Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy állandóan...

Miért van az, hogy állandóan megtalálnak a különböző vallások térítői?

Figyelt kérdés

A munkahelyen, a lakásban, a szórakozás közben, és most még a strandon is téríteni akarnak. Egyszer ilyen, egyszer olyan vallásra. Miért kell nekik állandóan matatni a lelki világomban? Miért nem jó nekik az, ahogy én élem az életem?

És egyáltalán, melyik vallás lenne az igazi ha dönteni szeretnék?

Egyébként én döntöttem!



2013. máj. 21. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az igazi mindenféleképpen az ami a legjobban egyezik a saját értékeiddel.
2013. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 pinkpancser ***** válasza:
82%

Engem is gyakran megtaláltak. Az elsőket kedvesen leráztam. Aztán meguntam, így azóta az elején közlöm, hogy óránként 1500 forintért jó hallgatóság leszek, de minden megkezdett órát előre kell fizetni. Ha netán mondanak rá valamit akkor tartom a markom és ilyenkor el szoktak tünni.

Egyszer volt olyan aki szóvá tette, hogy ezért nem szabadna pénzt kérni, de mondtam neki, hogy az anyjának biztos nagyobb az óradíja. Ma sem értem miért tünt olyan sértődöttnek mikor lelépett.

2013. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezt az óradíjat kipróbálom!

Tettszik.

2013. máj. 21. 20:32
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: azt gondolom (így látatlanban) hogy a megjelenésedben van a magyarázat. Biztosan nyílt, őszinte ember benyomását kelted, akinél sikert remélhetnek. Ezért én inkább örülnék a helyedben.
2013. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

4-es válasza tetszik Sorry


Katy Weaver

2013. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Legalább is igyekszem nyílt és Őszinte lenni.

De a vallás az annyira taszít, hogy nem is tudom megmagyarázni. Talán mert a vallás címszó alatt vannak a legnagyobb néppusztítások most is és a múltban is.

Érdekes, hogy abban hiszek, hogy valami, vagy valaki teremtette a világot, és ha azt Istennek nevezik akkor abban, de a vallás mint írtam, taszít. És minél többen próbálnak megtéríteni, annál jobban távolodok tőle.

2013. máj. 22. 11:09
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 4-nek van igaza. Szerintem az ilyen típus az akit az összes koldus is megtalál és mindenki igyekszik lehúzni. Persze belül nem biztos hogy ilyen is vagy, a külsődben jön le valami túl jószándékúság és nyílt naívság.
2013. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha minden sallang nélkül egyszerűen csak hiszel, és tényleg nem aggatsz elképzeléseket Istenre, nem akarsz félni se tőle, se mindenféle gonosz bigyóktól, akkor lehet, hogy legalábbis részben Isten pakolja eléd ezeket a kis dumagépeket. Van egy régi-régi sztori a koldus megvendégeléséről... Egyik jelentésrétege vonatkozik erre: ha valaki épp Isten küldötteként lép az életedbe (ahogy logikailag a koldus is), akkor épp ugyanez a befogadó alapállás lesz a legtermékenyebb. És Isten se tesz másképp: ha látja, hogy valaki szomjazza a közelségét, azt ő is "megvendégeli", nem is szűkmarkúan. Talán éppen ez történik.


Természetesen a felelősségedet ismét a kezedben hagyja, nem is lehet ez másképp. Legtöbb, amit tehetsz, hogy kéred Istent, hogy adja, hogy ne tévedj sokat, és ne maradj tévúton jelentősebb ideig, hogy minél hamarabb célt érhessen az életed, és beteljesíthesd, amire Ő hív. Tehát mivel nem minden térítgető ember fog helyes irányba téríteni, vagy még ha az irány helyes, akkor is keményen bevihet az erdőbe jócskán félreinformálva azzal, amiben tök tévesen hisz, célszerű dolgozni azon, hogy tényleg az igazság derüljön ki, és a valóságról szóló kép álljon össze benned.


Kérhetsz Istentől frappánsan olyat is, hogy érezd, ha ostobaságot tanítanak, és légy képes feltárni a hibát. Hihetetlenül egyszerű! :)

2013. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"De a vallás az annyira taszít, hogy nem is tudom megmagyarázni. Talán mert a vallás címszó alatt vannak a legnagyobb néppusztítások most is és a múltban is."


A történelmi tényeket figyelembe véve ezzel a kijelentéseddel erősen vitába szállnék.

Csak a példa kedvéért.

- I. világháború kb. 22 millió halott.

- II. világháború kb. 73 millió halott.

2013. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező!Akár hiszed akár nem neked adok igazat!Bár most tudom miért van úgy ahogy te tapasztalod így hiszek és tudom azt a bizonyos teremtőt akit te is remélsz. Hallgass továbbra is a lelkiismeretedre és ne engedj azoknak akik ide-oda térítgetni akarnak, nekik kellene megtérniük oda ahol te vagy!Tarts ki én veled vagyok ha ez számít valamit.Esetleg a magad lelke szerint keresd az igazságot,ne fogadj el semmit csak ha azzal a lelkiismereted is egyet ért.VIGYÁZAT MÁZOLVA !!!
2013. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!