Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lefelé fordított kereszt...

A lefelé fordított kereszt mióta keresztény jelkép?

Figyelt kérdés

Sokak szerint Szent Péter jelképe. Csakhogy ez a kereszt a Sátáné! Mert tükörkép! Nehogy már ezt a keresztet is a keresztények tudják magukénak!


Úgyhogy téves az hogy Szent Péteré!



2013. aug. 14. 19:05
 1/7 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Képzeld el, hogy ezt a kérdést nem nekünk, hanem magának Jézus Krisztusnak tennéd föl.


Fogadjunk tudod a válaszát?


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy a sátánnak lenne jelképe, mivel eleve vallása sincs. Bár a keresztények szerint az összes többi vallás az ő műve.
2013. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Azóta keresztény jelkép, mióta Szent Pétert megfeszítették. Fejjel lefelé szögezték fel saját kívánságára, hogy mégse úgy haljon meg, mint Jézus.

Mivel a pápák Szent Péter utódai, ezért a pápák is használják a jelképet.

2013. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Azt sem tudod, hogy mi az a tükör te szerencsétlen. Csòkolom majom királyfit.
2013. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


hesus be*aphatja a ciános *omat!"

(hesus=jézus)


Szóval te egy sátánista vagy? :)

2013. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

amúgy szerintem sem keresztény jelkép, sőt nem is értem, hogy nekünk keresztényeknek miért kell bármiféle jelkép, Jézus soha nem kért ilyet

a jelképesdi maradjon csak meg sátánista barátunknak

Jézus meg már amúgy is győzött, nincs helye vitának

2013. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne téves?

Már szerintem a középkorban használták ezt a fajta keresztet (Rómában járva láthatjuk sok régi templomban ábrázolják), és a Pápaság egyik jelképe, mivel Szent Péter apostolt fejjel lefelé feszítették meg.

Tehát a kedves ördögimádók (nem sátánistát írok direkt, mert úgy tudom, ők nem használnak szimbólumokat) sajnos ezt benézték, mikor elkezdték használni.

2013. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!