Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy párom-e a...

Honnan tudom, hogy párom-e a megfelelő ember számomra? Kicsit elbizonytalanodtam, nem érzem úgy, mint sokan, hogy "Isten vezette egymáshoz a lépteiket".

Figyelt kérdés

Rengeteg keresztény (házas)pártól hallottam már ezt. És hogy Isten teljesen egyértelműen nyilvánvalóvá tette nekik, hogy őket úgymond egymásnak teremtette.


Én a párommal kapcsolatban csak annyi Isteni szikrát érzek, hogy egy templomban ismerkedtünk meg anno.:D

Azontúl sajnos elég küzdelmes a kapcsolatunk, szeretem, jó embernek tartom, jobb apát el sem tudnék képzelni a leendő gyerekeimnek, de néhány tulajdonságát elég nehéz elviselnem.

Eleve a házasság volt a távlati cél, de minél komolyabb a dolog, annál jobban elbizonytalanodom, ez az egész élet együtt elég durván hangzik nekem. Hogy kaphatnék Istentől megerősítést? Hiába kértem... Sokan azt is mondják, hogyha nem értem, hogy fúú, ő az, nélküle meghalok, akkor kár összeházasodni. Mi a véleményetek?


2013. máj. 19. 12:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*érzem
2013. máj. 19. 12:49
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, meg még hallottam egy olyan gondolatmenetet is, hogy lehet, hogy valakinek ő a másik fele, és én meg "lenyúlom" előle. És nekem is van egy másik felem, akinek meg esélyt sem adok. Ez nem akar kimenni a fejemből, pedig nem tartom teljesen kizárnak, hogy ő a másik felem. Annyit gondolkozom ezen mostanában.
2013. máj. 19. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Eléggé össze lehetsz most zavarodva. Szerintem mindenképp tölts el egy kis időt csak magaddal, hogy rendeződjenek a gondolataid mert bizonyára elég sok minden ért mostanában amit nehéz lehet feldolgoznod.
2013. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hm? Tudtommal nem ért semmi komolyabb feldolgoznivaló, amire külön időt kell szánnom :)
2013. máj. 19. 13:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Az előttem levőhöz még talán annyit tennék hozzá, hogy olvass Bibliát. Kérd meg Istent, hogy mutassa meg neked, hogy melyik fejezetek segíthetnének most leginkább.
2013. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én ezt már nagyon rég óta kérem tőle, és semmi válasz, vagy csak nem látom a fától az erdőt...
2013. máj. 19. 16:51
 7/13 yuda ***** válasza:
21%

Két dolgot mindenképp tisztázz magaddal.


Bibliában nincs olyan, hogy másik feled lenne bárki is.

Romantikus szlogen, de nem bibliai. Ádám oldalbordája példa egészen egyedi és megismételhetetlen, de semmiképp nem lehet általánosítani, hiszen ezután az emberek már szaporodtak, nem Isten teremtette őket, mint az első emberpárt. Születés által jöttek a világba.

Ádámékra utalni tehát hiba lenne. Az ő példájuk nem minta...arról nem is beszélve, hogy az ő idejükben más nő nem is létezett és más ffi sem. Tehát egészen egyedi eset.


Olyan sincs a bibliában, hogy bárkitől bárkit is lenyúlnál, és olyan sincs, hogy egyetlen igazi lenne és senki más.

Ezt a mai kor médiája sulykolja, de semmi köze a bibliához.Romantikus filmekből ered. Semmi valóságalapja nincs.


Az igazság az, hogy sok emberrel le tudnád élni az életed.

..és az is igazság, hogy tökéletes embert nem fogsz találni. Egyiknek ez lesz a hibája, másiknak az.

Mielőtt nekilátsz gyomlálni, lásd be, te sem vagy hibátlan. Nagyon nem. :)

Ha kritikus vagy mások felé, kezd magaddal, mielőtt olyan döntéseket hoznál, ami azt eredményezi, hogy a végén egész életedben egyedül maradsz, mert senki nem lesz elég jó. Ne keresd a fehér ruhás herceget.

Ez nem mese, hanem az élet.

Józanság nagyobb erény, mint a média által sugalmazott romantika.

Érzelmekre eleve hiba lenne házasságot építeni. Érzelmek jönnek, mennek, hullámoznak-mert az érzelmek nem stabilak. Ostobaság tehát kizárólag erre építeni és értelmes ember nem is teszi.


Sokkal inkább arra, hogy jól érezd vele magad, milyen értékei vannak, értelems, szorgalmas. Élvezzétek egymás társaságát, tudjatok beszélgetni. Legyetek hajlandóak kompromisszumokra, ne legyenek szélsőséges káros szenvedélyek stb...


Fogadd el a másikat hibáival együtt és legyél őszinte..ő is fogadja el a te hibáidat. Neked sem könnyű, de hidd el neki sem.

2013. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem én, kedves utolsó, amit írtál, tudom, hogy tökéletes ember nincs, és én külön tisztelem a páromba, hogy el tud viselni, mert néha én is, hát mit ne mondjak, nem vagyok egy mintanő. Na de nehogymár ez legyen a kapcsolat kiteljesedése, hogy el tudjuk egymást viselni. Vagy ez csak ennyi? A filmek miatt vágyom többre? Abban sem vagyok biztos, hogy ez szerelem... Vagy az sem kell? Csak kölcsönös tisztel, elfogadás, szeretet? Mert ha igen, nem kérdés, hogy ő lesz az én emberem.
2013. máj. 19. 22:05
 9/13 Szeressük egymást ***** válasza:
Nem vagyok házas, de volt hosszabb kapcsolatom mielőtt rámtalált Isten. Nem a szerelem a fontos hosszútávon, hanem a szívek állapota. Mi uralja a szívet? Mennyi szeretet/hűség és lágyság van benne? Sok mindent lehet látni egy tekinteteten, mosolyon, stb. Én legalábbis elsősorban ezt figyelem meg egy nőben, így nehezebb mellényúlni mintha valaki csak a külső után megy... Azt írod küzdelmes az eddigi kapcsolatotok. Mi(k)től küzdelmes?
2013. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nem értünk egyet sok mindenben, és nehezen megy a csiszolódás. Másmilyen közegből jöttünk, mást láttunk otthon.
2013. máj. 19. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!