

A papok teológiát tanulnak. Egyetemi szinten tanulják, hogy a keresztény vallás a sumer vallásból alakult ki. A keresztény Biblia úgy állítja be, mintha egyetlen alternatíva lenne a világ kialakulására. A fehér emberek túlnyomó része keresztény. Természetesen ez azért van, mert évszázadokon keresztül irtották azokat, akik nem akartak keresztények lenni!


Keletre már nem mentek a hadjáratok, de ha mentek is, nem térítettek meg senkit, mert annyi sárga , meg indiai, meg muszlim embert már nem tudtak eltüzelni!


A Bibliát emberek írták át a sumer vallásból, istennek ehhez semmi köze, ha lenne, nem hagyta volna! Ahogyan előttem leírták, azért íródott, hogy a birka népet orránál fogva lehessen vezetni!

2014. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak.


Oh. Az, hogy hogyan terjedt el a kereszténység és azzal Isten igéje azt te nem vagy képes leírni. A kerszténység elterjedésének módja az adott társadalmi viszonyok által meghatározott módon történt, annak ellenére, hogy az akkori hittérítők rendkívül féltek, az akkori világ nem keresztény szellemiség szerint élő egyedeitől. Feltételezem, hogy retteghettek a barbarizmustól. Láthatjuk, hogy a kereszténység mekkora fejlődésen vitte át Európát, mely a világ talán legműveltebb része. A kereszténységnek nagyon hálásnak kell lennünk. Rengeteg háborúságot és erőszakot megakadályozott tanításaival.


Az, hogy anno keletre nem terjedt tovább a kereszténység? Ennek is megvan a nyilvánvaló oka. De ezt csak az Isten tudja. Az Ő útjai kifürkészhetetlenek. Valamiért úgy akarta. Ennyi. Te meg ne akarj mindent tudni. Nem vagy Isten.

2014. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Ja, a kereszténység akkor "fejlődésen" vitte át Európát, hogy gyakorlatilag kiírtott minden tudást. A kor, amikor tisztán a kereszténység létezett ma úgy ismert, mint A Sötét Középkor, ugyanis alig maradt fönn belőle írásos emlék vagy civilizációs nyom, MERT A KERESZTÉNYSÉG MINDENT ELPUSZTÍTOTT.


Gondolom a "rentegeteg megakadályozott erőszak" alatt érted:

- boszorkányégetés

- tudóségetés

- könyvégetés

- felekezeti háborúk

- keresztesháborúk

- a feketék elnyomása

- antiszemitizmu egészen a 2. VH koncentrációs táboraiig

- a 2. VilágHáború

- Kuk Lux Klán

- nők elnyomása

- az amerikai őslakók majdnem kiírtása, rezervátumba kényszerítése, kultúrájuk megsemmisítése (egész piramisokat vakartak le hogy mindent eltűntessenek)

stb. stb.stb.

2014. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérdésedet tovább lehetne folytatni: Ha nincsen Isten("Azt mondja a balgatag az ő szívében: Nincs Isten" Zsolt.14:1), akkor ki a Biblia szerzője? Ugyanis a Biblia azt írja, "a teljes Írás Istentől ihletett..."2Tim.3,16


Ezt csak egyedül az Isten mondhalja joggal:

" Mert így szól Jehova, az egek Teremtője, Ő, az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: „Én vagyok Jehova, és nincsen más." Ézsaiás 45:18

2014. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Hejj, és ha írok egy papírt ezzel a szöveggel:


"A Biblia csak egy vicc. Látom nem mindenkinek esett le.


Aláírás:

Isten/Jehova/Elohim/Vagyok/Féltékenység"


Akkor nyilván azt is isten írta, tehát én vagyok isten.

Elvégre bele van írva hogy isten írta.


Várj, a Biblia még csak alá sincs írva! Csak "valaki azt mondta hogy valaki azt mondta hogy valaki az hazudta..."


Várom hogy vki végre elfogadja a Carmel Hegyi Próbát!

2014. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Vannak, akik azt mondják azért írták le a Bibliát, hogy az emberek jól viselkedjenek, tiszteljék a hatalmakat. Ennek ellenére sokan nem tudják a Biblia történelmét. Például, hogy több mint 1900 évvel ezelőtt fejezték be és a megírása 1600 évig tartott. Könnyen szétmálló anyagokra (papírsásból készült papírra és állatbőrből készített pergamenre) jegyezték le, és az eredeti szöveget olyan nyelveken írták, amelyeket napjainkban kevesen beszélnek. Ezenkívül voltak befolyásos férfiak, császároktól vallási vezetőkig, akik minden követ megmozgattak, hogy megsemmisítsék a Bibliát.

Sok bölcsesség, útmutatás található benne az életünkre vonatkozóan. Azért íratta le Isten a Bibliát, hogy legyen az emberek számára egy fajta útmutatás ahhoz, hogyan tudják a lehető legértelmesebb életet élni a földön.

2014. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

gratulálok mindenkinek!

a Sátán elérte célját,és jót nevet rajtatok.

2018. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!