Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúihoz szól a kérdése...

Jehova tanúihoz szól a kérdésem, vérrel/vér nélkül történő műtéttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én is a vérnélküli beavatkozás híve vagyok. Nem lelki hanem testi dolgok miatt, de ez a kérdésem lényegén nem változtat. Keresztény vagyok, de az alapján, amire a tanúk hivatkoznak a Bibliából szerintem elfogadható lenne a véradás, viszont szerintem is hatalmas kockázat így ha ilyen helyzetbe kerülnék akkor én is a vérpótló készítmények használatát kérném.

Úgy tudom, hogy a tanúk mögött ott áll egy komplex szervezet, és ha egy tanúnál műtétre kerül a sor, akkor felkutatják azt az orvost, aki vállalja vér nélkül, azt a kórházat, ahol a legjobb a felszerelés egy ilyen irányú beavatkozáshoz stb.

A kérdésem az lenne, ha én vagy családom/ismerősöm kerülne ilyen helyzetbe, fordulhatnék -e segítségért hozzátok, számomra is felkutatnátok a legkedvezőbb lehetőségeket a vér nélkül operációhoz?


2013. máj. 31. 22:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"de ugyanakkor nem okoz nehézséget a keresztény élet, mivel azzal, hogy elfogadtam Jézust, megundorodtam a bűneimtől, amiket el is hagytam, a tiszta élet boldoggá tesz."


Kedves Frank N. Stein! Nagyon igazad van, hiszen Jézus is azt mondta, hogy:


"Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű."


Ha megismernéd Jehova Tanúit ténylegesen és valóságosan, akkor megértenéd, hogy Katy pontosan hogyan gondolta azt, amit írt. Félreértettétek őt. Talán nem volt a megfogalmazása most a legszerencsésebb, de a lényeg akkor is az, amit mondott. Utalt a bibliára, össze kell vetni azzal, és pontosan tudni fogjátok, hogy mi távolról sem keressük a bajt, és nem élvezzük a (ön)sanyargatást, nem vagyunk semmilyen tekintetben sem "aszkéták".


De azt tudomásul kell vennünk, hogy ha szorosan (ahogy kell) Krisztus nyomaiban akarunk járni, akkor érvényes ránk is az, amit Jézus mondott: "Minthogy nem vagytok a világ része, hanem én választottalak ki benneteket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket. Emlékezzetek arra, amit mondtam nektek: a szolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha megtartották az én beszédemet, a tietekét is megtartják majd." — Ján 15:19, 20.


Éppen a fentiek miatt, a valóságban különös volna, ha a Tanúkat, mint keresztényeket nem üldöznék elkeseredetten. És biztos, hogy sokszor nagyon nehéz lehet az üldözéssel szemben megállni, de Jehova segít kitartani, ha rendíthetetlenül ragaszkodunk hozzá.

2013. jún. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!