Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az agykontro...

Mi a véleményetek az agykontrollról?

Figyelt kérdés
Kérem, csak az írjon, akinek minimális ismerete van a témában. Érdekelne, milyen egyházhoz/valláshoz tartoztok.

2013. júl. 13. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Az agykontrollnak semmi köze egyetlen valláshoz sem. Arra jó, hogy meditálj, és összpontosíts. Más haszna nincs.
2013. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs köze a valláshoz, én arra lennék kíváncsi, melyik vallás hogyan viszonyul hozzá. (semleges, megengedő, elítélő)
2013. júl. 13. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát szerintem nem egyeztethető össze Isten hívőnek lenni (direkt nem írom, hogy vallás) és az agykontroll, pont azért, mert semmi közük egymáshoz.

Én úgy tudom, hogy elítélik az egyházak, és szerintem jogosan, mert egy ismerősöm úgy tért meg Istenhez, hogy agykontrollozott, sikeresen, de a vége nagyon csúnya lett a dolognak.

Én személy szerint elítélem az agykontrollt, mert bizonyos részeiben már felül írják a szabad akaratot pl.: szubjektív üzenetküldés - éjszakai telepatikus üzenet küldés valakinek. Sokszor azért, hogy ezáltal érje el, hogy valakinek bejöjjön, bevonzza magának az illetőt, stb. Ez elég gusztustalan szerintem, a másik tudta és akarata nélkül ilyet csinálni.


És nekem a meditációval kapcsolatban is vannak fenntartásaim, keresztény szemmel..én inkább imádkozok.


Amúgy meg hiszem, hogy az agykontroll valóban működik, az egyházak is hiszik, hogy így van, azért is ítélik el sokan.

2013. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pietrosol ***** válasza:
45%

Szia!


Az agykontroll az elme feletti uralom visszaszerzésére irányuló módszer. Az elme egy szerszám, amelyet az ember, ha szükséges használhat, majd amikor arra nincs szükség "leteszi". A ma embere a kényszeres gondolkozás állapotában él. Tulajdonképpen nem gondolkozik, hanem a gondolkodás "történik". Ha figyelmesen elolvasod az evangéliumokat, akkor világossá váli, hogy Jézus is rámutatott a kényszeres gondolkozásra és a gondolatokkal való azonosulásra és a rossz gondolatoktól való megszabadulás fontosságára: "ne aggódjatok a holnapért...", "Aki az eke szarvára teszi kezét és hátrafelé néz, nem alkalmas az Isten országára", "Ti farizeusok, a pohár és a tál külsejét tisztogatjátok, de belül tele vagytok kapzsisággal és gonoszsággal", "milyen nehéz bejutni a gazdagnak az Isten országába!"


Az agykontroll esetében is a hangsúly azon van, hogy miként használod.

2013. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pietrosol ***** válasza:
Bocs: nem tartozom egyházhoz, vallási irányzathoz, felekezethez.
2013. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznosak a válaszok, várok még válaszokat! :)
2013. júl. 13. 10:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem keresztényi, hanem Sátáni, Démoni,

Jézus és az írások sem támogatják a spiritizmusnak ezen a válfaját sem

2013. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, kifejtenéd miért gondolod így? Az agykontroll melyik gyakorlatát érzed nem keresztényinek és miért?
2013. júl. 13. 11:09
 9/12 KZitus ***** válasza:
59%

Szeia


Egy ismerősömmel való beszélgetésből, és BP-en egy előadásból ismerem ezt a témát. Borzalom.

Olyan messze van az isteni tanítástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

Abban az értelemben sátáni, mint ahogyan minden az a világban, amely nem egyezik az isteni alapelvekkel, Isten gondolkodásmódjával, amelyet a a Szavából ismerhetünk meg.


Üdvözöllek: Zita

2013. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Személy szerint, részt vettem egy ilyen tanfolyamon. Szó szerint agymosás! Nagy lelkesedéssel és érdeklődéssel mentem, előtte sokat olvastam róla, (a könyvet is) de egyszerű tömegpszichózis.


Érdekes dolog 'ütötte' meg a figyelmemet! Az előadó azt mesélte, hogy alfában szokott imádkozni Istenhez (mint keresztény) és, hogy ez milyen jó! Ráadásul a papok ingyen vehetnek részt az agykontroll tanfolyamokon. Ebben az az érdekes, hogy az agykontroll azt 'tanítja', hogy bízzál magadban, te mindenre képes vagy, magadban higgyél! Míg aki Krisztus tanítását követi, mint keresztény az Istenben bízik és nem önmagában. Istennek ad hálát és nem magát dicséri, hogy hú én milyen fantasztikus vagyok és mi mindenre vagyok képes a saját erőmből. Az agykontrollal felmagasztalják magukat, míg igaz keresztényként a legfontosabb mások megsegítése és nem magunk felmagasztalása.


Álszent dolognak tartom az agykontrollt, már csak azért is, mert nyilvánvaló, hogy a tanárok és a papok azért mehetnek ingyen, mert ők tudják a legtöbb új (hívet) ill. diákot hozni, vagyis ők tudják a legjobban reklámozni ezt az egészet!


Ez csakis a pénzről szól. Utána lehet számolni, hogy kb. egy tanfolyamon mennyit kaszálnak, a nagy semmivel.... pár órát beszélnek, sztorikat mesélnek...

2013. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!