Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ha ténleg nincs Isten...

Hogy ha ténleg nincs Isten (ezt nem én állítom csak idézek ) akkor miért írták a Bibliát?

Figyelt kérdés
Egyik oldalon sem akarok érvelni . Sem ateista sem keresztény oldalon !csak megfigyelő vagyok !

2013. szept. 2. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 Girgoy ***** válasza:
14%

Tudjátok hol hibázik alapvetően a Ti egyhéázellenes stratégiátok, kedves ateisták és miért vívtok reménytelen szélmalomharcot velünk?


Mert azt hiszitek, hogy a mi hitünk forrása a Biblia! (No nem mondom, pár protestáns tényleg elhiszi, de ők ugyanúgy tévednek, mint ti.) Mivel csak a felszíni okoskodásban érzitek magatokat nagylegényeknek, ezért azt látjátok: na hát, olyan ez, mint bármilyen tudományos könyv. Megnézzük, mit írnak, aztán addig okoskodunk, míg bebizonyítjuk, hogy hülyeség, tévedtek és akkor bukik az egész tanrendszer!


hajrá, tegyétek ezt, mert ettől baromira nem fog elbukni a vallás. Kimutathatjátok akár a Biblia minden szaváról is, hoyg tévedés, a hit azt is túl fogja élni! Ugyanis a hit forrása nem a Biblia, hanem az Istennel való valóságos személyes tapasztalat. Ez volt Ábrahám hite, aki valszeg olvasni sem tudott, de meghallotta Isten hangját. És ugyanez minden igaz megtért hívőnek a hite is: Ők személyesenismerik Istent, Isten bennük él és ők Istenben. Miért kell ehhez egy könyv? Neked kell kézikönyv ahhoz, hogy ismerd a házastársadat és vele élj? Nem, a Bibli pusztán ennek az alapvető tapasztalatnak a másodlagos leképezése, leírása, emberek által. Szarakodjatok csak rajta, mit írtak le, sőt vessétek mágjára az összes Bibliát, ha azt hiszitek ettől meghal a hit! Sztálinék megetették ezt, tömegesen akarták ők is kiirtani így a kereszténységet, és meghalt a hit? Nem, annál inkább lángolt tisztán az üldözések alatt! Mert ahitünket, a hitünk valódi forrását, az Istennel való kapcsolatot nem tudjátok elvenni, ahhoz Ti kismiskák vagytok, sőt azt se tudjátok mi az, hogyan kellene megfogni, de ott olyan erővel találnátok magatokat szemben, amely előtt porszemek lesztek!


No, csak szóltam, hogy ne legyenek irreális elképzeléseitek, további jó szórakozást!

2013. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%
Tudod Girgoy örültem volna, ha nem általánosítasz.
2013. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
80%

Grigoy, te azt állítod, hogy "megtapasztalod Isten létét". Namármost, ha én azt hallom, hogy egy hang a fülembe suttogja, hogy ugráljak a jobb lábamon és sapkát a szememre húzva közlekedjek, akkor kettő dolog lehetséges:

Ad1. Valamilyen transzcendens entitás beszél hozzám.


Ad2. Megőrültem.


Szerinted hogyan lehet megkülönböztetni a kettőt, mivel sikerült neked? Belső meggyőződéssel?

2013. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
48%
Emberjóska! Mert a világot egy háttérhatalom mozgatja. Semmiféle isten nem létezik.
2013. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
66%
Épp ezért nem tartozok egyik felekezethez, istenhez sem, akik ide-oda rángatnak és irányítanak. Pontosan ezért van ennyi ellenszenves ember a másik iránt. Mert a két hit nem enged a másiknak. Úgy, mint isten hit és sátánizmus. Mint a mágnes, az emberek taszítják egymást. A hitre nincs szükség, elejétől fogva sem kellett volna.
2013. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 Girgoy ***** válasza:
37%

Üdv Sörpoci! Khm, én úgy emlékszem az első fricskát Te nyomtad egy másik topikban azzal, hogy a hívők úgy tűnik, hogy szeretnének valamiben hinni - miután én leírtam, majd megismételtem lassabban is, hogy nem ez a helyzet, a hívők tapasztalnak dolgokat. :)


De egyébként ez nem ellened ment és örülök, ha úgy látod, nem Rád vonatkozik. Csak abból indultam ki, hogy az ateisták minidg bizonyos keretek között tudnak csak gondolkodni a hívők tágabb látásmódjához viszonyítva. Ők úgy gondolják, ha egy könyvben leírt "elmélet" tévesnek bizonyul, akkor az egész "iskola" megbukik, ami számára a könyv az etalon. Igen, a Biblia valóban egyfajta tekintélyerővel rendelkezik, de az igaz hívők tudják: nem ez a hit forrása, hanem a hit forrása az, amit az ortodoxok Szent Hagyománynak neveznek. Ennek része a Biblia, de hangsúlyozom: csupán RÉSZE, és az írott hagyomány másodlagos az ÉLT (vagy ha úgy tetszik: szóbeli) hagayománnyal szemben. Tehát ha extrém esetben elképzeljük azt, hogy a Bibliáról kimutatják, hoyg téved, vagy esetleg megsemmisülne a Biblia, akkor válva sokkal nyilvánvalóbbá egyeseknek, hogy a Biblia mögött/felett van egy óriási szikla: az Egyház Istennel való kapcsolata, a (egyházi és nem hétköznapi értelembe vett) HIT. A Biblia könyveit az alapján válogatta össze annak idején is az Egyház, hogy az egyezett-e az Istentapasztalattal. Tehát nem a Biblia a Hit forrása, hanem a Hit a Biblia forrása! A Biblia, az istentiszteletek, az imák, a Zsinati dogmák és kánonok, a szentatyák prédikációi, a templomi berendezések, a szentségek, stb. stb. mind mind olyan eszközök, amelyek a HItnek a megnyilvánulásai és olyan megélései, amelyek a világból érkezett emebreket a Menny felé terelik, belevonják az eljövendő mennyei életbe. Az életté vált Igazság tapintható, ízlelhető, látható formában jelenik meg bennük. Nehezbb ezt leírni azoknak, akik nem élnek benne, de remélem, egy kicsit sikerült megvillantanom, hogy miért nem omlik össze a vélt kártyavár ha egyetlen elemét támadjuk, és a legfőbb tartóoszlophoz viszont nem jutunk el, mert azt fel se tudja fogni egy kívülálló. Lásd a mellékelt példákat.


No, és itt térnék rá az utánad írt fél lábon ugrálóra. Ő se fogja fel, mi a hit, mert egy olyan jelenséggel keveri össze, amire hétköznapi értlemben mást hazsnálunk. A hiszékenység kevesebb, mint a tudás, az egyház értelemben vett HIT viszont több a hétköznapi értelemben szerzett tudásnál. Nem azért, mert nekünk jobban hangzik, ha másnak nevezzük el, ahnem azért, mert mi ismerjük a hiszékenységet, a tudást is, de a Hitet mindkettő felett álló minőségnek tapasztaljuk. Nem hazudhatunk, tényleg más ez a HIT, mint a hiszékenység vagy a tudás, nem tudunk mit cisnáléni, nem nevezhetjük másnak azért, mert valaki nem hívő, tehát nincs tapasztalata a HITről.


Egy picit olyan ez - hogy egyszerű példánál maradjunk - mint amikor valaki odamegy egy sommeliere-jez, hoyg ne hülyéskedj, pia-pia, nem mindegy? A sommeliere ezen egy óriási hátat dob: pia és pia között óriási különbségek vannak - csak éppen ehhez sommlierenek kell lenni, mert a kívülállók ennek ezredét sem érzékelik!


Tehát kedves Sörpocak utáni! Az igaz vallásosságot az is megkülönbözteti a kezdő vagy álvallásosságtól, hogy kailakul egyfajat megkülönböztető képessége. Saját fantáziáit, tévedéseit, balhiedelmeit, hiszékenységét első körben hagyja el. Amíg ezeket véli vallásos tapasztalatnak, addig nem fog fejlődni a vallásban, sőt: zsákutcára kerül és rosszabb lesz az állapota, mintha maradt volna puszta ateistának! Igen, van ilyen, láttam sajnos! Az ilyenre példa mondjuk Vassula Ryden és követői. Ők frankón azt hiszik, hoyg Isten szól hozzájuk, hangokat hallanak, spiritiszta módon írnak, stb. És frankón produkálják a vallási alapú skizofrénia nevű elmebetegség tüneteit! Igen, van ilyen!


Az igaz vallásosság viszont nem ilyen, az ezerszer józanabb, sőt az éberség (nepszis), a lelki szem, értelem (nousz) világossága, és a gondolatok (logiszmoi) megkülönböztető képessége jellemzi. Nem tudom, ha ezt most részletesebben kifejtem, hogy miről szól, azt ki fogja megérteni, de ha annyit megértünk, hogy ahogy egy sommeliere is világosan különbséget tud tenni pia és pia között olyan minőségi kritériumok alapján, amely egy kívülállónak nem tűnnek különbségnek, akkor fogadjuk el legalább hipotézisként, hogy egy igazi vallásos is különséget tud tenni világosan hiszékenység, vakhit, tévedés, világból szerzett tudás, vallási betegség, stb. - és az igaz HIT között, amely (bizonyos szempontból) az emberfeletti Igazság megértése.

2013. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
41%
A világ legolvasottabb könyve a Biblia. Ez tény. Az ó-szövetség a zsidókról szól. Az újszövetségben van a lényeg. Útmutatás a szeretetteljes életre. Annyi szeretet ami abból árad nem lehet emberi. Csak egy Mindenható ihlette írás lehet ennyire megbocsájtást és türelmet közvetítő üzenet. Nekem megmutatta Isten szeretetét, amit ember képtelen érezni és emberi test képtelen elviselni. Aki ezt megtapasztalja az érzi igazán szabadnak magát. Nem foglalkozni azzal, hogy kinek feleljek meg, semmilyen szokás rabja nem vagyok, haláltól nem félek, semmilyen gonoszság nem félemlít meg , mert tudom, hogy Isten velem van. Egyedül csak Istennek kell megfelelni, de ez szabadság. Annyiféle megkötözöttség létezik. A hatalom, pénz, gyönyör, alkohol, nikotin, kábítószer, stb. Ez mind rabság.
2013. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
77%

Girgoy:


A másik topikban az állításom nagy általánosságban igaz. A hívők bizonyos hányada tényleg csak szeretné, hogy legyen Isten, a másik része meg meg is "tapasztalta" valamilyen úton módon. A hívőkkel való általánosítás valóban nem jó dolog, de az ateisták általánosítása, végképp nem az. Már csak azért (a többi a hívőkre is igaz) mert az ateisták 1 és csak is 1 dolgot leszámítva nem hasonlítanak, épp ezért az általánosításuk még olyannyira sem helytálló, mint a hívők általánosítása. Természetesen mikor itt a GyK-n a hívő szócskát használjuk, főleg a keresztényekre gondolunk

, akikben viszont nagyon sok közös van. Amúgy meg ez a megtapasztalás dolog is rendkívül ingatag lábakon áll, mert nem alátámasztható. Nem arra gondolok, hogy Isten létét kellene bizonyítani, hanem azt, hogy az adott hívő különlegesebb-e a többitől a megtapasztalás után. Mert az ő szava nem mérvadó. Olykor még a tömegek szava sem mérvadó.

2013. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
74%

"Te jó ég! Aki nem olvasta a Bibliát Kezdetbentől Ámenig az inkább ne írjon ide."

Te jó ég! Ide csak teológusok írhatnak? A nyáj 98%-a nem olvasta el a teljes bibliát, csak kivonatosan hallott róla a paptó, vagy kántortól!

Én ateista vagyok, elolvastam, de te nagyon valószínű, hogy nem!

2013. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Sosem felejtem el egy hívő megnyilvánulását!

Íme:

"Éreztem isten jelenlétét, mert segített! A balesetet szenvedett nyomorék fiamnak, egyből találtunk rokkantkocsit!"

Nem magyarázom el, ez önmagáért beszél! Aki nem érti, vagy tényleg meg van győződve "isten jelenlétéről", imádkozzon csak tovább, dobálja a perselybe a sok-sok pénzet!

... én, pedig morfondírozok, melyik kocsmában biliárdozott az ő istene, mikor szerencsétlen gyermek nyomorékká vált?!

2013. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!