Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúihoz szól a kérdése...

Jehova tanúihoz szól a kérdésem, vérrel/vér nélkül történő műtéttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én is a vérnélküli beavatkozás híve vagyok. Nem lelki hanem testi dolgok miatt, de ez a kérdésem lényegén nem változtat. Keresztény vagyok, de az alapján, amire a tanúk hivatkoznak a Bibliából szerintem elfogadható lenne a véradás, viszont szerintem is hatalmas kockázat így ha ilyen helyzetbe kerülnék akkor én is a vérpótló készítmények használatát kérném.

Úgy tudom, hogy a tanúk mögött ott áll egy komplex szervezet, és ha egy tanúnál műtétre kerül a sor, akkor felkutatják azt az orvost, aki vállalja vér nélkül, azt a kórházat, ahol a legjobb a felszerelés egy ilyen irányú beavatkozáshoz stb.

A kérdésem az lenne, ha én vagy családom/ismerősöm kerülne ilyen helyzetbe, fordulhatnék -e segítségért hozzátok, számomra is felkutatnátok a legkedvezőbb lehetőségeket a vér nélkül operációhoz?


2013. máj. 31. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Mi sem egyszerűbb ennél.Javaslom, hogy regisztrálj be a jw.org oldalra, és írd meg a nézetedet.

Más részt a vér nélküli kezelések anyagi finanszírozására szükséges gépeket, készülékeket, min Pl az EPO, létre jött egy egészség pénztár,

Aki ennek a pénztárnak a Tagja az jogosult ezeknek a készülékeknek az igénybevételére díjmentesen, ha legalább egy éve tagja.

Havi díja 1200.- forint. Ugyan is nagyon sokat kérnek egy ilyen használatáért,a kórházak, intézmények s ezt nem mindenki engedhetné meg magának.

Ide írok egy zöld számot ami által velük is felveheted a kapcsolatot, s ők is nagyon sok segítséget tudnak nyújtani ez ügyben.

0680-2044-73.

ez egy ügyfél szolgálati szám 8-16 óráig. Keddtől péntekig.

Emailben: tvep@tvep.hu


Katy Weaver

2013. jún. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ennek az egészségpénztárnak mindenki a tagja lehet, aki ilyen vagy olyan okokból alternatív orvosi kezelésre vágyik. Ma már vannak olyan klinikák, ahol nagyon sok a "civil", azaz nem lelkiismereti okok miatt vért elutasítók száma is.
2013. jún. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúinak és nem tanúknak is ajánlom figyelmébe!


Paul Blizard és családja története: Élet vagy halál?


https://www.youtube.com/watch?v=Pm_YdlJ2bck



Azt akarták, hogy a babánk meghaljon! - Paul Blizard és családja története


[link]

2013. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szörnyű, egyben felemelő történet.


" A feszültség, melyet az okozott,

hogy megpróbáltam egy

bosszúszomjas, dühös Istent

szolgálni, nehezen leírható. A

Szervezet mindig is olyan képet

festett Jehováról, mint aki készen

áll, hogy “kitöltse haragját.“"


Én is éreztem már itt is ilyet, hogy ezt a képet festik le az ide író tanúk Istenemről. Pedig nagyon tévednek. A keresztény élet nem keserves és az Úr nem szadista. Remélem egyszer ők is megismerik.

2013. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Frank


Te mint Biblia ismerő ember csodálkozom a szavaidon.

Azért a keserves szó túlzás, de Jézus azt mondta, hogy ebben a világban nyomorúságotok lesz.


S Ő letudta győzni, ami azt jelenti, hogy mi is letudjuk -- a szavaiddal élve- keservet győzni az Ő segítségével.


Nem értem azért, azt, hogy Jézus és az apostolok sehol nem írták, azt, hogy probléma mentes volt a keresztény életük, ebben a világban, ahol vándorok és idegenek, mert ez nem az Ő világuk.

Egyetlen keresztényről sem olvastam a bibliában vagy a régebbiek közül egyetlen Isten szolgájáról, hogy jól érezte magát ebben az életben, sőt idegenek tartották magukat, itt.

Jézus is azt mondta, hogy az Ő királysága nem része ennek a világnak,


Hát a biblia lapjain olvasottak alapján Én azt a következtetést vontam le, hogy nagy baj lehet ott hol egy keresztény ebben a világban élvezi az életet....

De hát Ti tudjátok.


Katy Weaver

2013. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a zöld számot! Ez akkor nem egy Jehova tanúi szám?

Viszont ha van ilyen szám, akkor miért van szüksége a tanúknak ilyen esetekben a hátuk mögött álló apparátusra? Akik intézkednek az ügyben? Ez a zöld szám ugyanezt tudja vagy mire való?

Nem hívtam fel, mert nem tudok konkrétat kérdezni, egy ismerősöm betegsége kapcsán merült fel bennem ez a kérdés.


Illetve ismertek ilyen klinikákat Magyarországon, Budapesten? Esetleg van róluk több információtok, melyek ezek? Ha valaki nem pénztár tag, gondolom akkor is részesülhet ilyen kezelésben csak ki kell fizetnie a teljes összeget. Tényleg vannak Magyarországon ilyen kórházak?


Az utolsó kommentekkel kicsit el ment a téma más irányba, amibe nem szerettem volna belemenni de azért egy dolgot muszáj megkérdeznem.


Katy, ti tényleg nem élvezitek az életet? Hiszen annyira csodás tud lenni. Persze meg vannak a maga nehézségei is.

De mégis! Ezek szerint a tanúk nem élvezhetik az életet, mert ezzel azt mutatnák, hogy ők is a világ részei? Ez most számomra új dolog a tanúk részéről és eléggé megdöbbentett.

2013. jún. 1. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudod Katy én élvezem az életet és bár sokszor kell az óember ellen küzdenem, mert néha bizony azt érzem, hogy pár embert jól meg tudnék rázni, annyira szemetek, de ugyanakkor nem okoz nehézséget a keresztény élet, mivel azzal, hogy elfogadtam Jézust, megundorodtam a bűneimtől, amiket el is hagytam, a tiszta élet boldoggá tesz. Nem könnyű, de mivel szeretem azt, aki adta az életemet, a családom életét és bízom benne, ezért nem nagyon érdekel ha néha nem érzem túl sikeresnek, viszont idáig mindig mindennek volt oka.


Hidd el, hogy Isten nem a lemondással teli, önmagát sanyargatót fogja szeretni, hisz nem is ezeknek lettünk teremtve, hanem a szeretetre és boldogságra.

Kívánom, hogy egyszer te is megismerd ezt.

2013. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Viszont ha van ilyen szám, akkor miért van szüksége a tanúknak ilyen esetekben a hátuk mögött álló apparátusra? Akik intézkednek az ügyben? Ez a zöld szám ugyanezt tudja vagy mire való?"


Ez a honlapja a biztosítónak:

[link]


És ezek a videók tájékoztatnak a részletekről (a fenti honlapról elérhető "Youtube csatorna"):


http://www.youtube.com/watch?v=y58sYKlt8NI


A Tanúknak van saját Kórházi Összekötő Bizottságuk (KÖB), melynek tagjai képzést kapnak a legkülönfélébb (válság)helyzetek kezelésére, és az ország teljes területén rendelkezésre állnak, ha szükség lenne a segítségükre.

2013. jún. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is Tanú vagyok. Hogy élvezzük e az életet? Természetesen igen. Emberek vagyunk, mint bárki más- tudunk örülni egyszerű és nagy dolgoknak egyaránt. Mint említettem, én is Tanú vagyok. Ettől végképp nem érzem magam szegényebben. Inkább gazdagabbnak. Szeretem a családomat. Rengeteg barátom van mindenfelé, és élvezem a sokféleségüket. Jókat szórakozunk együtt és semmitől sem érzem magam megfosztva úgy, ahogyan azt olyan sokan állítják!! Katy azt írta, hogy nem érezzük magunkat teljesen otthon és jól ebben a világban - ez így is van. Hogy miért? Miért ír erről a Biblia is így?


Mondok egy-két példát, ami talán segíteni fog ezt megérteni. Tegyük fel, hogy elmegyek egy népszerű diszkóba. Azt tapasztalom, hogy az ott lévő emberek isznak, cigiznek, részegek, verekednek, káromkodnak, és pl. egy férfi nem épp a Biblia erkölcsi értékei szerint bánik egy nővel. Én sajnos nem tudok ott felhőtlenül szórakozni és jól érezni magam.

Másik példa: dolgozok. Van egy munkahelyem, természetesen, mint másnak is. Elmegyek a munkahelyemre és azt kell tapasztalnom, hogy a kollegáim és kolléganőim kilenvennyolc százaléka káromkodik, és állandóan a szexről beszélnek, korhatár nélkül.. ha Isten véletlenül szóba kerül, az negatív értelemben történik (tisztelet a nagyon kevés kivételnek). Én sajnos itt sem tudom magam teljes mértékben otthon érezni.

Megint egy másik példa: megismerek valakit a munkahelyemen és jó kolléga viszonyban vagyunk, jól kijövünk egymással. Semmi baja velem addig, míg meg nem tudja, hogy Jehova Tanúja vagyok. Ekkor hirtelen megváltozik velem szemben (negatív értelemben). Szóval az értékem ezzel az ő szemében csökkent, pedig nem bántottam senkit, és még csak nem is "prédikáltam" neki.


És ez csak egy-két példa. Azok a keresztények, akik igyekeznek a Biblia szerint élni, nem lesznek kedveltek azok szemében, akik pont ellentétes értékrend szerint élnek. És mivel az utóbbiak többen vannak, az őszinte keresztények nem tudják egészen otthon érezni magukat ebben a világban, ahogy Jézus sem, és a többi első századi követője sem.


Ezt, amit én írtam biztosan ki fogja egészíteni még Katy is, én nem írhatok teljes választ az ő szavaira :)


Üdvözlettel,


Betty M.

2013. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Katy, ti tényleg nem élvezitek az életet? Hiszen annyira csodás tud lenni."


Itt nagy félreértés alakult ki, ahogy látom.

Katy helyett akkor válaszolok most én: igen, az élet maga, tényleg csodás, ebben semmi hiba sincs. A hiba ott van, hogy ma az emberek többsége (beleértve ebbe a magukat kereszténynek tartók többségét is) az élet "élvezetét" nem éppen krisztusi szellemben gyakorolja - mondhatnám, hogy ez a világ nagyon is szabados, és akkor még nagyon finoman fejeztem ki magam. Valójában a bűn mindenféle formája rendkívüli módon elszaporodott.


Katy ezt írta:


"Hát a biblia lapjain olvasottak alapján Én azt a következtetést vontam le, hogy nagy baj lehet ott hol egy keresztény ebben a világban élvezi az életet...."


Nem írt rosszat Katy, ha tudjuk, hogy mit is értett azon, amit írt. De én ennek a végét úgy módosítanám (hogy egyértelműbb legyen, a Biblia mit is mond erről a kérdésről), hogy "nagy baj lehet ott, ahol egy magát kereszténynek valló ember szereti ezt a világot".


Mert mit mond a Szentírás? Jakab azt mondja, hogy "a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát".


Ebben az értelemben van nagy jelentősége annak, hogy komolyan gondoljuk-e, amit Jakab és a Biblia máshol is tanít erről! Mert nagyon sokan, akik olvassák ezen verseket, csak üres frázisnak tartják, amiről el sem tudják képzelni, hogy valójában mennyire fontos is lenne komolyan venniük.


Jehova Tanúi nagyon is élvezik és értékelik az Életet magát, annak isteni tisztaságában, de nem az e világ szellemisége szerinti életet!!!

2013. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!