Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ha ténleg nincs Isten...

Hogy ha ténleg nincs Isten (ezt nem én állítom csak idézek ) akkor miért írták a Bibliát?

Figyelt kérdés
Egyik oldalon sem akarok érvelni . Sem ateista sem keresztény oldalon !csak megfigyelő vagyok !

2013. szept. 2. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó!

Sok itt a sötét ember,de attól még hogy ők nem hisznek,attól még van Isten és ezt majd ők is megtudják egytől egyig!

Addig jó szórakozást nekik,de csak addig!!!!!!!!!!!!

2013. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
79%

Csupa keresztényi jóindulat...

"A pokol tüzén fogtok elégni ti mocskos kis sz#rháziak, amiért nem hisztek el egy rakás totál képtelen marhaságot!!!"

És még szerencse, hogy ti vagytok a jó emberek. :)

2013. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
21%

" Egyik oldalon sem akarok érvelni . Sem ateista sem

keresztény oldalon !csak megfigyelő vagyok !"


Akkor mégis mit csináltál kedves kérdező a 14., 15. hsz.-odban?


Bár mondjuk érvelésnek mégsem nevezném, ugynis elég nagy hiba egy református tiszteletes gondolataival általánosítsni az egész Kereszténységet, de mindegy...

Nyílvánvaló, hogy te is és a többi itt írogató ateista is, szokásukhoz híven csak fikázni jött ide a Kereszténységet.

2013. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim válasza:
64%
Akkor most énis jövök fikázni.Isten 100 hogy nem létezik.Nemértem hogy lehet hinni benne.Akkor az állatok mértnem imátkoznak?Érdekes mi?És mégis elvannak Isten nélkül.
2013. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim válasza:
63%
+ Az állatok megölik egymást és mégsem bűnösek nem jutnak pokolra.És még azis érdekes hogy miis állatok voltunk nem?Szóval mi sem imátkoztunk?
2013. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
88%

Istvan35!


Már nem, azért, de te is csak fikázol most :)

Valahogy, mindig megtalálod a zsáknak a foltját (hibáját) , pedig senkinek sincs haszna belőle.

2013. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim válasza:
69%

A bibliát, jézus halála után 100 évvel írták meg.Azok a "papok" emberek, akik jézus szavait, és annak hatásait foglalták össze.Maga jézus egy hús-vér ember volt.Az akkori emberekhez, és az akkori szempontokhoz szólt maga jézus, és maga a biblia is.Innen ered sok félreértés a bibliával kapcsolatban.Az "atya" az "úr" szó abban az időben az emberek szüleit "apját" szimbolizàlta.Jézus azokhoz az emberekhez beszélt akik ott és akkor, ott voltak vele.Ahhoz, hogy az akkori emberek megérthessék azt amit ő szeretne mondani, ahhoz kénytelen volt az ő nyelvükön megfogalmazni bizonyos dolgokat.Maga az "isten" szó, azt jelentette, hogy mindenek felett álló, megfoghatatlan.Ezzel uatalva arra, hogy az ember felfedezhet önmagában egy pontot, ami mindenek felett áll, és mindentől független.Maga jézus nem írt le semmit semÉs nem kívánt több száz éves üzenetet sem átadni.Csak azokhoz az emberekhez szólt akik kíváncsiak voltak őrá.Hatalmas szeretet volt benne, és ezt próbálta átadni az embereknek, hogy ők is fedezzék fel ezt önmagukban.Azok az emberek akik halála után még érdeklődte felőle, már csak hallomásból, vagy később a biblia által hallhattak felőle.

Ezért nehéz a mai világban ezt , megértetni.Mert túl erősek a különböző

Jézus köré font vallások, ideológiák.És úgy tűnik ez fontosabb, mint maga az ember.

2013. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 Girgoy ***** válasza:
25%

Nagyszerű, leírtam lényegében annyit, amit bárki egyből láthat, ha kezébe veszi a Bibliát, hogy különböző szerzők különböző korban született különböző célú és stílusú írásainak gyújteménye. (Tehát ebből az következik, hogy nem egyetlen manipulatív szerzője van.) És ez a válasz 15%-ban hasznos.


Miért van az, hogy ha az ember vallási témákba vagy homokos témákba ír, ott jönnek az elmebetegek (merthogy tényleg nem tudok másra következtetni) és lepontozzák, míg más hétköznapi témákban lehet értelmes párbeszédet folytatni és ott meg felpontozzák az embert a hasznos válaszokért? Persze tudom: a kérdés költői és ezt nyílván sokan mások is feltették már. Valahogy a vallási témák minden internetes fórumon a sérült elmélyűek gyűjtőhelyei, a homokos témák meg az észnélküli cenzorokéi...

2013. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 Girgoy ***** válasza:
Bocsi: elméjűek. Tudom, én meg gépelni nem tudok.
2013. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
84%

"Nagyszerű, leírtam lényegében annyit, amit bárki egyből láthat, ha kezébe veszi a Bibliát, hogy különböző szerzők különböző korban született különböző célú és stílusú írásainak gyújteménye. (Tehát ebből az következik, hogy nem egyetlen manipulatív szerzője van.) És ez a válasz 15%-ban hasznos. "


Igen, és ez kit érdekel? Aki csak egyszer is foglalkozott a Biblával, az ezt tudja. Akinek ez nem esik le, az tényleg menthetetlen, de ez nagyon ritka. A valódi kérdés sokkal inkább az, hogy a tekercseket hogyan, ki és mikor variálta, változtatgatta, ferdítgette, hogy a saját igazát támassza alá. Melyikek azok, amik valóban ott és akkor keletkeztek, melyek amik hamisítványok és a többi. Ráadásul ha ezt megvizsgáljuk pusztán azt bizonyíthatjuk, hogy a Biblát valóban akkor írták, ahogy azt állítják és nem lett manipulálva utólag. Azon ez nem változtat, hogy ami konkrétan bele van írva az úgy és annyiféleképpen értelmezhető hogy kevés más könyvre igaz, ráadásul mindettől még nem lesz igazolva, hogy mindaz tényleg hiteles, amit leírtak benne, pusztán azt, hogy a szerzők elhitték amit írtak.

2013. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!