Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásilag miért erkölcstelen...

Vallásilag miért erkölcstelen házasság előtt szeretkezni valakivel?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért tiltja a Biblia a házasság előtti nemi életet, ha egy férfi és egy nő szerelmes egymásba. Szerintem a másik iránt érzett szerelmet szeretkezés során tudjuk a legszebben kifejezni egymás számára. Éppen azért, mert annyira intim és személyes dolog. És szerintem a szerelmet a házasság előtt ugyanúgy ki kellene fejezni, sőt! Különben ha nem tudom, hogy igazán, mindenhogyan szeret az a valaki, akkor miért mennék hozzá? Szóval Isten miért tiltja ezt? Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 3. 17:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A szexben nincs semmi rossz, sot! Ket ember oromet szerez egymasnak, anelkul, hogy barmit artana barkinek is. Szerintetek ez Isten akarata ellen valo? En nem hiszem.

Mint irtam, regen gyakoriak voltak ennek a mellekhatasai (nem kivant terhesseg, betegseg, stb), ezert tiltottak regen, de manapsag nem igy van. Es ez nem azt jelenti, hogy Isten megvaltoztatja az akaratat. Hanem, hogy az akarata az, hogy ne essen bajunk, es regen ehez az kellett, hogy ne szexeljunk hazassag elott, ma meg mar nem.

Olyan ez, mint hogy a kozlekedesfelugyeletnek is a celja, hogy ne essen bajunk, ezert van sebesseghatar, de ahogy egyre jobbak az autok, ezt lehet emelni. Nem azert emelki mert megvaltozott a velemenyuk, vagy mert rajottek, hogy rossz dontes volt, hanem mert az eredeti celt tobb szabadsaggal is elerhetjuk.

Remelem most mar vilagos volt, de ha nagyon bigott vagy, pontozz le megint :)

2013. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Meg annyit hozzatennek, hogy a Bibliat nem Isten irta, hanem egyszeru emberek, akik a sajat gondolkodasuknak, koruknak megfeleloen ertelmeztek Isten uzeneteit, Jezus tanitasait.

Itt a dolgok melyere kell latni, megtalalni az uzenet magjat, es azt a mai vilagunkra ertelmezni.

2013. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy könnyű megsérülni házasság előtti szexuális életben. Egy házastárs jobban ismeri egymást, figyelmesebbek egymással. Isten is csak azt szeretné, hogy ne sérüljünk meg és a lehető legjobb dolgok süljenek ki a tisztaságból is.:) Amikor nem érintkezel a szerelmeddel testileg (petting sincs), akkor rákényszerülsz, hogy több szeretetnyelvvel kifejezd a szeretetedet és így jobban megismerheted a másikat és elsajátíthatjátok, hogyan is szeressétek egymást úgy, ahogy a másik fél számára a legkifejezőbb. Később persze a szexualitással is kifejezheti az ember, de addig is inkább jobb csiszolódni egymáshoz még jobban. A tisztaság megtanít az ösztöneinken uralkodni. Nem az ösztöneink letörése, hanem a megszelídítése a cél. Gondolj csak a böjtre.. arra szolgál, hogy megtanuljunk elrugaszkodni és ne ragaszkodjunk annyira a testi dolgokhoz. Persze ettől függetlenül az ösztönök fontosak és nem szabad letörni őket, hanem csak finoman megszelídíteni.;) Remélem egyértelmű voltam.:D


Egyébként a barátommal lassan 4 éve járunk és nagyon nehezen megy a tisztaság néha elkövetünk hibákat, de újra megpróbáljuk. Úgy gondolom nekünk ez egy hosszú út elsajátítani, de megéri, mert látom, hogy a nagy küzdések csak közelebb hoznak minket egymáshoz.:) Valamiért együtt küzdeni, egymásban bíznék és a nehézségekben egymásnak segíteni.. ezek a dolgok nagyon összehoztak minket és intimebb is lett tőle a kapcsolatunk.:)


Vicces volt olvasni a lebénulást, mert én közbe még le is bénultam a kapcsolatunkban..:D erre valahogy pont nem számítottunk, de egyébként meggyógyultam.:)

2013. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Tetszik ez a tema :)

> Egy házastárs jobban ismeri egymást, figyelmesebbek egymással.

Ugy gondolod? 4 eve vagytok egyutt a paroddal, de majd ha meg lesz a papir a hazassagrol, hirtelen jobban megismer, es figyelmesebb lesz?

Ez nem ezen mulik. En is evek ota egyutt vagyok a parommal, szeretnem is majd elvenni, de az mar csak arrol szol, hogy kimutassam, tenyleg nem kell nekem mas. Nem fogom utana jobban ismerni vagy szeretni.

2013. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Bence87 ***** válasza:

@Balazs123456


"Mint irtam, regen gyakoriak voltak ennek a mellekhatasai (nem kivant terhesseg, betegseg, stb), ezert tiltottak regen, de manapsag nem igy van."


Nézz már utána, hogy a világon és Magyarországon évente hány abortusz van és mennyire gyakoriak a nemi betegségek. Elárulom: sok. Tehát nem igaz, amit írsz.


Mivel hogy nincsen 100%-os fogamzásgátlás.

2013. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem 100%, de 99,9%. Az abortuszok meg a nemibetegsegek pedig pont azert vannak, mert az emberek nem vedekeznek. (Mellesleg sokan pont vallasi okokbol.)


Es ha regen ennyire szabad lett volna a szexualitas, mindenki nemi beteg lett volna, es senki sem tudna kitol hany gyereke van. Manapsag sem garantalt, hogy nem ut be a krach, de pont ezert kell esszel, nem fuvel-faval, stb. Es pont ezt mondom, hogy igazabol errol szol a tanitas.

2013. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Bence87 ***** válasza:
Ez sem igaz, az abortuszok felében védekeztek a párok. A gumióvszer hatásfoka csak 98%, nem 99,9%.
2013. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

Abortuszok feleben vedekeztek a parok. Hogyne! Ezt megis honnan szeded? Es beleszamoltad azt is ahol nem lett abortusz, csak egy 5. gyerek akit nem tudnak eltartani, vagy ahol ugy szuletett gyerek, hogy apja meg nincs sehol?

A 98% az a teherbe esesre igaz, de pl a HIV ellen szinte 100%-ban ved. Ha nagyon akarsz lovagolhatsz a tized szazalekokon, de a lenyegen nem valtoztat: manapsag sokkal szabadabban lehet elni, anelkul hogy veszelyeztetnenk mast vagy magunkat. Es ha a Biblia tanitasainak a melyere (!) nezek, en ezt sehol nem talalom elitelendonek.

2013. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Balazs123456!


Úgy értettem, hogy házasság után már figyelmesebbek és jobban ismerik egymást a párok és, hogy IDŐKÖZBEN egymáshoz csiszolódnak. Azaz én a kapcsolatom elején 1év után még nem éltem volna úgy át egy szexuális élményt, mint mondjuk most 4 év után, mert valószínűleg teljesen más élmény lenne, mert mire ide jutottunk, hogy ennyi ideje vagyunk együtt összecsiszolódtunk és még jobban szeretjük egymást. Azt hangsúlyoztam, hogy valószínűleg napról napra jobban ismeri az ember a párját és jobban csiszolódik hozzá. Nem azt hangsúlyoztam, hogy egy esküvő miatt lesz jó a szex, hanem, hogy addigra megismeri a két fél már annyira egymást, hogy figyelmesebbek legyenek, mint mondjuk egy kapcsolat másik fázisában... Így remélem érthetőbb.

2013. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Értettem korábban is, csak ez az, hogy valaki 2 hónap múlva összeházasodik, más meg 4 évet vár. Szóval mégsem a házassághoz kellene kötni, hanem az összecsiszolódáshoz. De szerintem 1 és 4 év között már nincs különbség.

Amúgy majd meglátod, hogy nem számít a 4 év sem, ha még nem csináltátok, először úgyis bénázni fogtok, és idő kell míg jó lesz. Én kicsit aggódnék, hogy ennyi várakozás után nem lesz-e nagy a csalódás, de kívánom nektek, hogy minden jól menjen!

2013. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!