Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, Jézust miért...

Jehova tanúi, Jézust miért akarták megkövezni?

Figyelt kérdés

"Az én Atyám, aki őket nekem adta, nagyobb mindenkinél, és senki sem ragadhatja ki őket az én Atyám kezéből;

én pedig, és az Atya egy vagyunk.

Ismét köveket ragadtak a zsidók, hogy megkövezzék."


A zsidók azt mondták, hogy istenkáromlásért akarják Őt megkövezni, de Jézus azonban így folytatta:


"Felelt nekik Jézus: Nincs-e megírva a ti törvényetekben (Zsolt 82,6): Én mondtam: istenetek vagytok?

...

"... az Atya énbennem van, és én az Atyában vagyok.

Ismét meg akarták őt fogni, de ő átment közöttük."


János 10:29-39


Szerintem egyetérthetünk abban, hogy Jézus NEM HAZUDOTT viszont ha nem hazudott, AKKOR MÉGIS MIÉRT akarták őt megkövezni a zsidók?

Jézus Istennek nyilvánította ki magát. Nem isteni lénynek mert ilyenből csakis 1 van. 1 igaz!


Jézus = Isten? Én nagyon forrónak találom ezt a nyomot szinte tagadni sem tudnám.. És ti? :)



2013. jún. 18. 10:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves 9-es válszoló


Jehovának több tulajdonsága is van, de a legkiemelkedőbb a szeretet.

Ha Én egyedül laknék, attól még lehetnek tulajdonságaim, legfeljebb nem gyakorlom, mert nincs kivel

Ez a tulajdonság indította arra, hogy életet hozzon létre,, hogy mások is tudják, milyen érzés élni.


A Biblia olyasmit jelent ki a szeretetről, amit Jehova más fő tulajdonságaival kapcsolatban sohasem mond. A Szentírásban nem olvasunk arról, hogy az Isten hatalom, az Isten igazságosság, vagy az Isten bölcsesség. A birtokában van ezeknek a tulajdonságoknak, ő a forrásuk. A szeretetről azonban valami mélyebb értelmű megállapítást olvashatunk az 1János 4:8-ban: „az Isten szeretet.” Igen, a szeretet mélyen átjárja Jehovát. Isten lényege vagy természete a szeretet.


Ha valaki abszolút tökéletes, az egyedül nem az?

Nincs benne egy szemernyi rossz pont, vagy hiba,azt csak közösségben lehet elmondani egy személyről, ha egyedül van akkor nem?


Katy Weaver

2013. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%

Igen, ezek az álérvek gyakori félremagyarázások Jézusnak a Mindenható Istennel való "egyenlősége" igazolása érdekében. De sajnos csak egymást másolgatják, igazi meggyőződés nélkül, ami azért nem lehet nekik, mert a legtöbben alaposabb kutatás nélkül, csak felületesen vizsgálják meg a tényeket.


Kedves kérdező, te néhány dolgot kiragadtál a környezetéből, s még azt sem pontosan idézted. Pontosan erről beszéltem!

Viszont mások már megválaszolták a kérdésed, így ehhez csak két Bibliaverssel szeretnék hozzátenni, és kérném, hogy alaposan gondold át őket. Ezek után a felmerülő kérdéseket őszintén próbáld megválaszolni.


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Abban ugye megegyezhetünk, hogy itt Jézus "EGYEDÜLI igaz Istenének" hívta az Atyját, aki nem mellesleg a MINDENHATÓ Isten is, igaz???

Na mármost, ha te valakit "egyedülinek", vagy "egyetlennek" nevezel valamely tulajdonságában, lehetsz-e vele "egyenlő"????? És ha ez az Isten értelemszerűen a Mindenható, lehet-e egyszerre KÉT mindenható? Csak logika! Ugye nem fog ki rajtad?!


A másik is egy jól ismert vers:


(1Korintusz 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Ha alaposabban átgondolod a verset, rá kell jönnöd, hogy Pál itt ugyanabban a szellemben fogalmazott, mint maga Jézus fent.

Akiről Pál azt mondta, hogy Ő az az "EGY ISTEN", aki az Atya, vajon Ő-e a Mindenható Isten? Naná, ez nem is kérdés, igaz? Ha viszont ez az "egy Isten", vagyis az Atya a Mindenható, lehet-e Jézus is Isten és Mindenható????? A vers szerint NEM!


Kérlek ezeken gondolkozz el, még sok-sok ilyen egyértelmű és világos vers van, de most ez is elég.

2013. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 KZitus ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező


Elnézést kérek Tőled, de most a 15:30-nak írnék néhány szót.


Kik a zsoltárok 86:1 és 6-ban említett „istenek” és „a Legfelségesebb fiai” ? Mindkét kifejezés az emberi bírákra utal Izraelben. Ez azért helyénvaló, mert ők Isten szószólóiként, képviselőiként szolgáltak.


Jézus ezt pontosan tudta, ismerte az Írásokat. Ő nem értelmezett félre, illetve mellé semmit. Ezért lehetett igaz rá az, amit idézett, mert Isten képviselőjeként, illetve szószólójaként volt jelen a zsidók között.


Jézus így válaszolt nekik: „Nincs-e megírva a Törvényetekben: »Én mondtam: ,Istenek vagytok.’« Ha »isteneknek« nevezte azokat, akik ellen az Isten szava szólt — és az Írás nem tehető semmissé —, akkor nekem, akit az Atya megszentelt, és elküldött a világba, azt mondjátok: »Káromlást szólsz«, mert azt mondtam: az Isten Fia vagyok?" János 10:3436


Mennyire igaza volt Jézusnak!


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Girgoy ***** válasza:

Kedves Katy! Feltételezem engem a 8-as szólítottál meg amikor 9-est címezted meg. :)


2 kérdésem alapvetőbb volt, mint a válaszod által érintett réteg, ha még jobban végiggondolod, amit írsz, szerintem Te is eljuthatsz egy másfajta következtetésre, Isten alaposann ismeretére. Idézlek: "Igen, a szeretet mélyen átjárja Jehovát."


Pontosan ez a lényeg, ISTEN SZERETET "FORMÁBAN" LÉTEZIK! A szeretet pedig csakis KÖZÖSSÉGBEN létezhet. Ha önmagam vagyok egyedül, akkor nem létezek szeretetként. Azt is írtad, hogy a teremtésben lesz aktuális Isten potenciális szeretete. De akkor Ő a Te logikád szerint ténylegesen AKKOR VÁLT SZERETETTÉ, AMIKOR TEREMTETT. Tehát Isten előtte valamilyen semleges állapotban volt, majd a Teremtés által vált azzá VALÓSÁGOSAN, ami a jánosi definíció. Tehát Isten változott! De vajon változhat-e Isten, van-e benne fejlődés, elér-e egy magasabb szintet egy kezdeti állapotból (mivel Te erről beszélsz, gondold csak végig!).


Jak 1,17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Ez egyértelművé teszi, hoyg a legapróbb változás is kizárt dolog az olyan tökéletes létező számára, mint Isten! De valami más titkot is hirdet. Itt pontosan az Atya szó szerepel! Vajon létezhet-e Atya Fiú nélkül? Nem: valakit az tesz Atyává, ha van gyermeke, addig csak amber vagy férfi, de nem atya! Ha előtte más volt, majd valamikor Atyává válik, hát akkor bizony ismét csak változik! Na de az Atya Isten nem változik, tehát már kezdetben is kizárólag úgy létezett, hogy Ő Atya volt és volt egy Fia is, tehát a Fiú is kezdetektől fogva változás nélkül létezik!


Elsőre lehet, hoyg ez nem átláthat felszínesen, de minél többet gondolkodunk rajta (vagy minél buzgóbban kérjük önmagunk és mások emberi elképzeléseit félretéve Istent, hoyg nyilatkoztassa ki magát nekünk, értsük meg valamelyest ezt a felfogásunk határmezsgyéjén lévő titkot), annál inkább látható, hogy Isten sohasem létezett másként, mint Atya, Fiú és Szentlélek közösségében SZERETET-ként. Ez a Szeretet hozott létre mindent a világegyetemben, ez mindennek a tökéletessége!


Nézd meg: az egész kozmosz úgy épül fel, hogy vannak elemek, amik keresik az egymással való egyesülést. Nem összeolvadást, hanem olyan kapcsolatokat, amelyekben önmaguknál mgasabbrendű létezőket hoznak létre. Már az atom is több elemi részecske kölcösnhatásából születik, aztán az atomok molekulákat alkotnak, és így tovább. Bármilyen anyag vagy energia létezik, az kölcsönhatásban van másokkal, Te is végtelen hatótávolságú gravitációs mezőt hozol létre puszta léteddel, amely gyakorlatilag az egész univerzumot feléd vonzza. Az egész univerzumunk úgy van felépülve, hogy az önálló elemek között szoros kapcsolatok állnak fenn. A Szentháromság tana az az Isten-kép ami a leginkább összhangban van az egész teremtett univerzummal és a legjobban tanúskodik arról, hogy azért ilyen a világ, mert iylen az Alkotója is! Aki nem hisz a Szentháromságban, az egész egyszerűen egy teljesen más Univerzumban hisz!


Erre gondoltam, amikor azt írtam, hoyg mindenek töükéletessége, ami felé minden törekszik, az nem az egyedüllét, hanem a közösség! Minden élő a közösségre törekszik, mert az ÉLET (FORRÁSA) MAGA IS EGY KÖZÖSSÉG!

2013. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Girgoy ***** válasza:
80%

...vagyis másfelől közelítve. Isten mindenk tökéletessége. Ha Isten egyedül van tehát tökéletessége az egyedüllét, abból az következik kozmikus és végső szinten, hogy nekünk emebreknek is az egyedüllétre kell törekednünk! Vagyis nem kell, hoyg szükségünk legyen másokra, nem kell, hogy szeressümnk, nem kell kapcsolatokat alkotni. MIvel a kapcsolatalkotás tökéletlenebb dolog Isten tökéletességéhez képest! Vagyis akkor miért a legfőbb parancs a szeretet, amit csakis kapcsolatok révén, közösségben tudunk megvalósítani? Miért a tökéletlen felé kell haladnunk, ha Isten tökéletessége pont az egyedüllét?


Na ezért mondom és nem túlzás: aki nem hisz a Szentháromságban, az más univerzumban hisz, más vallásban hisz, más parancskat követ, más célja van, a kereszténység lényegét és az egész kozmosz alaptulajdonságát tagadja meg és óriási tévedésben él!


(Abban pusztán pedagógiai logika van, hoyg Isten a politeista kultúrközegben kezdetben az EGY-ségét hangsúlyozta a zsidóknak, később tárta fel az Ő valódi lényegét, de egyébként az ÓSZ-ben is van elég sok utalás a Szentháromságra, csak ez a titok akkor lett számunkra mg világosabb, amikor a Szentháromság egyik személye megjelent közöttünk, akiben lakozott AZ ISTENSÉG TELJESSÉGE TESTILEG(Kol 2: 9))

2013. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2013. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Girgoy ***** válasza:
Még egy érdekesség. Az emebr Isten képére lett megalkotva, ugye? És Isten a teremtett világban mindenről azt mondta, hoyg jó. Egy dologról mégis azt mondta, hogy nem jó. Na mi volt ez az egy dolog? ;) Bizony, ha az egyedüllét lenne a tökéletesség, Isten nem mondta, volna, hogy nem jó dolog egyedül lenni.
2013. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves hozzá szóló.

a szeretet az egy tulajdonság, és vagy rendelkezik vele valaki vagy nem,

Ha valakiben nincs szeretet, akkor mindegy, hogy egyedül van vagy közösségben, attól még éli az életét, csak a Tettei mást mutatnak, mint akinek tulajdonsága a szeretet.


Isten hosszú, nem tudni mennyi időt töltött Ön magában mire elkezdett teremteni, s még sem érezte a hiányát a közösségnek,de ettől függetlenül a hatalom az igazságosság a szeretet, és egyéb tulajdonsága benne volt, csak nem gyakorolta, mert nem volt miért.


Benned is van szeretet, és nem mindig gyakorlod, de attól még létezel.

2013. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

17-esnek.


az Isten képére kifejezés a tulajdonságokra, utal, hogy mi is kaptunk, bennünk is vannak olyan tulajdonságok ami a Teremtőben, csak Ő más kép gyakorolja mint mi.


Mivel Ő szellemi életet él és nem fizikait, ezért az egyedül lét neki teljesen mást jelent. az emberre mondják, hogy Társas lény, és nem jó neki, sőt más fizikai élőlények is társas lények.Ezért kellett társakat teremteni.


Ám a teremtő más felfogásban és testben él, neki a Társaság mást jelent, és soha nem unatkozik


a Másik válaszolónak.

(1Mózes 1:2, 3) 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett. 3 Ekkor Isten ezt mondta: „Legyen világosság!” És világosság lett.


Ez a Biblia vers EGY Istenről szól, aki teremt, egyes szám első személyben.Az Isten tevékeny ereje Istenhez tartozik, nem egy külön álló személy. ÉS "Egyidős" a teremtővel


(1Mózes 1:26) . . .: „Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra, . . .

Itt már a Teremtő valakivel beszélget, ami azt jelenti, hogy már nem egyedül van a Teremtő,

S mivel a kolossé levélben Pál azt írja, hogy Jézus volt az első teremtménye Istennek, ezért volt a fia, akkor ezek hogyan lehetnek hárman egyek, amikor nem egyszerre éltek, Ráadásúl Jézusnak nagyobb jelentőséget adnak, annak ellenére, mint a versekben láthattuk, hogy Isten szelleme már rég létezett amikor Jézus életre kelt volna

Miért nem beszélgetett a szellemével Isten ha az személy?


Jézussal, az angyalokkal és mindenkivel beszélget Isten csak a szellemével nem, Ennyire semmibe veszi a teremtő ezt a "harmadikat", és ritkábban esik szó róla, mint róluk kettőjükről, de egyenlőnek tartják őket Jézust dicséri az Atya Az atyát dicséri Jézus, de a szent szellemet nem dicséri senki. Dicsőséget sem kap, mint Jézus, vagy mint az atya.

Vajon miért?


ezen felül Jézus is azt tanította, amit az Izraeliták törvénybe foglaltak:

(Márk 12:29, 30) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«


Más fordítás szerint:

"Az Úr a mi Istenünk, E G Y Úr" /és nem három./


Jézus itt idézte a Mózes könyvéből ezt, nem mondott mást soha.

S ha Jézus ezt tanította, akkor nem értem miért kérdőjelezzük meg?


Katy Weaver

Jézus is magát bele értette, amikor azt mondta: "a MI Istenünk.

2013. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Bizony, ha az egyedüllét lenne a tökéletesség, Isten nem mondta, volna, hogy nem jó dolog egyedül lenni."


Ez hamis érv. Ugyanis az nem tette "tökéletlenné" Ádámot, hogy nem volt párja, vagyis egyedül volt. Attól még meg volt benne minden, amit Isten a "saját képére teremtettség" alatt értett! Meg volt benne a szeretet képessége is.

De ne felejtsük el, hogy egy teremtmény rossz példa erre, mert az mindig függ valamitől, valakitől, ha mástól nem is, a teremtőjétől. De a Mindenható Jehova Isten NEM FÜGG semmitől és senkitől!

2013. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!