Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik/mik láthatók az alábbi...

Kik/mik láthatók az alábbi festményen? Mely Istenek? Az Isteneken kívül jelentenek valamit a többi dolgok, például a madarak, bogarak stb. Lehet tudni, hogy az a piramis ki piramisa?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 14. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:


Középen Hórusz. Balra Izisz, jobbra Ozirisz (anyja és apja).

Alul a sarkokban sólymok, Hórusz egyik jelképe. A jobb sarokban mintha Hórusz szeme lenne. Alatta a madár talán...sólyom ugyanúgy (esetleg keselyűk). De nem biztos. Elég fura.

Aztán ugyanabban a sarokban, mint a szem, egy ankh (az élet kulcsa).


A jobb sarokban pedig az talán gabonaféle (búza), esetleg a termékenységet akarja szimbolizálni.

2013. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

* És még ott egy kígyó is a szemes sarokban. A kígyók elég sok mindent jelenthetnek... De ha ott a mindent látó szem, az élet kulcsa...akkor gondolom a tudást akarja jelképezni.


A keselyű (ha az), Izisz jelképe.


A piramis pedig [link]

(Dzsószer fáraóé)


A piramis alatt sajnos nem tudom, mik lehetnek. Valamiféle virág és termés, de passz.

2013. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló nem látott még Ozirisz ábrázolást!

A középen szereplő alak az Rá, mivel Horusznak volt egy korona szerűség a fején. Lényegében ettől lehetett megállapítani őket. Rá-nak gyakran napkorongot, vagy fényes aura szerűséget festettek.

A baloldali Neftisz, a jobboldali pedig Ízisz.

Ozirisz amúgy zöld színű volt fehér ruhában.

2013. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Rának pedig egy napkorong van a fején...


Egyébként meg azért írtam előre, hogy szerintem. Neftist ábrázoló képet nem láttam.

2013. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!