Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom hogy mi Isten...

Honnan tudhatom hogy mi Isten akarata az életemmel?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 19:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Sztem ha nem mesz konokul es makacsul a magad fejed utan, hanem neha "elcsendesedsz" es megkerdezed Istent, hogy merre tovabb, akkor iranyt fog mutatni. Lehet, hogy csak apro dolgokkal. De fog. :)

2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Ez egy életcél, út. Hallottam olyant, hogy a pásztor már rég megtért, már vagy 10-15 éve vezetett egy gyülekezetet, és akkor szólt hozzá Isten, hogy ez még csak felkészülés arra ,amire igazából lehívta.


ilyen óriási világi befolyások, lenyugvás szinte lehetetlenné tételével elég nehéz. 91-ben tértem meg 18 évesen, akkor azt hittem tudom, érzem. most épp gőzőm sincs, de keresem újra. Csak közben pár évet eltékozoltam.

De kihez mehetnék, ha nem az Úrhoz...

2013. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, hogy erre a kérdésre hittérítők hada fog válaszolni, de látom, hogy az ateisták megelőzték őket.

Én nem tudom mit akar tőlem isten. Ha akar valamit biztos szólít. Addig élek becsülettel, tisztességesen.

2013. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
11%

Az életeddel csak neked legyen akaratod, senki másnak.


Tulajdonképpen azt kezdesz vele, amit csak szeretnél, de a döntést mindig tartsd meg magadnak.

Nehogy már másnak legyenek elképzelései a te életedről.

2013. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy az ateisták azt írják "ne más akarata legyen meg" mikor elvileg ez a más szerintük nem létezik. Logikai bukfenc.
2013. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem arra gondolhattak, hogy ne legyél szolgálja egy (vagy több) másik embernek, hanem te magad légy a legfontosabb az életben.

Tehát az Istent csak az emberek találták ki, hogy a saját véleményükkel láncba verjenek...

Szerintem ez nem így van, csak leírtam, hogy tisztázzuk a dolgot:)

2013. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Ateisták válasza roppant értelmes egy ilyen kérdéshez. Ha nem hisznek Istenben, nem is tudnak válaszolni erre a kérdésre. Na mindegy.


Legegyszerűbb dolog, hogy mibe vagy jó, mihez van tehetséged. Amihez Isten tehetségedet adott neked, azt kell (érdemes) végezned, tisztességgel és becsülettel.

2013. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

A 16-os válaszoló mindent elmondott az "ateisták" véleménynyilvánításáról, ezen kár is rágódni.


Az pedig nem igaz, hogy nem tudnak rá válaszolni, a kérdés nem zárja ki azt, hogy az isten, akinek akarata van az életeddel, nem létezik.

Az is válasz, hogy ne hagyd magad feleslegen befolyásolni mások által, mindegy hogy egy istenről van-e szó, vagy egy másik emberről.

2013. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
A legfőbb kérdés az: ki is vagy valójában? A tested az érzéseid, gondolataid, vágyaid?
2013. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szidjátok az ateisták válaszát. Ha a kérdés a Télapóról szólna ugyan úgy vallásosok írnák,hogy nincs télapó. A mi szemszögünkből pedig ez ugyan az.
2013. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!