Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásilag miért erkölcstelen...

Vallásilag miért erkölcstelen házasság előtt szeretkezni valakivel?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért tiltja a Biblia a házasság előtti nemi életet, ha egy férfi és egy nő szerelmes egymásba. Szerintem a másik iránt érzett szerelmet szeretkezés során tudjuk a legszebben kifejezni egymás számára. Éppen azért, mert annyira intim és személyes dolog. És szerintem a szerelmet a házasság előtt ugyanúgy ki kellene fejezni, sőt! Különben ha nem tudom, hogy igazán, mindenhogyan szeret az a valaki, akkor miért mennék hozzá? Szóval Isten miért tiltja ezt? Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 3. 17:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Először is Isten és a Biblia nem tilt semmit, maximum csak tanácsol.

Másodszor pedig bibliai értelemben a házasság nem egy papír aláírása a házasságkötő hivatalban, hanem a férfi és a nő elhatározott és felelős döntése, annak kapcsán, hogy együtt élik le az életüket. A Biblia azt tanácsolja, hogy ne szeretkezz több emberrel, hanem egyet "válassz", és csak vele.


"Különben ha nem tudom, hogy igazán, mindenhogyan szeret az a valaki, akkor miért mennék hozzá?"


Erre nagyon figyelj oda, mármint arra, amit itt írsz, mert ez azt sejteti, hogy gyakorlatilag kipróbálod a másikat, hogy megfelel e, vagy sem, vagy Te neki, és ha megfelel, hozzámész.


ui.: bízom benne, hogy nem értesz félre, csupán segítségképpen írtam szavaim.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy 1000 eves tanitas. Velemenyem szerint az volt az egyik oka, hogy az emberek ne fekudjenek le csak ugy barkivel, ne szulessenek, es noljenek fel gyerekek csalad, apa nelkul. Masik oka meg talan az, hogy emiatt is vonzobb legyen a hazassag, es igy a csalad.

Szoval nem arrol szol, hogy ha valakivel ossze fogsz hazasodni, meg kell varnod az eskuvot a szexszel. Ma meg a vedekezesnek hala, amugy is lazabban ertelmeznem.

2013. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Isten nem változik nem fordul mint az árnyék. Soha nem fog a modern korra hivatkozva változtatni a követelményein, akkor a saját szavának a hitelességét vesztené,

Nem írja sehol, hogy :"X idő múlva egy kicsit engedek ebből, vagy abból a törvényből, mert változik a világ"



Sőt azt írja, hogy a keresztények látványosságai a világnak pont azért mert nem úgy gondolkodnak Isten elvárásairól, ahogy Ők.

(1Korintusz 4:9) 9 Mert úgy tűnik nekem, hogy az Isten minket, az apostolokat utolsókként tett szemlére mint halálra szántakat, mivelhogy színházi látványosság lettünk a világnak és angyaloknak és embereknek.


Így sem élnek úgy.

2013. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Miért kellett a második válaszolót lepontozni?

Egyébként az első tökéletesen válaszolt.

2013. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

1. válaszolÓ!

Természetesen nem értettem félre amit írtál, köszönöm a választ! Annyit reagálnék még rá, hogy nem arra gondoltam, hogy jó dolognak tartom, hogyha valaki fűvel-fával szeretkezik. Én is csak egyetlen egy valakit szeretnék választani. Viszont ha vele szerelmesek vagyunk egymásba, akkor a szerelmünket lehet, hogy nem csak esküvő után szeretnénk ilyen módon is kifejezni a másik számára. "Különben ha nem tudom, hogy igazán, mindenhogyan szeret az a valaki, akkor miért mennék hozzá?" Igazad van, ez így valóban eléggé úgy hangzik, ahogyan te értelmezted... Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! Ha lehet, vissza is vonnám ezt a mondatomat. Hiszen alapból ha nem vagyok benne biztos, hogy szeret, akkor nem szeretkezem vele.

2013. jún. 3. 19:44
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem a másik iránt érzett szerelmet szeretkezés során tudjuk a legszebben kifejezni egymás számára."


Hatalmas tévedés. Gondoljunk egy extrém lehetőségre, ami bizony megtörténhet:

Lebénul a társad és többé nem képes nemi aktusra. Mi fog történni? Ha a szexre van alapozva a házasság, akkor összeomlik. A mai világban a legtöbbet erre építik, mert azt az elvet vallják, hogy meg kell (MUSZÁJ!) ismerni a másikat szexuálisan is, mert mi van ha nem illenek össze? Elárulom, ha két olyan embert áld meg egymással az Úr, akiknek nem ez az elsődleges szempont, akkor sírig tartó lesz a házasság.


Nem erkölcstelen, hanem nem tanácsos. És nem a szex az, amivel a legszebben lehet kifejezni egymás iránt a szeretetünket, hanem a minden mással. Én már csak tudom, 25 éve élek boldog házasságban. Sajnos én már nem csinálhatom vissza, mert megtérés előtt történt a feleségem megismerése és nem tartottuk meg egymást az esküvő utánig. Ma már mind a ketten így tennénk, mert nincs szükség másra, és a szexre, hogy tudjuk: ő az igazi.

Kicsit irigylem Pétert, mert ő leírta hogyan történt az ő házassága, és az az igazi. Úgy kéne mindenhol.

2013. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot:)
2013. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Akkor úgy látszik ebben nem értünk egyet. :) De ez így is van rendjén, nem gondolkodhatunk mind egyformán mindenről. A példád jó, bár tényleg eléggé extrém. Nem gondoltam az egész kapcsolatot arra építeni. És ha ilyen történne a párommal, megoldanám másképp, hogy kifejezzem azt, amit másképpen a szeretkezéssel fejeznék ki. Nem arról van szó hogy szexuálisan is meg akarom ismerni házasság előtt. Tényleg csak az őszinte és mély szerelem kifejezésére gondoltam. Szerintem a szeretkezés tényleg gyönyörű módja ennek, és sajnos továbbra sem értem, hogy miért kell várni vele a házasságig. Nem kötekedni szeretnék, csak a véleményemet próbálom kifejezni.. Nagyon örülök a boldog házasságodnak! Ilyet mindig öröm hallani! :)

2013. jún. 3. 22:56
 9/26 szpeti1991 ***** válasza:

Ha egyet szeretnél választani, és tudod, hogy őt választottad, akkor miért ne várhatnád meg az esküvőt? :)

Ez is a szép ebben az életvezetési módban: a türelem csodája. Türelem addig a percig, amikor már Isten előtt is kinyilvánítottátok szerelmeteket, és a házasság szentségén belül élvezhetitek házastársi örömeiteket :) Szerintem ezen már nem sok múlik - sőt!

2013. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt hiszem mostmár megértettem a lényegét! :)
2013. jún. 4. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!