Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tudott magyarul?

Jézus tudott magyarul?

Figyelt kérdés

Vagy bármely más nyelven? Szlovákul, oroszul, japánul, kínaiul stb...


Elvégre isten fia volt, nem lehet az, hogy nem tudott...



2013. máj. 27. 20:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliát is magyarul írták :D
2013. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
41%

"Erről az jut eszembe, hogy amikor meg a kereszten volt, akkoris azt mondták neki, hogyha tényleg Isten fia vagy, szállj le a keresztről, mutasd meg hatalmad és söpörd el azokat akik gúnyolnak és a halálodat kívánják. "

Sz@rt se ért a sok csoda, ha még a saját családját se tudta megmenteni.

Most jön aaz gondolom, hogy "nem is akarta".

Szegény fia, akit a saját apja se akart megmenteni.

És ha egy isten máshogy nem tudja magát megértetni, akkor mondjuk elég kétséges aa hatalma.

2013. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
70%

10:53

Tipikus, halvány lila gőzöd sincs, hogy mi volt a cél, és mi miért történt. Azért az már féleredmény, hogy legalább véleményed van, mégha nem is értesz az égvilágon semmit az egészből.


Az emberek (zsidók) egy olyan messiásra számítottak, aki megjön, elűzi a rómaiakat és a zsidók minden ellenséget, majd világuralomra segíti őket. Ezzel szemben nem ilyen megváltó érkezett. Meg is ölték.

Te kísértetiesen úgy gondolkozol mint azok az ókori zsidó vezetők. Tudatod tökéletesen steril azzal szemben, hogy megérthess bármi magasabbrendűt, ami több annál, hogy öld meg, bosszuld meg, védd meg magad, pusztíts, birtokolj miegymás.

2013. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
75%

Ebcsont


"Mindent úgy tesz, ahogy ő jónak látja,"


Valóban? Akkor ezek szerint jónak látja emberek haldoklását,kínjait,szenvedéstét,stb.? Mert amit Te írtál annak annyi a lényege ilyen formában,hogy minden úgy jó,ahogy van és minekünk ez jó.


Katy Weaver


"S ilyen kérdést nem tesz olyan aki Ismeri a Teremtőt hatalmát"


Azt hiszem nagyon,de nagyon sokan ismerik a "hatalmát",főleg akkor,amikor rosszabb már nem is történhetne az emberrel...és láss csodát! Mégis sokakkal történik.


Szerintem még ti magatok is rájönnétek,hogy mekkora hülyeségeket beszéltek. Mint az agymosottak.


Kérdező:


Nem tudott. Legalábbis igen kicsi az esélye,aztán lehet,hogy én tévedek :) Nem voltam ott...

2013. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
57%

"Valóban? Akkor ezek szerint jónak látja emberek haldoklását,kínjait,szenvedéstét,stb.? Mert amit Te írtál annak annyi a lényege ilyen formában,hogy minden úgy jó,ahogy van és minekünk ez jó. "


Csak ismételni tudom. Mindent úgy tesz ahogy jónak látja. Jónak látta, hogy szabad akaratot adott neked. Jónak látta, hogy te döntsd el mire használod azt. Tehetsz jót, tehetsz rosszat, meg is ölheted a másik embert. Amit te teszel rosszat mással, azért te fizetsz majd meg. Az élet nem egy habostorta, ezt már Virág elvtárs is megmondta volt. Van benne sok sok szenvedés. Szenvedés a születés, szenvedés a halál. Ha neked az a mániád, hogy Isten egy szadistam aki örül, hogyha téged szenvedni lát, akkor csak gondold azt. Szabad akaratod van. Korántsem biztos, hogy igazad lesz, korántsem biztos, hogy ezt büntetlenül teheted, dehogy szabad a választásod, miről mit gondolsz, mit beszélsz, kit mivel vádolsz, az is biztos.


Továbbá felhívnám figyelmedet a negatív pólusra is. Ezt a Földet az Isten a Sátánnak adta, hogy neki is lehetősége legyen bizonyítani a tagadását, mert ez így korrekt. Isten az ember helyett nem fogja kiállni a próbákat, és belátható könnyen, hogy ez is korrekt.

2013. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
61%
Hagyjátok már szegény Ebcsontot, pár év pszichoterápia és máris kinövi
2013. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem tudott mivel a küldetése során, nem volt szüksége a magyar nyelv használatára. Nem terhelte feleslegesen az agyát.
2013. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudott magyarul, hiszen a szülei is magyarok voltak: Mária és József.
2013. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Gospel válasza:
Hogyne tudott volna, csak magyarul beszélt, a tanításai is magyar nyelven szóltak, magyar embereknek. Csak ugye, akik a környezetében nem értettek magyarul, azok eltorzították a böcsületes magyar emberek neveit... Szabados uramból így lett Zebedeus, Szekeres uramból meg Zakariás. :D meg ugye az utolsó vacsoránál is, azt mondta az Úr, hogy: "íme az én testem (stb.) és íme az én vérem (stb). és ha ti ezt cselekszitek akkor az én test-véreimmé váltok... :D Ez csakis magyarul értelmezhető, az angolban pl. nincs olya szó, hogy bodyblood. :D
2013. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
54%
Még azon a nyelven se tudott, ahol épp élt, mert akkor az embereknek csak megmondta volna isteni támogatssal a tutit, és elnyerte volna a kínhalálmentes életet. Nem kellett volna végigélnie ahogy a mindenható apukája tétlenül nézi ami zajlik.
2013. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!