Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik az Astru vallás alapelvei?

Mik az Astru vallás alapelvei?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: Fogalmad sincs semmiről, minden alapot nélkülözően általánosítgatni azonban van. Közöttünk egyedül te vagy primitív.
2013. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor mutass már egy autentikus forrás az "asatru" "vallásról"?
2013. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2013. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ezek nem régi szövegek, ókori forrás érdekelne, ha nem angol lenne, hanem mondjuk ógörög, latin, az sem gond
2013. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem régiek? Az első a Próza Edda, melyet 1220 körül írt Snorri Sturluson, ez egy kerettörténetbe öntött összegzés az északi hitvilágról. A második a Verses Edda, ez szintén a 13. században született, és izlandi szkaldok régebbi verses formájú vallási írásait, forrásait gyűjti egybe jóval kötetlenebb formában. Ezt az írást a Codex Regius őrizte meg.

Tudatlanságod azért is szomorú, mert annyi logikát igazán magadra vértezhetnél, amivel ki tudod következtetni, hogy az általad említett két ókori nép még legnagyobb kiterjedésében sem jutott Skandinávia közelében sem, ezért a legkorábbi vallási források erről a tájról néhány rúnakő, ami megmaradt (tudod, arrafelé nem ismerték a papírra/bőrre írást). Ezért az első írásokat főleg az ezres év után (Izland felveszi a keresztyénséget) készítették izlandi szerzetesek, akik leírták a szkaldok énekeit és a vallási történeteket.

Bár Caesar a Commentarii di Bellum Gallico-ban írt a különbségekről a kelta vallás és az általa ismert germán törzsek hitélete között, de a déli germán népek mitológiája csak érintőlegesen azonos az északi germánokéval (a kedvedért ideírok egy részletet, a lefordítását kihagyom, mivel a kérésed alapján tudsz mind latinul, mind ógörögül is).

"Germani multum ab hac consuetudine differunt. Nam neque druides habent, qui rebus divinis praesint, neque sacrificiis student. Deorum numero eos solos ducunt, quos cernunt et quorum aperte opibus iuvantur, Solem et Vulcanum et Lunam, reliquos ne fama quidem acceperunt."

Tacitus már részletesebben beszámolt a déli germán törzsek vallási életéről, de mint mondottam, ezek az északi mitológia szempontjából többé-kevésbé irreleváns jegyzetek.

2013. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bónusz: [link]

Ezen az oldal elég jól összegzi az északi mitológia forrásait, fent van pl. a Próza Edda is óészaki nyelven ( [link] Bár ezt a gyönyörű nyelvet néhai Bernáth Istvánon kívül szerintem senki sem beszéli/beszélte ebben az országban.

2013. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
12-13. század, az nagyon nem régi, ha összevetem a Bibliával, az Illiásszal, vagy a Rigvédával, avesztával, ezek mind több mint 3000 évesek
2013. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezen vitatkozhatunk napestig, az északi mitológia kultúrtörténeti értékén semmit sem csorbít, hogy egy olyan tájon volt jelen, ahol sokáig nem volt írásbeliség.
2013. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!