Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak a katolikus egyházb...

Miért csak a katolikus egyházban történnek rendkívüli dolgok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom ezen, pl. Mária jelenések, (Fatima, Lourdes, Medjugorje) könnyező szobrok. Vajon ezek Istentől valók?

Ti mit gondoltok?


2013. máj. 22. 04:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A Szentírás alapján kijelenthetjük, hogy biztosan nem Istentől valók!


Üdv. Péter

2013. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

A végidőkben megnő a hamis próféták száma, akik mondhatnak bármilyen ostobaságot, követői mindig lesznek, még okos emberek között is!

És végidőkben megnő a csodák száma is, hogy ébressze az embereket és Isten felé terelje őket. Ha egy ilyen szobor egyetlen lelket megment, már megérte. Mert gyümölcséről ismerszik meg.

2013. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

a katolikus egyházban valóban rendkívüli dolgok történnek, pl a katolikus egyházak bizonyos országokban való összeomlása a sorozatosan kiderülő undorító botrányok miatt.

Ezek a papok gyümölcsök, és igen. Róluk ismerszik meg. ezzel egyetértek. Úgy tűnik ezek valók istentől.

2013. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:
44%

Szervusz!


Arról a jelenségről, amelyről írtál, és amely foglalkoztat téged, sokat ír a Biblia.

Én csak a Máté 24 részéből idézek, mert ez konkrétan az utolsó napok eseményeit írja le.

24:10-12 "Továbbá akkor majd sokan elbotlanak, és elárulják egymást, és gyűlölni fogják egymást. És sok hamis próféta támad, és sokakat félrevezetnek; és a törvénytelenség növekedése miatt a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet"

24:23-25 "Akkor ha valaki azt mondja nektek: »Íme! Itt a Krisztus!« vagy: »Amott!«, ne higgyétek el. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is. Íme! Előre figyelmeztettelek benneteket."

Tehát a Mária jelenések és a sokféle csoda szobrok nem Istentől valók, de a jövendölésnek megfelelően meg kellett ezeknek jelenniük.

Nem azért, mert Isten előre így elrendezte.

Isten azért íratta le ezeket, mert jól ismeri Sátán taktikáját és fegyvereit, amit az emberek ellen használ.

Mennyire kedves és szerető Istenünk van, hogy minderről tájékoztat minket.

A Biblia mindent leír arról, Sátán milyen cselszövéseket használ az ember ellen, ezért ha tanulmányozzuk naponta, mi is elmondhatjuk magunkról, hogy "hogy túl ne járjon az eszünkön Sátán, hiszen nem vagyunk tudatlanságban a fondorkodásai felől." 2Korintusz 2:11


Üdvözlettel: Zita

2013. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Zita drága, nem ártana egy kis szövegértelmezési gyorstalpaló: a hamis próféták tesznek majd csodákat és nem egy szobor kezd majd verítékezni.

Antiszociális és önelégül egyházak kapaszkodnak bele ebbe az igébe, pedig nem is azt jelenti, amit ők annyira, de annyira szeretnének. Még én is látom, aki pedig nem komálja a katolikus egyházat.

2013. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De sátán miért pont Máriát haszálja fel erre a célra? Azonkívül Medugorjéban nagyon sok megtérés van. Nagyon régen én is voltam, a saját szememmel láttam, hogy emberek szabadultak meg a Sátán fogságából, biztos, hogy nem játszották meg. Nagyon félelmetes volt.
2013. máj. 22. 17:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a protestánsoknál nincsenek képek és szobrok a templomban.


Másrészt egy szent nem tud foglalkozni azokkal, akik nem kérik a segítségét, és azt hiszik, hogy a szentek alszanak, és csak az ítéletre támadnak fel. Ha egy protestánsnak jelenne meg Mária, akkor az egyből elutasítaná. Jézus sem tett ott csodákat, ahol nem hittek az emberek. Katolikusoknál is óvatos az egyház, még ha a nép nem is, és mind a tudományos, mind az ezoterikus magyarázatokat igyekszik kizárni. Csak ezek után hiszi azt az egyház, hogy valóban a szent jelent meg.


Egyébként az ortodoxoknál is vannak csodák, meg máshol is.

2013. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

"Miért csak a katolikus egyházban történnek rendkívüli dolgok?"


Mert a protestánsok elvetik a szenteket és ereklyéket és minden velük kapcsolatos csodákat. Ezt az itt beírók példája is mutatja, természetesen megvannak győződve igazukról, mert a Bibliával alátámasztják, amire egy öntudatos katolikus kapásból kb. 3 szentírási idézetet vesz, hogy megcáfolja és természetesen ő is hiszi, hogy nála az igazság. Ebbe most ne is menjünk bele.


Tehát a protestánsoknál nincs bálványimádás, de mivel "rendkívüli eseményekre" nekik is igényük van, náluk van más, mint boszorkányság, nyelveken szólás, Szentlélekkel való betöltekezés....stb.

2013. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Történik máshol is,csak ők még most szálltak be a bizniszbe (többsége a rendszerváltás óta) ezért kevesebb,amit eddig "produkáltak".
2013. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom az ereklyék nekem is visszataszítóak, pl szent István jobb keze. Van itt nálunk a városban egy templom tele van embernagyságú szobrokkal. Jézus fekszik egy üvegkoporsóban csupa vér. Nagyon nyomasztó. Egyszer voltam abba a templomba, de elég is volt.
2013. máj. 23. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!