Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Maradjak katolikus vagy...

Maradjak katolikus vagy legyek protestáns keresztény?

Figyelt kérdés

Szüleim bár nem gyakorolják a vallásukat, ők katolikusok. Gyerekkoromban engem is megkereszteltek. Én is katolikus lettem. A protestáns felekezetek szimpatikusabbak mint a katolikus, de ha változtatnék rajta azt tekinthetnénk engedetlenségnek is. Szóval maradjak katolikus szerintetek? Az Úr haragudhat rám emiatt vagy épp ellenkezőleg? Egyébként szüleimet nem igazán érdekelné ha változtatnék mivel mint írtam nem gyakorolják a vallásukat tehát nem haragudnának érte ha én mondjuk református lennék vagy baptista. Ez náluk inkább szokás mint vallás, de életmódjukat nem nevezném kereszténynek. Szóval gyakorlatilag senkit nem érdekel, rajtam kívül, hogy milyen vallású vagyok/leszek.


Köszönöm a hozzászólásokat! Isten fontos dolog az életemben, a legfontosabb.


Elkezdtem a Bibliát is olvasni és amikor tudom előveszem és olvasom.



2013. aug. 28. 17:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbira szavazom. De a legjobb, ha Istent keresed (keresztényként Jézus Krisztuson keresztül).
2013. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan engem is katolikusnak kereszteltek, senki sem kérdezte meg, hogy mit akarok.

Ma protestáns vagyok, saját akaratomból.

2013. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan könnyen beszélek, mivel református vagyok, de szerintem is tartozz abba a gyülekezetbe, ahol jobb neked. Keresd meg a környéketeken a protestáns gyülekezeteket, ülj be hozzájuk egy alkalomra, beszélj a lelkésszel esetleg, és csatlakozz a legszimpatikusabbhoz.


"Az Úr haragudhat rám emiatt vagy épp ellenkezőleg?"

Nincs a katolikus egyháznak monopóliuma az Isten irgalmára! :) Nem is a felekezet vagy egyház a fontos, hanem hogy a hétköznapi életben is úgy a Biblia tanításai szerinti életet tudjál élni...

2013. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
44%
Engem is megkereszteltek meg elsőáldozó is voltam, most meg nem hiszek semmiben, na bumm.
2013. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 kzs ***** válasza:
100%

@ Kérdező


Ami engem illet, sokáig voltam katolikus.

Ma viszont már protestáns vagyok, és semmiképp se térnék vissza a Katolikus Egyházhoz.

Ennek nyomós oka van, de kizárólag teológiai jellegű.


Nyilván mindenki maga dönt, de nekem szilárd meggyőződésem, hogy inkább a protestáns szemléletet fogadd el.

2013. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Légy protestáns. Hidd el, jó lesz! :-)
2013. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Mindenre van példa: én református hívő voltam, aztán katolikus hívő lettem önszántamból. Először, amikor elgondolkodtam, hogy katolizálnék, törekedtem arra, hogy minél inkább még mélyebben megismerjem a saját vallásomat (tehát akkor a reformátust), hogy nehogy ismeret-hiány miatt menjek máshova, vagy az "új csillogása" csábítson el. Kemény lelki- és észmunka volt, aztán ugyanezt tettem a másik vallással is. Teológiai tanítással, közösségekkel, stb.


Neked is ezt javaslom, ezalatt imádkozz sokat, beszélgess mindegyik Téged érdeklő vallás képviselőivel - hívőkkel, lelkészekkel, hittanárokkal, fiatalokkal, idősekkel... Ne kapkodd el, nagy döntésről van szó, amit nem jó ismételgetni, újratervezni. Isten áldjon!!

2013. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Szeressük egymást ***** válasza:
80%
"Nem tudom hogy mit mond erről az Aquinói szent Tom, de szerintem a hithez nem kell templom." Ez csak egy idézet. :-)
2013. aug. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha a hited engedetlenségnek tartanák mások bármi is legyen az, akkor már rég nem a saját hitedről van szó, hanem az ő akaratuk és véleményük terád hárításáról. A hit egyéni és nem lehet vallási csoportokba tömöríteni. Sem keresztény, sem muzulmán, sem zsidó, se semmiféle. Nem tudom mire gondolsz, milyen az istenképed és más se tudja, mert egyedi és megismételhetetlen és csak az embernek saját magában van. Tehát az összes vallás és hitközösség hazugság.
2013. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 kzs ***** válasza:
100%

@ 9-es


Totál tévedésben vagy.

A HELYES Istenképet nem az ember adja meg magának: pontosan a SzentÍrás az, ami ezt mifelénk adja.


Tehát nem az van, hogy "hiszek a magam módján".

A Biblia azért adatott, hogy megmutassa, hogyan kell hinni.

Hogy mi az Isten kedves akarata, és hogy ezt hogyan kell betöltenünk a földi életben.


Egyébként Pál a leveleiben erről beszélt, és minden esetben gyülekezetek felé írta.

Vagyis közösségek felé.

2013. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!