Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek-e utalást a Bibliában...

Ismertek-e utalást a Bibliában a testgyakorlással kapcsolatban? Pl. Jóga. Mellette v. ellene?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 05:43
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Természetesen.

1Tim 4,8

Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.

Pld. 3:7-8

Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól. Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak.

ApCsel 15,29

Legyetek egészségben!

2Kor 13,11

Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vígasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek.

3Jn 1,2

Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek.


Üdv. Péter

2013. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Bármit mondjanak is az egészséggel foglalkozó szakemberek ennek megcáfolására, a jóga több mint testedzés. A Hindu Manners, Customs and Ceremonies című könyv elmeséli két kezdő jógázó tapasztalatát, akiket egy guru képzett ki. Az idézet szerint az egyikük ezt mondta: „Természetfölötti erővel olyan hosszan visszatartottam a lélegzetemet, ameddig csak tudtam, és csak akkor vettem levegőt, amikor már majdnem elájultam . . . Az egyik nap délben úgy láttam, mintha a szemem előtt egy ragyogó hold mozgott és hintázott volna egyik oldalról a másikra. Máskor elképzeltem, hogy sűrű sötétség vesz körül fényes nappal. Az oktatóm . . . nagyon megörült, amikor beszéltem neki ezekről a látomásokról . . . Arról biztosított, hogy nemsokára még lenyűgözőbb látványban lesz részem, ha tovább vezeklek.” A másik férfi ezt mondta: „Arra kért, hogy mindennap úgy bámuljak az égbe, hogy nem pislogok, és nem változtatom a testtartásomat . . . Néha azt gondoltam, hogy szikrákat látok az égen; máskor úgy tűnt, mintha lángoló gömböket és hullócsillagokat látnék. Tanítóm nagyon megörült, hogy ilyen sikeresek az erőfeszítéseim.”

Ezek a furcsa látomások, amelyeket a guruk láttak, nyilvánvalóan ahhoz vezettek, ami a jógagyakorlatok valódi célja. Igen, a jóga legfőbb célja a moksa, azaz egybeolvadni valamilyen személytelen, hatalmas szellemmel. Azt mondják, hogy ez „az önkéntelen gondolkodási folyamat (szándékos) leállítása”. Ez teljesen ellentétes azzal, amire a keresztények törekszenek, hiszen ők ezt a parancsot kapták: „mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. És ne szabjátok magatokat többé a dolgok ezen rendszeréhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata” (Róma 12:1, 2).

Személyes döntés annak megválasztása, hogy ki milyen testedzést folytat. De a keresztények nem engedik, hogy bármi — akár testedzés, evés, ivás, öltözködés, kikapcsolódás vagy valami más — tönkretegye a Jehova Istennel ápolt kapcsolatukat (1Korintus 10:31). Azok előtt, akik az egészségük érdekében végeznek testedzést, számtalan olyan lehetőség áll, amely nem teszi ki őket a spiritizmus és az okkultizmus veszélyeinek. Ha távol tartjuk magunkat minden olyan gyakorlattól és hiedelemtől, amely a hamis vallásban gyökerezik, akkor előretekinthetünk az Isten igazságos új rendszerében tapasztalható áldásokra, és ott tökéletesen egészséges lesz a testünk és az elménk egy örökkévalóságon át (2Péter 3:13; Jelenések 21:3, 4).

2013. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

MAGa igy, mint joga a bibliaban nem szerepel, viszont mar a mozgasszegeny eletmodrol szo van, mivel ne ulj, hiaba megteheted, hogy jobb a sorod, de ne ulj tetlenul stb. talan a peldabeszedekben van errol szo.

Az osi joga tanitasa, az elmeleti resz, itt a test-lelek tisztitasaval kezdodik a joga, az elme es a test megtisztitasa,

tehat ezert nem lesz bunos cselekedett az, ha ezt vegzed. A Jehova tanui azok, akik ezt bunnek allitjak be, hiszen vitaztam mar errol, tapasztaltam a hozzaallasukat, de ugy erzem, hogy keves az informacio, vagy a tudasuk, ezert ellenzik.

A joga, gyogyito joga, Jezus tanitasaban is az all, hogy bizzal onmagadban, mertekletesseg, mozgas stb. s nem beszelve arrol, hogy JEzus tobb evet toltott Indiaban, ezutan kezdte hirdetni a tanat is.

2013. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A jóga lényege: Ismerd meg jobban önmagad és

kerülj ezáltal közelebb belső

lényegedhez!


Ez az egó erősítése, a spiritualizmus egyfajta ága, amit viszont tilt a Biblia. Aki sportolni akar az sportoljon és ne ezoterikus dolgokat végezzen.

" A jóga végső célja a

megszabadulás (móksa)

elérése, amely által a lélek

kikerül a születés és a

halál körforgásából

(szanszára ). A jóga által

uralható a test, az elme,

továbbá az érzelmek és a

vágyak. Fokozatosan vezet

el a lét igazi

természetének

megismeréséhez. A jógi

akkor éri el a

megvilágosodást, amikor

tudata megszűnik és

megtapasztalja az

egyesülés örömét."

2013. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden szabad, ami nem tilos.


Amíg nem adod el a lelked szellemeknek, nem veszélyezteted magad, nem esel túlzásokba, nem mérgezed hülyére magad cucokkal, addig okay.

2013. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es álguru áltanításáról ír, 4-es félreérti, nem ismeri.

Sajnálatosan keveset ír a Szentírás a szellemnek a test feletti uralmának megszerzéséről.

A jóga : metafizikai aszkézis. A szó a szanszkrit /judzs szógyökből ered: megfékezni, leigázni. Ez minden, csak nem az egó dagasztása. Nem bántja a kereszténység tanításait, jól megfér azzal nem könnyű, viszont nagyon nehéz kéréssel, amit Jézus kér (Lk):

Aki nem mond le mindenről, ami az övé, nem lehet a tanítványom.

A keleti keresztény szerzetesség - a Jézus-ima révén -gyakorolta is: ahhoz tartozott egy testhelyzet, és légzésszabályozás is.

2013. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jóga jelentése: összekapcsolódás a Legfelsőbbel. Amit mi testgyakorlatnak mondunk, az csak egy lépcsőfok a 8 fokú jógában (ez az eredeti, ősi jóga, amit Patanjali fektetett le). Ászanának hívják és a 3. fok ez. Az első és a második fok az önmegtartóztatás és az erkölcsi előírások.

4-nek: Már miért lenne baj megismerni önmagad?

Pont hogy az egót nem akarják erősíteni a jógik.

2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!