Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik keresztény...

Szerintetek melyik keresztény felekezetnek van igaza?

Figyelt kérdés
Melyik az amelyik az igazságot hirdeti,tanítja,és vallja? Mindegyik azt mondja magáról,hogy neki van igaza.
2013. jún. 21. 15:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Isten tényleg jó, annyira, amennyire mi el sem tudjuk képzelni. Nem gondolom, hogy valaki is el fog kárhozni azért, mert "nem elég igazi" a vallása.(itt akár most nemcsak a keresztényekre gondolok) Csak az kárhozik el (ez az én véleményem) aki tudatosan elutasítja őt. Annak meg nem igazán kárhozat, ha nem lesz Vele együtt az örökkévalóságban. Tehát mindenki jól jár, azt kapja, amiért vágyakozik :)

2013. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
nem árulom el mely felekezet tagja vagyok. :) érdekesség,hogy némely felekezetek egymásról vádakat mondanak. pl: fenevad,stb... ezt nem lenne szabad szerintem.
2013. jún. 22. 10:42
 13/23 anonim ***** válasza:

Jézus követése személyes dolog, az Úrral való személyes kapcsolatod csak az Úron és rajtad múlik. Az utolsó napon EGYMAGAD fogsz megállni az Úr előtt, EGYMAGAD kell számot adnod az életedről. Nem lesz ott melletted a gyülekezeted/egyházad vezetője. Majd rá is sor fog kerülni, ő is ott lesz, és neki is számot kell majd adnia arról, hogy elmondta-e, és hirdette-e az igazságot, és hogy aszerint élt-e, amit tanított. De ez csak rá és az Úrra tartozik. A te személyes kapcsolatodért az Úrral pedig egyedül csak te vagy a felelős - ez e te dolgod, a te kerted, amiben munkálkodnod kell. Hogy beengeded-e te is a sátánt a kertedbe, az rajtad múlik.


Az, hogy odamész az emberekhez és őket hallgatod és elfogadod a hazugságaikat, az a te felelősséged. Ezért fontos, hogy személyes, élő kapcsolatunk legyen Jézussal, hogy ismerjük meg az Ő hangját és Őt kövessük. A sátán félrevezet - embereken, tanítókon, keresztény testvéreiden keresztül!


Azt mondod, hogy egyedül nem lehet keresztény életet élni. Gondolod, hogy ha odamész másokhoz, akik szintén nem tudnak egyedül keresztény életet élni, akkor együtt fog menni?


Mózes egyedül volt, Ő találkozott Istennel - egyedül. Ezután 600 ezer férfit kihozott Egyiptomból, vezette őket. De nem tudta átadni azt a lelkületet, azt a Szellemet, amelyik őbenne volt. Nem tudta megosztani ezzel a tömeggel az ő személyes kapcsolatát Istennel. Hányan mentek be közülük az ígéret földjére? Mindössze 2-en! Pedig előtte Isten adott Izrael vénei közül 70-nek abból a Szellemből, ami Mózesben volt (4 Móz 11:17)! Oda mentek a kijelentés sátrához, Szent Szellemet kaptak - de hiába...


Ismerd meg előbb személyesen az Urat, kövesd Őt, és menj oda, ahova Ő vezet téged, tedd azt, amit Ő mond neked!


Isten áldjon!

2013. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
az igazság az,hogy az egyik történelmi egyház tagja vagyok. az eddigi életemben történtek komoly csodák,amit nem lehet megmagyarázni,tudománnyal. csak azért merült fel bennem a kérdés,mert annyi vádat kapnak azok akik az ilyen történelmi felekezetekbe tartoznak,és mindenki gonosznak tartja őket,aki valamely úgy felekezetbe tartozik. az összes ilyen azt hirdeti,hogy neki van igaza.sokszor elgondolkodtat,hogy amikor vádolják vagy tanításai miatt elitélik,illetve tévtanitásokkal vádolják ezeket pl: római katolikust elsősorban,görög katolikust,ortodoxot,reformátust,stb.... vegyük a rómait egy példának. azok akik azt mondják,hogy tévtanításai vannak,gyakorlatilag kimondják,hogy a Szent Lélek,vagy Szellem kb 2000 éven át félrevezette a világot,vagy legalábbis hagyta,és gyakorlatilag az ő kis felekezetük tagjai a jók. mások azt mondják,hogy csak egy kevés ember fog üdvözülni,holott a jelenések könyvében hatalmas tömegről beszél,amiben minden nép és nemzet benne van. ezért a kérdés. az ember lehet egyedül jó keresztény,de.... ahol (legalább) 2 en vagy 3 an összegyülnek a nevemben,ott vagyok köztük... a közösség fontos része a kereszténységnek szerintem,hogy Krisztus tagjai legyünk külön külön,és együtt is. köszönöm a hozzászólásokat! várom még a véleményeket! köszönöm,hogy normális válaszokat írtatok! Isten áldjon meg titeket külön külön is! Imádkozzatok értem! köszönöm!
2013. jún. 22. 15:47
 15/23 A kérdező kommentje:
van egy pünkösdista felekezetű barátom,és egymással olyan lelki harmóniában és teljes egyetértésben vagyunk,hogy csak na! :) Ami összeköt minket,azt keressük. :) Amikor találkozunk,akkor nagyon jókat szoktunk beszélgetni,és ugyan így van hit gyülekezet tag barátom is,aki mindíg "megakar téríteni" :) de igazából imádkozunk egymásért ha találkozunk. igyekszek mindenkiben testvért látni,és keresni. :)
2013. jún. 22. 15:50
 16/23 anonim ***** válasza:
Téged is áldjon az Isten testvérem és tartson meg szeretetben:)
2013. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
az melyik felekezet? még nem hallottam ilyenről. mesélj. köszi!
2013. jún. 22. 22:28
 18/23 A kérdező kommentje:
már arra a közösségre értettem,amelyiknél nem eszik és isszák fizikálistan a testet és a vért. elfelejtettem hozzáírni hogy mire gondoltam. :)
2013. jún. 23. 10:58
 19/23 nyugalom ***** válasza:
Ha az igazságot keresed, akkor itt van.www.JW.org.
2013. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket. szoktam kapni örtorony ujságot,és olvasok is belőle,vannak benne jó cikkek is. viszont a tanításuk rendkívül emlékeztet az egykori ariánusok,és nesztoriánusok tanítására. viszont ami tiszteletre méltó,hogy mennek,és becsöngetnek,és próbálkoznak.
2013. aug. 2. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!