Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásilag miért erkölcstelen...

Vallásilag miért erkölcstelen házasság előtt szeretkezni valakivel?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért tiltja a Biblia a házasság előtti nemi életet, ha egy férfi és egy nő szerelmes egymásba. Szerintem a másik iránt érzett szerelmet szeretkezés során tudjuk a legszebben kifejezni egymás számára. Éppen azért, mert annyira intim és személyes dolog. És szerintem a szerelmet a házasság előtt ugyanúgy ki kellene fejezni, sőt! Különben ha nem tudom, hogy igazán, mindenhogyan szeret az a valaki, akkor miért mennék hozzá? Szóval Isten miért tiltja ezt? Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 3. 17:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

06-04 13:45


Vallási okokból nem védekeznek?!

Ennek nincs értelme! Vallásos okból nem paráználkodnak, max.

Ilyenről még nem is hallottam :)))

2013. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Es ha a Biblia tanitasainak a melyere (!) nezek, en ezt sehol nem talalom elitelendonek."


Egy sörbe, hogy nem néztél a mélyére :)

Az lehet, hogy Te nem találod elítélendőnek, de ne tulajdonítsad a Bibliának!

:)

2013. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Akkor jossz egy sorrel :) Sokaig jartam hittanra, templomba, stb. En ugy latom, hogy a Biblia nem arrol szol, hogy 2 ember ne legyen egymase addig amig a nincs papirjuk a hazassagrol. Az esz enlkul, fuvel-faval kamatyolastol ov, de attol is csak azert, mert magunknak es masoknak arthatunk. A ti verziotok szerint Isten csak siman azt akarja, hogy szenvedjunk... en ezt nem igy latom, es kesz.
2013. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 szpeti1991 ***** válasza:
Magad képére formálod a vallást. Tipikus. Rengeteg ilyen ismerősöm van, aki velem együtt járt hittanra, aztán kijelenti, hogy "márpedig szerintem Isten nem ezt akarja", és innentől kezdve meggyőzhetetlen, mert alkotott magának egy abszolút alapvetést. Gyakorlatilag megtartja magának a vallásból, amit akar, és elhagyja azt, ami nem tetszik neki. Lehet ezt csinálni, csak épp nem szerencsés. Mindenesetre az a véleményem, hogy a boldogsághoz, valamint az örök boldogsághoz így is el lehet jutni, csak az utat az illető egészen picit rögösebbé teszi :)
2013. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mivel egyikunk sem beszelgetett szemelyen Istennel, ezert egyikunk sem tudhatja mi a pontos tanitasa. Valaki szo szerint veszi a Bibliat, valaki probalja megkeresni benne az igazi tanitast. En ugy gondolom, hogy a lenyege, az hogy masokkal es magunkal is "jok" legyunk, nem pedig az, hogy minel rogosebb uton jussunk el a boldogsaghoz.

Lehet, hogy neked van igazad, es Isten szo szerint ugy gondolt mindent mint ami a mai Bibliaban van, lehet, hogy nekem van igazam, es mashogy, es lehet, hogy valami teljesen mas az igazsag. :)


En ugy gondolom, hogy azzal, hogy menyasszonyommal rendszeresen szexelunk, mindketten boldogabbak leszunk, es masoknak is atadjuk ezt az erzest. Ellentetben azokkal a frusztralt kollegaimmal, akiknek nincs senkijuk, vagy szex mentes a kapcsolatuk, es egymason, meg rajtunk elik ki a duhuket, esetleg elfolytjak es belebetegednek.

2013. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 szpeti1991 ***** válasza:
A te életedben a szexnek akkora szerepe van, hogy véleményed szerint valakinek azért rossz az élete, mert nem szexelhet (ó, te anyagias világ!). Ez szomorú. Így persze már értem, hogy számodra nem elfogadható az a törvény, amit Isten adott, hiszen a szexualitásnak akkora szerepet adtál az életben, hogy ha a szerepe tényleg ekkora, a boldogság "kulcsa", akkor csak gonosz Isten venné el. Én nem szó szerint olvasom a Bibliát (ezt nem tudom, miből szűrted le), hanem értelmezem, de ez a szándéka elég egyértelmű, azt hiszem. És nem azért teszi, mert el akarja venni a boldogság forrását az életünkből (mert ugye azt fejtegeted, hogy szerinted azért boldogtalan valaki, mert nem szexel...), szerintem meg épp arról van szó, hogy a szentségben, amit ad, a teljesség eszköze a szexualitás. Nem "szivat" minket a Jóisten, hanem az a célja, hogy a szexualitásnak azt a teljességét éljük át, amelyet a házasságban lehet. (És ha már úgyis összeházasodtok, akkor miért nem lehet megvárni a csodálatos ünnepet a szexszel, miért kell feltétlenül menyasszony és vőlegény szerepben is már élni a házasság szép ajándékával? Ez számomra olyan, hogy elfogadom, hogy az ajándékot karácsonykor nyitjuk ki, de miért ne nyithatnám ki karácsony előtt két nappal? Csak boldogabb leszek tőle.) Ennél pontosabban nem tudom sajnos megérvelni a gondolatomat. A szexualitás szép dolog, de nem lehet az élet fő boldogságot nyújtó eszköze. Talán ez is lehet az oka annak, hogy Isten szeretné a helyére tenni ezt a dolgot: a házasságon belüli teljes önátadásba.
2013. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!