Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik keresztény...

Szerintetek melyik keresztény felekezetnek van igaza?

Figyelt kérdés
Melyik az amelyik az igazságot hirdeti,tanítja,és vallja? Mindegyik azt mondja magáról,hogy neki van igaza.
2013. jún. 21. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%

A keresztény szó arra utal, hogy Krisztus tanítását követed.

Tehát aki azokra építi az életét, nem mondvacsinált dogmákra.

Inkább az a kérdés, hogy ki értelmezi jól?

Az aki nem kerül ellentmondásba.

Azért a keresztények elég sok mindenben egyet szoktak érteni.

Amiben nem, az nem mindig lényeges.


Habár vannak akik szerint csak szajkózni kell, hogy Jézus Isten és akkor minden zsír, gyilkolhatok is...

Egyén kérdése, hogyan értelmezi a dolgokat és mit vall.

Nézz mindenki a tükörbe.

A szöveg le van írva. Senki sem tagadhatja...

2013. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az sem biztos, hogy magának a kereszténységnek igaza van.

Lehet, hogy valamelyik másik vallásnak van igaza.

Vagy egyiknek sincs.

2013. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2013. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mi keresztények mindnyájan Isten felé igyekszünk, de egyikünk sem ér oda ebben az életben. De Isten irgalmas, és elénk fog jönni, neki elég az, ha úton vagyunk.
2013. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
szóval néhányan úgy látják,hogy bármely felekezet tagja vagyok,ha tiszta szívvel követem Jézus Krisztust?vagy legalábbis igyekszem tenni a lehető legjobban,akkor nincs hiba..... a zene amit egyik kedves válaszoló linkelt,sajnos nem az én stílusom,de az énekesnőnek jó a hangja. :)
2013. jún. 21. 18:07
 6/23 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon kevesen vannak, akik az igazságot hirdetik, és nagyon sok prédikátora van a sátánnak! Nézd meg ezt a videót:


[link]


Isten áldjon!

2013. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Csatlakozom azokhoz akik Jézusra utalnak, mint követendő példára.


Jézus mintát hagyott, hogy a nyomdokaiban Járjunk.

Így helyes imádatot tudunk bemutatni atyánknak.


Melyiknek van igaza?

Igaza Isten szavának van.

ami abban le van írva az alapján lehet az igaz keresztényeket azonosítani, és ez E G Y S É G E S, minden népből kiválasztott csoport akik vállvetve mutatnak be tiszta imádatot Istennek


Ami nincs benne Isten szavában és zűrzavart okoz az emberek között, az nem lehet igaz.

Jézus soha sem állította, hogy mindenki aki Őt elismeri, az az Ő követője.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Katy Weaver

2013. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
igen szép üzenete van a videónak,ami mindenkire igaz kellene hogy legyen. a kérdésem azért aktuális,mert ma már sok felekezet van.Mint tudjuk,a egy ember egymagában nem tud igazán keresztény lenni,mivel a kezdetek óta csoportok,és közösségek voltak,ahol külömböző módon megtörték a kenyeret,és itták a bort. némelyek Krisztus testének,és vérének tartják mai napig,míg mások csak az "ezt cselekedjétek az én EMLÉKEZETEMRE" miatt teszik. én abba a csoportba tartozom,aki a valóságos test és vért látom a kenyérben és borban,amit ezen alkalmakkor a keresztények magukhoz vesznek. a kérdésem arra utal,hogy a kedves válaszadók véleménye szerint ha valaki most lessz keresztény,akkor hová csatlakozzon,mert egyedül nem lehet. a bűnmegvallást nem tehetem magamnak. én egy adott felekezet tagja vagyok.szándékosan nem írom melyiké,még csak utalást sem teszek rá,nehogy befolyásolja a válaszokat. kíváncsiságom arra céloz,hogy mások miért ezt vagy azt a felekezetet látják jónak.
2013. jún. 22. 04:55
 9/23 A kérdező kommentje:
felmerül a gondolat bennem. Isten jó. Ha 10 ember közül 6 keresi őt,de mind a 6 más más felekezet tagja,viszont a 6 közül csak egy ami a legjobban tartja az igazságot. a többi 5 öt a kárhozatra küldi? még akkor is,ha teljes szívükből követték,illetve követni akarták,illetve keresték minden erejükből? valahogy nem tudnám elképzelni.na akkor vajon mi az igazság? :) Isten áldjon mindenkit,aki válaszol nekem.
2013. jún. 22. 05:00
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem katolikus lehetsz, nem?

Én meg oda tartozom, ahol a kenyér és bort egyáltalán nem kell fizikailag magunkhoz venni, de persze nem bűn csak értelmetlen. A jelkép nem azt jelenti, hogy tartalom nélkül bohóckodunk. Jézus sem egy jót enni és inni jött...

2013. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!