Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, Jézust miért...

Jehova tanúi, Jézust miért akarták megkövezni?

Figyelt kérdés

"Az én Atyám, aki őket nekem adta, nagyobb mindenkinél, és senki sem ragadhatja ki őket az én Atyám kezéből;

én pedig, és az Atya egy vagyunk.

Ismét köveket ragadtak a zsidók, hogy megkövezzék."


A zsidók azt mondták, hogy istenkáromlásért akarják Őt megkövezni, de Jézus azonban így folytatta:


"Felelt nekik Jézus: Nincs-e megírva a ti törvényetekben (Zsolt 82,6): Én mondtam: istenetek vagytok?

...

"... az Atya énbennem van, és én az Atyában vagyok.

Ismét meg akarták őt fogni, de ő átment közöttük."


János 10:29-39


Szerintem egyetérthetünk abban, hogy Jézus NEM HAZUDOTT viszont ha nem hazudott, AKKOR MÉGIS MIÉRT akarták őt megkövezni a zsidók?

Jézus Istennek nyilvánította ki magát. Nem isteni lénynek mert ilyenből csakis 1 van. 1 igaz!


Jézus = Isten? Én nagyon forrónak találom ezt a nyomot szinte tagadni sem tudnám.. És ti? :)



2013. jún. 18. 10:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mert kimondta, hogy Jehova. Nem láttad a Brian életét?
2013. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Jehova tanui nem koveztek meg Jezust... A zsidok koveztek meg ..

Jezus nem jelentette ki hogy isten hanem csak azt mondta hogy az ő gondolkodasa olyan mint Istene...

2013. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Nagy a te hited, de kevés a tudásod.
2013. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Attól lenne nagyobb a tudásom, ha megtanulnám legalább 19-féle módon kimagyarázni ezeket az igeszakaszokat, hogy valamilyen módon mégiscsak meg lehessen cáfolni őket?


Nincs szándékomban ilyen szinten megbotránkoztatni a saját elmém.

2013. jún. 18. 12:08
 5/24 anonim ***** válasza:
40%

Csatlakozom a 2-es hozzászólóhoz.


Jézus soha nem tette egyenlővé magát az atyával, hatalommal.


ahogy olvashatjuk Jézus a következő versekben megmagyarázza, hogy mit ért az alatt, hogy az Atyával egyek.

Vagy is Tettekben, gondolkodásban.

S arra szólítja fel a tanítványokat, hogy Ők is ilyen egységbe legyenek vele és egymással.

Nyilván ez nem azt jelenti, hogy a keresztények egy testben fogunk belebújni.

(János 14:28) . . .elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.

(János 10:36) . . .: az Isten Fia vagyok. . .

Nézd itt mondja Jézus, hogy az Atya teszi azokat , bár Őt használja fel erre,:

(János 14:10) 10 Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amiket mondok nektek, azokat nem saját magamtól szólom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit.


(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.



Mivel a Farizeusok nem értették mit akar mondani ezekkel a szavakkal, úgy értelmezték, hogy Istenné teszi magát, vagy is úgy mutatkozik be mintha Ő lenne Jehova.


Jézus minden esetben elismeri, hogy az Atya vezetése alatt áll, nem tesz semmit magán kezdeményezésből.

Itt megint kiragadtál egy írást a többit nem nézted meg.

Pál is ír a fiú alárendeltségéről nem egy esetben


Ha Jézus elismeri, hogy amit Tesz azt az atyja teszi akkor még sincs akkora hatalma saját magától, hanem amit tesz azt Jehova hatalmával teszi.

Vagy is kapott az atyától képességeket, mint ahogy a Tanítványok is kaptak de Nem váltak mindenható Istenné.


Jézus Isteni természetű, de nem maga a Teremtő Isten.

Talán tudtam segíteni

Katy Weaver

2013. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Mi is lehetünk egyek Jézussal és az atyával...
2013. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

A Bőröm?


Igen fürdés után rendszeresen testápolóval kenem :)Igen határozottan jól érzem magam.

A tudatom?

Mi a baj a tudatommal. Még nem érzem, hogy nagyon nagy baj lenne a gondolkodásommal, ha lesz akkor szólok. :)


De félre téve a tréfát.

Mi a baj velük?

Talán nem azt írtam le amit a biblia ír.

Ti szoktátok mondani, hogy ne az őrtornyot használjuk, hanem a bibliát.

Az idézetek szerint Jézus maga magyarázta meg mit jelent az, hogy Ő egyek az Atyával.S azt is mondta, hogy nagyobb az atya nála.

Ha abban az értelemben egy az atyával ahogy Te vagy sokan gondolják, akkor miért mondta később hogy az atya nagyobb nála.

S miért írja Pál hogy Jézusnak Isten a felettese.

S miért mondja Jézus, hogy semmit nem tesz a magán kezdeményezésből, hanem ahogy az Atya tanította, úgy teszi.

Ezzel Jézus elismeri, hogy nincs egyed uralma teljesen.

Mert függ az Atyától.

A Királyi hatalmát is kapta ideiglenesen, amivel nem élhet vissza és az ezer év végén vissza adja azt az Atyjának


Nem értem mi ebben a rossz, vagy Te nem ezt olvasod a versekben?

Csak felhívom a figyelmedet, hogy sokan pont azért tartják ellent mondásosnak a bibliát, mert sokszor nem értik miért van egy vers leírva úgy, hogy a következő versben ez ellenkezője szűrhető le belőle.

Pedig nem az, csak nem értelmezik jól a gondolatokat.

Egy viszont tény:

Az Atya adott életet a Fiúnak, De a Fiútól nem származhat az Atya.Így semmiképen nem lehetnek egy síkon, abban az értelemben ahogy gondolod.


Katy Weaver

2013. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Girgoy ***** válasza:

Ha nem gond én is kérdeznék 2 alapvető kérdést Jehova Tanúitól:


1. Hogyan lehet Isten a szeretet ('Jn 4: 8), hogy ha egyedül létezett mielőtt bármit teremtett?


2. Mindenek tökéletessége az egyedüllét lenne és nem a közösség?

2013. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

""Felelt nekik Jézus: Nincs-e megírva a ti törvényetekben (Zsolt 82,6): Én mondtam: istenetek vagytok?"


Nem "istenetek", hanem "istenek".

istenek vagytok. Ha az Úr isteneknek nevezi az embereket, akkor miért gond, hogy Istennek állítja be Jézus az emberek előtt magát? Valami ilyesmit mond ezzel. De isten, mint "pozíció" -bocsánat, de nem tudok jobb kifejezést - megint más, mint AZ Isten. Hiszen Isten csak egy van, az Úr mégis isteneknek nevez bizonyos halandókat. Szerintem ezért nem nagyon állja meg a helyét ez az idézet, mint "forró nyom".


Egy nem Tanú!

2013. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%

"Miért akarták Jézust megkövezni?"

Mert még nem ismerték a gépfegyvereket!

Ui: És mielőtt provokációnak hinnétek, ez egy teljesen normális kikövetkeztetés.

2013. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!