Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan térhetek át reformátusr...

Hogyan térhetek át reformátusról katolikus hitre?

Figyelt kérdés
Az áttérésen gondolkodom, és kíváncsi lennék annak folyamatára. Mit kell tennem, és meddig tartana? Tudom, el kell mennem egy paphoz, és ő megmondja. De a részletekre is kíváncsi lennék.

2013. aug. 19. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A részletek: elismerik a keresztséged, de katolikus hittanra kell járnod. Utána átvesznek katolikusnak, lehetsz elsőáldozó, bérmálkozhatsz.
2013. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, én három évig jártam hittanra, és akkor lettem elsőáldozó, majd újabb három év (van akinek négy, vagy öt) és bérmálkozó is lettem. Mindezen még elemiben mentem keresztül. De van egy barátom, aki fél év alatt lett bérmálkozó és első áldozó is, úgy hogy nem jár max csak 4-5 alkalommal hittanra (20-on éves korában). Tehát mindent el lehet rövidebb úton rendezni, de ebbe ne menjünk bele, mert minden egyházban vannak sötét dolgok. Lehet hogy ez Vatikán szerint még legális is, de ebben nem mennék most bele, mert nem a szakterületem. Azt ajánlom kérdezd meg a papot, az majd elmeséli az eljárást.
2013. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagynéném is áttért. Őt a közösség ragadta meg.


Azért áttérés előtt én a helyedben kutatnék még sokat.

Egyetemes egyháztörténetet, dogmatikát is tanulmányoznék.


Bárhogyan is döntesz, meggyőződésből tedd.

Ha a lelkiismereted bántaná a döntésed, várj vele.


Pl. ilyenek miatt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. válaszra:

Azért ez annyira nem sötét dolog: a 20 éves ismerős esetén azért volt ez gyorsabb, mert ő már felnőtt fejjel döntött. A szentségek felvétele életkorhoz is kötve van, az elsőáldozás 7-9 kor körül szokott lenni, a bérmálás meg csak 14 fölött.

Amúgy hittanra kell járni hozzá, van olyan, hogy felnőtt katekézis, ahol felkészítik az embereket a beavató szentségekre (keresztség, bérmálás, Eucharisztia). Egy református esetén keresztségre már nem lesz szükség még egyszer. A folyamat hossza változó, de szerintem olyan fél év körül.

2013. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!