Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták hogy döntik el,...

Az ateisták hogy döntik el, mi helyes, és mi nem?

Figyelt kérdés

Magam katolikus vagyok, és tiszteletben tartom, ha mások másképp vélekednek. Ha jól tudom, az ateizmusnak nincsenek vallási tanai, sem lefektetett erkölcsi iránymutatói arra nézvést, hogy eldöntsék, mi az, ami erkölcsös/helyes/jó döntés, és mi az, ami elítélendő/helytelen/rossz. Ha jól tudom, az ateizmusban ezek a fogalmak esetlegesek, és csak adott körülmények közt értelmezhetők pontosan.

Mi alapján ítélnek el egy cselekedetet, vagy gondolnak helyénvalónak? elsősorban azokat kérdezem, akik magukat ateistának vallják.


Kérdésem nem kíván kritikával illetni senkit és semmit, csak az ateista szemléletet szeretném kicsit jobban megismerni.


2009. okt. 17. 20:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
12%

"Akinek nincsen hite az milyen nézet?"

Természetesen én is hiszek, pl. önmagamban, a csalàdomban söt még könyveket is olvasok, de ez nem vallàsos àhitat mert ezek valos dolgok.

Viszont nem hiszek abszurd dolgokban mint pl. a szeplötelen fogantatàs, a feltàmadàs, menyorszàg-pokol, stb-stb.

2009. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Na látod, ez egy nagyon jó kérdés. Szerintem egyébként utánozzák az adott társadalom által elfogadott erkölcsöket.
2010. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a Bibliában. de érdekelne, hogy egy teista mit mond, ki írta a Bibliát? papok. eldöntötték, mi legyen benne. mégpedig úgy, hogy minél jobban kordában tudják tartani vel a népséget. ez egy kifejezetten jó példája a nagy tömegek befolyásolásának. amúgy a kérdésre válaszolva: attól, még, hogy nem hiszem el, hogy van egy szakállas öregúr, aki az ujjával mutogat az égből, és sárból csinált engem, nem gyilkolászom. miért? mert mindenkinek van szuperegója (Freudot idézve) ami a társadalmi szocialuzáció során alakul ki, és ez tudja bennünk, hogy a mi a jó és mi nem. gondolom te sem azért vagy szabadlábon, és nem egy börtönben, mert hiszel istenben. különben nagyon sok keresztény ücsörög a sitten gyilkosságért. ezt mindennemű kutatás nélkül állítom, szerintem helyénvaló. így semmi értelme a kérdésnek. ez nem a vallástól függ. hanem az értékrendtől és a neveléstől. na meg a genetikától. amiben a keresztények nem hisznek.
2010. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!