Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kérjek Istentől valamit...

Hogyan kérjek Istentől valamit ha az sem biztos hogy ahhoz az Istenhez imádkozom aki van?

Figyelt kérdés
A kérdésem problematikája az, hogy a történelem során rengeteg istenséget, istent, felsőbb hatalmat megnevezett az ember. Volt mindenféle Isten, istenek, pantheonok, természeti szellemek, angyalok, lelkek, sőt manapság a modern felfogásban már valamilyen univerzumot átható kozmikus intelligenciáról beszélnek. Ki az igazi? Hogy jut el hozzá az imám? Érezni érzem hogy van valami vagy valaki. Inkább valamit mondanék, nem érzem őt személynek. Valami csábító energia vagy erő. Érezni lehet. De hogy imádkozzak ehhez a valamihez, ehhez az érzéshez? Kérjek tőle? Meghallgat? Esetleg valami személyes rítust kitalálhatok neki, valami szertartást? Áldozzak esetleg, adjak hálát? Lehet a kedvében járni?

2013. máj. 21. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ki az igazi?

Zsidó, keresztyén, iszlám vallás (ezeket ismerem) ugyanabban az Istenben hisz, csak az egyik így, a másik amúgy... a lényegen nem változtat... Bár én református vagyok, ezért nyílván a keresztyénség iránt vagyok elfodultabb. Európában az terjedt el...


De hogy imádkozzak ehhez a valamihez, ehhez az érzéshez? Kérjek tőle?

Kérjél, adjál hálát, ami a célja az imának, ezt ne én mondjam meg:)


Meghallgat?

meg :) ha nem is érzed azonnal, de meg. Persze lehet olyan imád amire soha nem fogod érezni a választ (pl. Én Istenem, jó Istenem, huljjon csoki az égből :D)


Esetleg valami személyes rítust kitalálhatok neki, valami szertartást? Áldozzak esetleg, adjak hálát? Lehet a kedvében járni?

Szerintem legjobb az, hogyha az ima idejére nem vonod el a figyelmedet mással (ezért szokás a lehajtott fej, összekulcsolt kéz, becsukott szem...), és nem csak akkor próbálsz a "kedvében járni" amikor imádkozol, hanem próbálod az életedet úgy élni, hogy "tetsszen" neki... Egyszóval becsületes vagy, a másik ember felé minden esetben szerettel és megértéssel fordulsz, segítesz másokon, megaláztatod magad...

2013. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A Biblia feltárja az igaz Isten kilétét, és azt is milyen imádatot fogad el.


Ő nem egy érzés, hanem egy valódi élőlény, akinek vannak érzései, gondolatai, szándéka, és neve is.


Jézus Ennek a Névnek a megszenteléséért tanította imádkozni a követőit, vagy is hogy jöjjön a felszínre az igaz Isten kiléte, és ne maradjon titok.

S ehez az Istenhez kell imádkozni, de Jézus nevében.


Katy Weaver

2013. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ha abban az Istenben hiszel, aki megteremtette a földet 6 nap alatt úgy 6000 évvel ezelőtt és ha abban az Istenben hiszel, aki az egyszülött Fiát küldte el érted, hogy meghaljon a bűneidért (ez az igazi Isten ha ezekben nem hiszel akkor Istenben sem) akkor így imádkozz:


Teljes bizodalommal és hittel. Ne hitetlenkedj, hogy úgy sem hallgat meg, vagy hogy hall-e egyáltalán. Isten még azt is tudja, hogy mik zajlanak a fejedben milyen gondolatok. Még azokat a gondolataidat is tudja előre, amikkel igyekszel összerakni a fejedben egy imát. Mindent tud, lát és hall. Még mielőtt megteremtette volna a világot, Ő már akkor tudott mindent. Ezért mindenható és mindentudó. Méltó arra, hogy imádjuk Őt. Hogy hogyan lehetséges mindez, elégedj meg annyival amiket leírtam (más nem hinném, hogy tudna többet). Istent nem befolyásolja tér, idő, anyag, semmi. Nincs semmi sem továbbá, hogy valami is te közéd és az Úr közé álljon, Isten mindenkit meghallgat és mindenkit szeret.


Szóval az imában amik a legfontosabbak:


-Bízzál Istenben

-Ne hitetlenkedj

-Türelemmel légy


Sokan ott baltázzák el amikor kérnek valamit, hogy azt hiszik ez úgymond "jár nekik".


Nos szeretném felhívni a figyelmet, hogy Isten már semmivel sem tartozik nekünk. Kaptál tőle életet és esélyt a bűneid megbocsájtására valamint fizeti a rezsit is (Övé a Föld...).

És biztos van/volt eddig az életedben egy csomó olyan dolog amit Istentől kaptál még pluszba csak lehet te nem tudsz róla.


-Továbbá hálaadással dicsőítsd Őt (mondj köszönetet mindenért amit csak kaptál az Úrtól [Jót is és rosszat is])


Isten segíteni fog ha teljes bizodalommal és hittel kéred.. de tényleg csak akkor kérd szerintem az Ő segítségét, ha úgy érzed, hogy az adott ügyben senki és semmi más nem tud már segíteni csak is Isten.

2013. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Isten csak egy van, tehát olyan sok variációs lehetőséged nincs. Mindenképpen jó helyre fog menni az imád, nyugodj meg :-)

Nem kell semmiféle áldozat, rituálé, egyszerűen csak mondd el Neki a gondolataidat.

2013. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

"Isten csak egy van"


Sok hamis isten is létezik. Ha valaki egy olyan istenben hisz, olyan istenhez imádkozik akiről azt feltételezi, hogy több milliárd évbe tellett neki megteremtenie mindent, hát az minden csak nem a Biblia Istene. Az az isten aki az evolúciót vagy más, hasonló eszközöket használ a teremtésre (feltételezzük róla) az teljesen nyilvánvaló, hogy egy hamis, retardált, gonosz isten.


Ha tehát valaki pl egy ilyenhez imádkozna, annak valószínűleg nem is hallgattatnának meg az imái.

2013. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A hamis isten pont attól hamis isten, hogy nem létezik, nem igaz?
2013. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vagyis ezzel azt akarom mondani, hogy mégis csak egy Isten van.
2013. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy mennyi idő alatt teremtette Isten a Földet, és az is, hogy mit használt vagy nem használt ehhez. Kapcsolatban vagyunk vele, hozzá tartozunk, tanít minket, ha elfogadjuk. Ez a fontos.
2013. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Na állj! Én a bibliai istenben nem hiszek! Legyetek szívesek ne is írjatok róla, mert nem tudom komolyan venni. Én nem egy bibliai Istenben hiszek, hanem egy valamiben, amiről az embereknek valójában racionális szempontból fogalmuk sincsen csak ezt meg azt írnak róla évezredek óta. Emocionálisan persze érzik, de nem több. Az meg hogy a bibliai isten 6000 éve teremtette a Földet röhej. Ilyeneket azért ne higgy el másoknak.
2013. máj. 21. 23:08
 10/22 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha Jézusnak és a tanításainak nem hiszel ami a bibliában lett rögzítve, akkor mégis miben hiszel? A nagy spagetti szörnyben? Mert látod ez a nevetséges. Ha nem hiszel Jézusban és az ő Attyában akkor úgy imátkozol ahogy akasz. Kit érdekel? Nekünk keresztényeknek Jézus megtanította hogyan imátkozzunk: Miatyánk...

Mégis mit vártál, itt a keretsztények (mint a világ többi részén is) vannak többségben. Ha valamely konkrét vallástól vársz választ akkor nevezd meg őket: Pl budhisták vagy mit tudom én. Természetes, hogy mi keresztények azt hittük te is keretsztény vagy. Ugyan úgy mint más vallások hívei a sajátjukét preferálják.

A hiba a pontatlan kérdésed megfogalmazásában van. Írd át.

2013. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!