Jehova Tanúi! Mi az igazság? A videó mely részével értetek egyet, és melyikkel nem?
"Egyetlen lehetséges magyarázat az amit írtam. Templom rombolástól az újjáépítésig. Miért olyan nehéz elfogadni, hogy az általános 587-es dátumtól az újjáépítésig tartó időszak, érdekes módon pont 70?"
És kedves Névtelenül, miért olyan nehéz elfogadni, hogy az "általános" 587-es dátum mögött nem állnak szilárd és megkérdőjelezhetetlen tények? A bibliai kronológia mást mond, márpedig sokszor félrevezette már a hivatalos tudomány a hívőket, akik meg bedőltek neki - majd jött a fekete leves.
Mikor kezdődött a 70 év?
Az ihletett történetíró, Ezsdrás, aki azután élt, hogy Jeremiás 70 évről szóló próféciája beteljesedett, ezt írta II. Nabú-kudurri-uszurról: „a kik a fegyver elől megmenekültek, azokat elhurczolta Babilóniába, és néki és fiainak szolgáivá lettek mindaddig, míg a persiai birodalom fel nem támadott; hogy beteljesedjék az Úrnak Jeremiás szája által mondott beszéde, míg lerójja a föld az ő szombatjait [sabbatjait], mert az elpusztulás egész ideje alatt nyugovék, hogy betelnének a hetven esztendők” (2Krónikák 36:20, 21, Kár.).
Tehát ez alatt a 70 éves időszak alatt Júda és Jeruzsálem földjének nyugalmat kellett élveznie, a sabbatját töltötte. Ez azt jelentette, hogy a föld parlagon hevert, nem vetették be, és szőlőit sem metszették (3Mózes 25:1–5). Mivel a nép nem engedelmeskedett Istennek, és valószínűleg nem tartották meg a sabbatéveket sem, büntetésül a földjük megműveletlenül és kietlenül maradt 70 évig (3Mózes 26:27, 32–35, 42, 43).
Mikor vált Júda földje elhagyatottá és maradt parlagon? II. Nabú-kudurri-uszur uralkodása alatt a babilóniaiak kétszer támadták meg Jeruzsálemet, két különböző évben. Mikor kezdődött a 70 év? Biztos, hogy nem az első ostrom után. Miért? Noha akkor II. Nabú-kudurri-uszur sok foglyot magával vitt Jeruzsálemből Babilonba, némelyeket hátrahagyott. A várost sem rombolta le. Évekkel ezután a Júdában maradtak, „az ország népének alacsony sorban élő rétege” még gazdálkodott a földjén (2Királyok 24:8–17). De hamarosan minden megváltozott.
Egy zsidó lázadás miatt a babilóniaiak visszatértek Jeruzsálembe (2Királyok 24:20; 25:8–10). A várost szent templomával együtt földig rombolták, és sok lakóját Babilonba hurcolták. Két hónapon belül azok, akiket nem vittek el „az egész nép, apraja-nagyja elindult a csapatok vezetőivel együtt, s levonult Egyiptomba, mert féltek a kaldeusoktól [babilóniaiaktól]” (2Királyok 25:25, 26, Kat.). Csakis ekkortól lehetett azt mondani, hogy az elhagyatott és parlagon heverő földnek elkezdődött a sabbatja. Ez a hetedik zsidó hónapban, tisriben (szeptemberben, októberben) volt. Az Egyiptomba menekült zsidóknak Isten ezt mondta Jeremiás által: „láttátok mindazt a veszedelmet, melyet ráhoztam volt Jeruzsálemre és Júdának minden városaira, és ímé, azok most pusztává lettek, és senki sem lakozik bennök” (Jeremiás 44:1, 2, Kár.). Kétségkívül ez az esemény jelezte a 70 év kezdetét. De melyik évben került sor erre? A válaszért meg kell tudnunk, mikor ért véget a 70 éves időszak.
Mikor ért véget a 70 év?
Dániel próféta, aki Babilonban élte meg Perzsia hatalomra jutását, kiszámolta, mikor kell véget érnie a 70 évnek. Ezt írta: „én, Dániel, megértettem az írásokból, hogy mit jelent azoknak az éveknek a száma, amelyekről az ÚR igéje szólt Jeremiás prófétának, hogy hetven évnek kell eltelnie a rombadőlt Jeruzsálem fölött” (Dániel 9:1, 2, ÚRB).
Ezsdrás is elmélkedett Jeremiás próféciáin, és felismerte, hogy a 70 év vége összefügg azzal, hogy Isten „fölébresztette Cirusznak [II. Kürosznak], a perzsák királyának lelkét”, hogy „felhívást [intézzen] egész birodalmához” (2Krónikák 36:21, 22, Kat.). Mikor engedték szabadon a zsidókat? A szabadon bocsátásukról szóló rendeletet „Cirusznak, a perzsák királyának első esztendejében” adták ki. (Lásd a „Kiemelkedő dátum a történelemben” című kiemelt részt.) Tehát i. e. 537 őszére a zsidók visszatértek Jeruzsálembe, hogy helyreállítsák az igaz imádatot (Ezsdrás 1:1–5; 2:1; 3:1–5).
Így hát a Biblia kronológiájában a 70 év szó szerinti időszak, amely i. e. 537-ben ért véget. Innen 70 évet visszaszámolva megkapjuk a kezdő évet, vagyis i. e. 607-et.
De ha az ihletett Írásokban a bizonyítékok egyértelműen arra mutatnak, hogy i. e. 607-ben pusztult el Jeruzsálem, miért ragaszkodnak sokan az i. e. 587-es évhez?
Két forrásra alapozzák az érveiket, az ókori történetírók beszámolóira és Ptolemaiosz királylistájára. Vajon ezek megbízhatóbbak, mint a Szentírás?
Nem!
A név arra való, hogy megkülönböztesse a személyt egy ugyanolyantól. Azzal, hogy Istenre emberi vonást húztok, tehát adtok neki egy általatok kitalált személynevet, azzal azt sugalljátok, hogy azért kell megnevezni, mert van több Isten is és a tietek neve Jahve (Jahve és nem Jehova. Ami azt jelenti, hogy én vagyok)
A bűnös lelkek pedig meghalnak, nem? Övéké az örök halál, nem? De ez nem azt jelenti, hogy nem élő a lélek, csak azt, hogy mi fog járni a bűnért.
Kedves Frank N. Stein!
"Azzal, hogy Istenre emberi vonást húztok, tehát adtok neki egy általatok kitalált személynevet, azzal azt sugalljátok, hogy azért kell megnevezni, mert van több Isten is és a tietek neve Jahve (Jahve és nem Jehova. Ami azt jelenti, hogy én vagyok)"
Nincs azzal "emberi vonás" húzva Istenre, hogy SAJÁT NEVET AD önmagának! Egyébként az ember az Isten "hasonlatosságára" teremtetett. Tehát nem mi adtunk nevet neki, hanem Ő maga - méghozzá "örök időkre". Olvasd el, benne van a bibliában. Nem mi találtuk ki a Jehova szóalakot sem, hanem már több száz éve ismert és használt. A Jahve pedig éppen úgy nem bizonyítható, mint "helyes" kiejtés, mint minden más. Akármit mond (inkább sugall) is egyes lexikon erről, nem bizonyítható hitelesen.
A 13-as válaszomhoz:
KIEMELKEDŐ DÁTUM A TÖRTÉNELEMBEN
Az i. e. 539-es évet, amikor II. Kürosz bevette Babilont, a következő bizonyítékok támasztják alá:
Ókori történelmi források és ékírásos táblák: Szicíliai Diodórosz (kb. i. e. 80–20) azt írta, hogy II. Kürosz az 55. olimpiász első évében lett Perzsia uralkodója (Historical Library, Book IX, 21). Ez i. e. 560-ban volt. A görög történetíró, Hérodotosz (kb. i. e. 485–425) feljegyezte, hogy II. Küroszt 29 évi uralkodás után ölték meg, vagyis uralkodásának a 30. évében, azaz i. e. 530-ban (A görög-perzsa háború. Első könyv, 214.). Az ékírásos táblák szerint II. Kürosz a halála előtt 9 évig uralkodott Babilónia területén. Tehát ha a halálától, i. e. 530-tól visszaszámolunk 9 évet, akkor megkapjuk, hogy i. e. 539-ben vette be Babilont.
Egy meggyőző ékírásos tábla: Egy babilóniai csillagászati tábla (BM 33066) megerősíti, hogy II. Kürosz i. e. 530-ban halt meg. Noha a tábla néhány csillagászati adatot hibásan ad meg, említést tesz két holdfogyatkozásról, melyek II. Kürosz fiának és utódjának, II. Kambüszésznek a 7. évében voltak. E két holdfogyatkozást az i. e. 523. július 16-án és i. e. 522. január 10-én Babilonban megfigyelt holdfogyatkozásokkal azonosítják. Így II. Kambüszész 7. évének a kezdete i. e. 523 tavaszára esik. Ez azt jelenti, hogy az első uralkodási éve i. e. 529-ben volt. Vagyis II. Kürosz utolsó éve i. e. 530-ban volt, ebből következően i. e. 539-ben kezdett uralkodni Babilónia területén.
név Jhvh egy Héber szó és ez
értendő alatta, őrökké létezik , és egy
célja van.
JHVH értelme ez: aki előidézi, hogy
legyen.
HaYaH = volt, HoWeH = van, YiH_YeH
= lesz
A
tetragram jelentése: Aki előidézi,
hogy legyen; Vagyok aki vagyok; Azzá
leszek, amivé akarok, mindenható
vagyok, teremtek, előidézem, hogy
legyen.
satöbbi satöbbi satöbbi
És akkor most kéretik megmutatni azon igehelyeket, amik utasítottak titeket, hogy a négy mássalhangzó tetragramba beleírjátok a magánhangzókat, és még a Bibliát is írjátok át, személynévvel illetni Istent. Várom epedve.
Kedves Frank.
Az új világ fordítás pont azért készült úgy ahogy, hogy az 5000 féle fordítású, bibliák, ill tekercsek megvizsgálása után, lett vissza rakva Isten személyes neve az őt megillető Helyre, és nem csak Magyar fordításban, hanem minden nyelvben ami csak létezik.
Hosszú évtizedes tanulmányozások vannak az mögött, amiért is a Hű sáfár át kutatta a létező írásokat, amik a világon vannak.
Nem kis munka.
Igen "van" több Isten...
abban az értelemben, ahogy Izrael esetében is Jehova megtiltotta, hogy más Istenekhez menjenek.
Mert az emberek kreáltak maguknak Isteneket.
Na ezért adta magának ezt a nevet. Nem véletlen fontos a Jézus által tanított ima első verse, hogy "szenteltessék meg a Te neved" amit az évezredek során bemocskolt először Sátán, aztán a többi ember is aki nem élt a Teremtő Istennel
Ugyan miért ne adhatta volna a Teremtő azt a nevet, ami a teremtési képességére hivatkozik.
Embereknek is vannak nevei amiknek jelentése van, és lehet hogy valaki azért ad egy nevet a gyermeknek, mert egy tulajdonsága kiemelkedik.
Más Istent nem illet meg a "vagyok" vagy az Én idézem elő, hogy legyen" jelző.
Katy Weaver
Katy-nek:
2-es vagyok és vicces miket össze nem hordasz a keresztényekről miközben te is annak vallaod magad vagy mégsem? Egyszer keresztények vagytok másszor meg nem, attól függően most jó vagy rosz dolgok hangzanak e el velük kapcsolatban?
Másodszor pedig egy idézet tőled:
"Hogy amit nekem egy ember mondott vagy Tanított, úgy vannak-e ezek, s nem egyből vakon elfogadni "
Pont, hogy ti vagytok ezek az emberek akik vakon elhiszik amit eléjük nyom az őrtorony társulat. Nem tudsz olyan mondatot sem írni amibe ne lehetne belekötni, mert önmagadnak mondasz ellent vagy a logikának. Talán jobban tennéd ha nem is próbálkoznál, így is elég szánalmas vagy.
Kedves 18-as!
"... lett vissza rakva Isten személyes neve az őt megillető Helyre, ..."
De könyörgöm honnan?
/Én tudom a választ, úgyhogy elég ha magadnak válaszolsz./
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!