Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Maradjak katolikus vagy...

Maradjak katolikus vagy legyek protestáns keresztény?

Figyelt kérdés

Szüleim bár nem gyakorolják a vallásukat, ők katolikusok. Gyerekkoromban engem is megkereszteltek. Én is katolikus lettem. A protestáns felekezetek szimpatikusabbak mint a katolikus, de ha változtatnék rajta azt tekinthetnénk engedetlenségnek is. Szóval maradjak katolikus szerintetek? Az Úr haragudhat rám emiatt vagy épp ellenkezőleg? Egyébként szüleimet nem igazán érdekelné ha változtatnék mivel mint írtam nem gyakorolják a vallásukat tehát nem haragudnának érte ha én mondjuk református lennék vagy baptista. Ez náluk inkább szokás mint vallás, de életmódjukat nem nevezném kereszténynek. Szóval gyakorlatilag senkit nem érdekel, rajtam kívül, hogy milyen vallású vagyok/leszek.


Köszönöm a hozzászólásokat! Isten fontos dolog az életemben, a legfontosabb.


Elkezdtem a Bibliát is olvasni és amikor tudom előveszem és olvasom.



2013. aug. 28. 17:49
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
0%
Mindenképpen maradj Katolikus!! én is az vagyok!!!Pár éve voltam elsőáldozó! én úgy gondolom,hogy amibe beleszülettél,te az vagy. A szöveg alapján,amit írtál,szerintem most nagyon a kettő között vagy! De én úgy gondolom,hogy a vallást nem döntöd e csak úgy,hogy most ez szimpibb,és én ebben akarok hinni! Ha igazán hívő vagy,akkor is ha nem minden héten mész templomba stb....Én nem akarlak végül is eltéríteni attól amit szeretnél,de mindenképpen ahhoz a valláshoz tartozz amiben igazán hiszel!! Ami a lelkedből jön! Az pedig nem fontos,hogy mi a szimpatikusabb,mert akkor ez már nem igazán vallás,hanem inkább egy kényszerzubbony!!!!Abban higgy ami igazán fontos neked,amit érzel legbelül!!!
2013. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves testvér! Ha a Bibliát olvasod, jó helyen jársz.

Ha figyelmesen olvasod, látni fogod majd, hol tért el a római "kaotikus" vallás.

A re-formáció újraformálást jelent.

Neked is ott kell hagyni a pápista babonaságokat.

Isten áldjon, óvjon.

2018. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!