Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem mindenki fog bemenni az...

KZitus kérdése:

Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. " Máté 7:21-23 Kinek mondta ezt Jézus? És miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát...nem tudom....vallásosak megfelelően kell élni ami azt jelenti hogy hiszed Isten,Jézus, Szentlélek meg a Bibliai történetek valódiságát meg Jézus megváltását. Esetleg ha tudsz segítesz másokon ha nem csak hiszel. Nem csókolsz ikonokat,nem térdelsz le...pasz.
2021. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tisztelettel kell köszönni a papoknak, mindegyik vallású papnak a saját koszonesi módján, tudni kell keresztet vetni....passz.
2021. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az embereknek. Elmondta, hogy nem elég Urunknak mondani Őt. Sokan vannak a vallásokban, akik sok dolgot cselekednek (gondolván, hogy az Atya akarata), missziós utak, misék, előadások, térítések stb...

Azt gondolják, hogy az az Atya akarata, ha a saját belátásaik szerint cselekednek keresztény dolgokat.

2021. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Szia #13

Amiről írtál, arra klasszikus példa Anjutca válaszai.

Mivel maga írta:"Hát...nem tudom....", és felsorolja SZERINTE a saját belátása szerint mit kellene tennie, ebből az következik fogalma sincsen mit vár Tőle a Teremtője, és ha nem tudja, akkor logikus, a saját belátása szerint cselekszik. A fenti idézetből egyértelműen kiderül: a krisztusi szavaktól függ az életünk. Mindannyiunknak utána kell nézni a Bibliában, mire gondolt Krisztus - ha szeretnénk bemenni.....

2021. szept. 18. 15:15
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia #14


Nem szeretném elkeseríteni, de az én példáim kicsit erőteljesebbek. Valószínű, hogy sok pap, prédikátor, gyülekezet tagok, vallásosak stb fogják mondani Jézusnak azt, hogy sohasem ismerte őket.

Ha úgy gondolja, hogy a Biblia tartalmának a megtartása elegendő és egyenlő a keskeny úttal, akkor nagy bajban van, mert az még mindíg a széles út.

2021. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15

ez nagyon hamar nyilvánvalóvá fog válni.

2021. szept. 18. 21:15
 17/17 anonim ***** válasza:

#16


"Ján 8:34 Felele nekik Jézus: Bizony, bizony mondom nektek, hogy mindaz, aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

Ján 8:35 A szolga pedig nem marad mindörökké a házban: a Fiú marad [ott] mindörökké.

Ján 8:36 Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek."

2021. szept. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!