Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok elfogadják az...

A katolikusok elfogadják az ősrobbanás illetve az evolúció elméletét?

Figyelt kérdés

Gyakorló katolikusoktól kérdezem, hogyan tudják ezt a teremtéssel összeegyeztetni?


Előre is köszönöm az érdemi hozzászólásokat!


2013. máj. 9. 22:15
1 2
 11/12 szpeti1991 ***** válasza:
60%

Az Egyház nem érzi dolgának ezeknek a dolgoknak a megkérdőjelezését.

Én katolikus vagyok - és emellett geofizikát tanulok :) Olykor előfordulnak kis súrlódások a tudomány és a vallás között bennem, de nem sokszor.

És igen, ezek a teóriák sehol sem mondanak ellent a "teremtéstörténet tanmeséjének". :) Sőt, vannak érdekes passzolások is (éjjel-nappal előbb, mint a víz, Nap majd Hold, állatok és csak végén az ember), nyilván nem "szó szerint", de érdekes párhuzamok.

És vannak a tudománynak olyan határterületei (pl. az ú.n. Kozmológiai Ember elv, egyik méltán híres magyarországi fizikus, aki foglalkozik Vele, dr. Ferencz Csaba, a szakdolgozati témavezetőm :D - najó, nagyzolás letudva :D), ahol már Isten is felmerülhet - egy vallásosban, természetesen.

Szóval igen, ezért nem szeretem azokat a sorozatokat, ahol azzal csinálnak poént, hogy a vallásosak alles cuzamen nem hiszik el ezt. Pedig ez így nem igaz! :)

2013. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!