Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre több jehovás van, vagy...

Egyre több jehovás van, vagy csak oldalon van több belőlük?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Remélhetőleg csak az oldalon.


Bár már uncsi a vallás témakör. Havonta megkérdezik bűn-e a hokizás. A többi Jehovásoknak/tól szóló hülye kérdések. És 1% egyéb. Már eltűntek a nagy 30 oldalas viták amin jókat lehet röhögni.

2013. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

Kedves kérdező


Nem vagyok Jehovás, a hitem szerint Jehova Tanúja vagyok.


Felhívom figyelmedet, hogy Magyarország területén közel több mint 23.000 tevékeny Jehova Tanúja van,

ezekből nem tudni kinek van internetje, és s azokból is nagy részt nagyon kevesen jönnek ide válaszolni, egy egy kérdésre.


Ezekből ki tudja hányan vannak akik csak Névleg tartoznak a Tanúkhoz, mert ide járnak mocskolódni, miközben Júdás módjára lejárnak a gyülekezetbe és bele mosolyognak a Testvérei szemébe.


Más részt tudtommal szabad vallás gyakorlat van, sőt sajtó, és szólás szabadság van , persze most még.

Mert bizony nagy örömödre lesz idő amikor ezek is megszűnnek, nem sokára.


Peanut

2013. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szpeti1991 ***** válasza:
76%

Utolsó: mikor mondott a kérdező olyat, hogy ne legyenek Jehovások?

Bár én mondok ilyet: erőszakos egyházakra nincsen szükség. Ilyen a szcientológia, a Jehova tanúi például, de én ide sorolom a Hit gyülekezetét is. Valahogy a történelmi egyház lelkészei és papjai nem tapadnak rá az emberre az utcán, hanem azt tanítják, hogy elsősorban életeddel, cselekedeteiddel mutass példát, s csak akkor beszélj hitéletről, ha személyesen kéri. És az ilyenek kisegyházak miatt ítélik meg az egész kereszténységet negatívan sokan...

2013. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom az utolsóhoz. A történelmi egyházak maradjanak, a többit mind be kéne tiltani. Főleg az általa említetteket, azok a legkárosabbak.
2013. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%

Mindet be kellene tiltani és elhinni a hihetetlent,hogy halandók vagyunk.Nem figyel ránk senki és számolgatja a fekete vagy a piros pontjainkat,amiket az életünk folyamán gyűjtöttünk.

Ha nem ez a sci-fi,akkor semmi.Mondjuk sci-fi íróként jól meg lehet élni.

2013. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez érdekes.


Ha csak a történelmi egyházak maradnának, akkor nem csak a Bibliában leírt összes jövendölés a hitelét vesztené.


Más részt a bibliában leírt Egyházak Büntetést fognak kapni a jelenések könyve szerint, vagy is a politikai erők az ENSZ-szel az élén befogják hamarosan tiltani az összes vallást. Isten akaratát pedig Te nem hiúsíthatod meg.


Peanut

2013. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szpeti1991 ***** válasza:

Benne van a Bibliában az, hogy az ENSZ betiltja az egyházakat? :D Katolikus vagyok, biztos a papok tévesztettek meg, vagy nem jutott kezembe a jehovások félrefordítása, de ilyenre nem emlékszem :)

Szép könyv a Jelenések könyve, de az képeknek a gyűjteménye, amelyeket értelmezni kell, ráadásul a Biblia többi részéhez hasonlóan _nem_ utal konkrét helyre és/vagy időre. Ráadásul nem kell fontosabbnak sem tartani, mint a többi írást. És az első és legfontosabb: az evangéliumok. Azok érthető példák és történetek, valamint a valós életre vonatkoznak.

Egyébként hitem szerint a Katolikus egyház az "eredeti", amelyik továbbviszi az apostoli jogfolytonosságot (például kézrátétellel, hagyományok továbbvitelével), de tisztelem a reformációban kivált történelmi egyházakat is. Viszont a jehova tanúi számomra nem szimpatikus, sőt, kifejezetten káros irányzat.

2013. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%

Kedves előttem szóló.

Úgy értelmezed ahogy gondolod, viszont az tény, hogy a jelenések könyve a nagy szajhaként azokat az "vallásokat" szemlélteti, akik meg nem engedett kapcsolatot ápol a világgal, és azok politikai elemeivel.

Az egésznek a pikantériája, hogy a nagy vadállat fogja ezt a szajhát kifosztani, vagy is a most még igen csak jó kapcsoltban lévő két elem egyike megsemmisíti a másikat.


oly annyira, hogy idézem:

menyasszony és vőlegény hangja sem hallatszik többé bennük, sem koncerteket nem adnak ott többé


(Jelenések 18:21-24) 21 Egy erős angyal pedig felemelt egy nagy malomkőhöz hasonló követ, a tengerbe vetette, és ezt mondta: „Így fogják levetni Babilont, a nagy várost sebes hajítással, és soha többé meg nem találják. 22 És soha többé nem hallatszik benned hárfás énekesek hangja, zenészeké, fuvolásoké és trombitásoké, soha többé nem találják meg benned semmilyen mesterség kézművesét sem, malomkő hangja sem hallatszik benned soha többé, 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé; mert utazó kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, mert azzal, hogy spiritizmust gyakoroltál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”


Nem beszélve az utolsó versről, hogy sokak vére tapad ezen vallásoknak a kezéhez, és a vers szerint még a tanításukkal is félre vezették az embereket.


S a 4. versben pedig arra szólít fel a biblia, hogy aki ehhez a vallásokhoz tartozik az hagyja el azokat, mert bűnrészesek lesznek ha továbbra is támogatják.S ugyan azt a bűntetést fogják kapni,


Hát ezt szerintem nem lehet félre magyarázni.


Peanut

2013. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szpeti1991 ***** válasza:
67%

Kedves előttem szóló!


Elolvastam a 18. fejezetet, amelyből idéztél (természetesen a katolikus fordítást, mondanom sem kell), az speciel sehol sem mondja, hogy egyház pusztulna el. A fejezet Babilonról, egy bűnös városról beszél, ahol pazarlás és erkölcstelenség van. Ez a város pusztul el a metaforában. Szép kép, egyébként, hasonlatos az ószövetségi példákhoz.

2013. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, csak hogy Nagy Babilont azért használja, mert a vallások összessége onnan indult el, Bábel tornyánál.


Ezért a Biblia Nagy Babilont a hamis vallások Birodalmának nevezi, szajhának akik sok vizeken ülnek, vagy is rengetegen tartoznak az emberek közül oda.


(Jelenések 17:1, 2) 17 És egy a hét angyal közül — akiknél a hét csésze volt — odajött, és így szólt hozzám: „Jöjj, megmutatom neked a nagy szajha feletti ítéletet, aki sok vízen ül, 2 akivel paráznaságot követtek el a föld királyai, a föld lakosai pedig lerészegedtek paráznasága borától.”

Itt határozottan írja hogy a föld királyai, vagy is a földön levő emberi uralmak nagyon jó viszonyban vannak ezekkel, a "vallásokkal" pedig Jézus azt mondta, Hogy az Ő királysága nem része a világnak, és a követői sem paktálnak le a világban levő elemekkel.


(Jelenések 17:3-5) . . .. 4 Az asszony pedig bíborba és skarlátba volt öltözve, és arannyal, drágakővel és gyöngyökkel volt felékesítve, kezében pedig utálatosságokkal és paráznaságának tisztátalanságaival teli aranypohár volt. 5 Homlokára egy név, egy rejtély volt írva: „Nagy Babilon, a szajháknak és a föld utálatosságainak anyja.. . .


Sokáig rejtély volt a Nagy Babilon kiléte, a bíbor, meg a drága ékszerek, egy valamire mutatnak, hát nem is tudom melyik vallásos felekezetek használnak a fényűzésükhöz bíbort meg mirhát, stb az utálatos dolgaikkal tele amit az emberekkel tett és tesz Isten nevében.


(Jelenések 17:18) 18 Az asszony pedig, akit láttál, azt a nagy várost jelenti, melynek királysága van a föld királyai felett.”


Ez a nagy szajha igen csak a kezében tartja a föld feletti uralmakat most még. amíg az emberi uralkodók el nem veszik tőlük a hatalmat.


Peanut

2013. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!