Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ezt hogyan...

Jehova Tanúi, ezt hogyan magyarázzátok?

Figyelt kérdés

Jn 3,13 És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.


Hogy taníthatjátok azt, hogy az égbe mennek az égi elhívásúak?


2013. máj. 18. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Újvilág fordítás:


13 Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.

2013. máj. 18. 22:06
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező.

Jehova Tanúi a Bibliát tanítják, nem a saját szavaikat, elképzelésüket.


. A János 3:13 szerint Jézus ezt mondta: „egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.” Néhány fordító a következő szavakat is hozzátette: „aki a mennyben van.” Ez azt sugallja, hogy Jézus egyszerre volt az égben és a földön is, ami a háromság tanítását támogatja. Ez a betoldás megtalálható néhány kéziratban, melyek az i. sz. V. és X. században keletkeztek, ám nem szerepel a korábbról származó Vatikáni és Sínai kódexben. Emiatt sok modern kori fordító nem fűzte bele ezt a részt a szövegbe. Ez tisztázza a Krisztus személyével kapcsolatos félreértéseket, és összhangban van a Szentírás többi részével. Jézus nem volt két helyen egy időben. Ő az égből jött, és nem sokkal később visszatért az égbe, ’felment’ az Atyjához (János 20:17).


Jézus abban az értelemben ’szállt le az égből’, hogy korábban a szellembirodalomban lakott az Atyjával. Ám a meghatározott időben a Fiú élete át lett helyezve Mária méhébe, ami azt eredményezte, hogy Jézus emberként megszületett (Lukács 1:30–35; Galácia 4:4; Héberek 2:9, 14, 17). Később, a halála után Jézus feltámadt szellemteremtményként, és visszatért, hogy Jehovával legyen. Röviddel azelőtt, hogy megölték, Jézus így imádkozhatott: „Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett” (János 17:5; Róma 6:4, 9; Héberek 9:24; 1Péter 3:18).

Amikor Jézus Nikodémusszal beszélt, aki farizeus és tanító volt Izraelben, még nem tért vissza az égbe. Természetesen egyetlen másik ember sem ment fel a szellembirodalomba, vagyis az égbe, amikor meghalt. Jézus maga jelentette ki, hogy Keresztelő János páratlan volt Isten prófétájaként, ám „az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála” (Máté 11:11). Péter apostol pedig azt fejtegette, hogy a hűséges Dávid király meghalt, és még mindig a sírjában van; Dávid sem ment fel az égbe (Cselekedetek 2:29, 34). Megvolt az oka, hogy miért nem mentek fel az égbe azok, akik Jézus előtt haltak meg, mint például Dávid, Keresztelő János és más hűségesek. Ők azelőtt haltak meg, mielőtt Jézus felavatta az utat vagy lehetőséget teremtett az emberek számára, hogy égi életre támadjanak fel. Pál apostol azt írta, hogy Jézus, mintegy előfutárként, ’felavatott egy új és élő utat’ az égbe (Héberek 6:19, 20; 9:24; 10:19, 20).


Mivel Jézus ekkor még nem halt meg és nem támadt fel, mire gondolt, amikor azt mondta Nikodémusznak, hogy „egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia”? (János 3:13). Vizsgáljuk meg a szövegkörnyezetet, vagyis hogy miről beszélgetett Jézus Nikodémusszal.

Amikor ez a zsidó elöljáró Jézushoz jött a sötétség leple alatt, Jézus ezt mondta neki: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki újra nem születik, nem láthatja az Isten királyságát” (János 3:3). Erre Nikodémusz ezt kérdezte: Hogyan lehetséges ez? Hogyan születhet meg egy ember másodszor is? Nem tudta felfogni azt az Istentől jövő tanítást, hogy miként kerülhet valaki Isten Királyságába. Volt valamilyen lehetőség arra, hogy megértse? Nos, emberi forrásból nem kaphatott választ. Egyetlen másik ember sem okíthatta ki őt erről, hiszen közülük még senki sem járt az égben. Így egyikük sem volt abban a helyzetben, hogy megmagyarázhassa neki, hogyan lehet bejutni a Királyságba. Ezalól az egyetlen kivétel Jézus volt. Ő felvilágosíthatta Nikodémuszt és másokat is, mivel az égből szállt le, így alkalmas volt arra, hogy oktassa az embereket ezekre a dolgokra.

Az ezzel az írásszöveggel kapcsolatos kérdés jól szemléltet egy értékes gondolatot, amely Isten Szavának tanulmányozásával van összefüggésben. Nem lenne ésszerű megbotránkozni egy írásszövegen, csak mert nehezen érthetőnek tűnik. Amit a Biblia az egyik helyen mond, azt más versek fényében is meg kell vizsgálni, és ezeknek összhangban kell lenniük. Továbbá gyakran a szövegkörnyezet — a körülmények, vagy hogy miről volt szó — segít megtalálnunk egy fejtörést okozó írásszöveg ésszerű és logikus magyarázatát.


Talán tudtam segíteni

Katy Weaver

2013. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz kedves Kérdező!


A János 3:13 versét akkor értheted meg Krisztus szerint, ha az egész Nikodémusszal folytatott beszélgetést figyelmesen elolvasod.

János 3:1-15 "Volt pedig a farizeusok között egy ember, név szerint Nikodémusz, a zsidók egyik elöljárója. Ez elment hozzá éjszaka, és ezt mondta neki: „Rabbi, tudjuk, hogy Istentől jöttél mint tanító, mert senki sem teheti azokat a jeleket, amelyeket te teszel, csak ha vele van az Isten.” Jézus erre ezt mondta neki: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki újra nem születik, nem láthatja az Isten királyságát.” Nikodémusz így szólt hozzá: „Hogyan születhet meg az ember, amikor már öreg? Talán bemehet másodszor is az anyja méhébe, és megszülethet?” Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki nem születik víztől és szellemtől, nem mehet be az Isten királyságába. Ami a testtől született, az test, ami pedig a szellemtől született, az szellem. Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam neked: újra kell születnetek. A szél ott fúj, ahol akar, és hallod a hangját, de nem tudod, honnan jön, és hová megy. Így van mindenki, aki a szellemtől született.”

Nikodémusz erre ezt mondta neki: „Hogyan történhetnek meg ezek?” Jézus így válaszolt neki: „Izrael tanítója vagy, és nem tudod ezeket? Bizony, bizony mondom neked, amit tudunk, azt szóljuk, és amit láttunk, arról tanúskodunk, de ti nem fogadjátok el a tanúságot, amellyel szolgálunk. Ha földi dolgokat mondtam el nektek, és nem hisztek, hogyan fogtok hinni, ha égieket mondok el nektek? Továbbá e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia. És ahogy Mózes felemelte a kígyót a pusztában, úgy kell hogy felemeljék az Emberfiát is, hogy mindenkinek, aki hisz benne, örök élete legyen.


Figyeld meg, hogy Jézus végig az Isten Királyságáról beszélt, és írástudó nem magáról a Királyságról kérdezgetett, mivel a zsidók a Törvény tanításából tudták, várták Isten Királyságát. Nikodémuszt inkább az érdekelte, hogyan lehet oda bejutni.

Jézus logikusan érvelt neki, amikor arról beszélt, hogy az embernem lehet ismerete a földi dolgokról.(12 vers) De a fenti, az egekben lévő dolgokról csak az tud beszéli, annak van ismerete, aki ott volt, illetve onnan jött. Jézus éppen egy ilyen személy volt ott, akkor.

Jézusnak a 13 versben mondottakkal kapcsolatban is igaza volt, mert Jézus előtt senki "egy ember sem ment fel az égbe". A Biblia beszámolója szerint akik felmentek, mindannyiuknak Jézus feltámadása után adatott meg ez a lehetőség, az sem azonnal.

Jézus beszélt erről a tanítványainak, például a János 14:2,3 verse ír erről: " Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek."

vagy a János 1:12,13 "„mindazoknak, akik befogadták [Jézust], hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, mert hitet gyakoroltak a nevében; és ők nem vérből vagy test akaratából vagy férfi akaratából születtek, hanem Istentől.” (Figyeld meg, hogy a szövegkörnyezet a 11. versben Jézus ’övéire’, a zsidókra utal. Mindazok, akik elfogadták őt, amikor az első században eljött hozzájuk, Isten gyermekei lettek az égi élet kilátásával. Az igék a szövegben múlt időben állnak; így ez az írásszöveg nem vonatkozik minden azóta kereszténnyé lett emberre.)

Róma 8:14, 16, 17: „akiket Isten szelleme vezet, azok mind Isten fiai. Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.” (Amikor e sorokat megírták, valóban igaz volt, hogy mindazok, akiket Isten szelleme vezet, Isten fiai lettek, és azt remélhették, hogy ők is megdicsőülnek Krisztussal együtt. De ez nem mindig volt így. A Lukács 1:15 azt mondja, hogy Keresztelő János telve lesz szent szellemmel, a Máté 11:11-ből azonban egyértelműen kiderül, hogy ő nem lesz részese az égi Királyság dicsőségének. Így az égi Királyság örököseinek összegyűjtése után is lesznek olyan emberek, akik Fiának követőiként szolgálják Istent, mégsem lesznek az égi dicsőség részesei.)


Remélem tudtam segíteni.

Kérlek kutasd tovább a Bibliát, mert Isten ilyen egyéneket keres itt a földön, meglátod, a hatalmas erejével, szent szellemével támogatni fog Téged ebben.

Üdvözlettel Zita

2013. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!