Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istentől már többször kértem...

Istentől már többször kértem bűnbocsánatot. Megiértem neki hogy igyekszem ugy élni hogy neki tetsző legyen, de megint vétkeztem. Ugy érzem leginkább akkor fordulok hozzá ha segitség kell. Szeretnék megint bünbocsánatot. Vajon meghallgat még? 20/L

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Inkább élj olyan életet, hogy önmagad előtt ne kelljen szégyenkezned, és nyugodtan nézhess tükörbe bármikor. Istennek ugyanis nem ártasz a botladozásaiddal, csakis saját magadnak. Viszont ha saját magadnak meg tudsz felelni, akkor már Istennek se lesz baja veled (feltételezve, hogy van benned alapvető emberi empátia, beleérzőkészség és józan intelligencia).
2009. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Isten az, aki mindig megbocsájt, ha teljes szívedből megbánod bűneidet.

És mi vagyunk azok, akik újra-és újra vétkezünk. Mindig, mindenki meghallgatásra talál. Fordulj hozzá bátran és kérd a segitségét.

2009. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Az előttem szólónak igaza van!Isten megbocsát!

De tényleg nem csak akkor kell Istenhez fordulni, ha kérni szeretnél, vagy segítségre van szükséged.A hálaadó imák is fontosak!Ezekben hálát adsz Istennek a jóságáért, az életedért, hogy elküldte a Fiát, aki meghalt értünk, de aki fel is támadott, hogy nekünk legyen bűnbocsánatunk!E mellett olvad a Bibliát is!

Van egy történet is,ami pont a bűnbocsánattal, Jézus vérével kapcsolatos:

Egy apuka nagyon szeretett faragni.Meg is rendelt külföldről egy nagyon profi és drága faragó kést. Mikor megérkezett nagyon örült neki, és alig várta hogy használhassa.Egyik nap el kellett mennie valahova, és mivel látta, hogy a kisfia "kacsintgat" a kés felé, a lelkére kötötte, hogy nehogy hozzányúljon, mert drága volt nagyon!Elment, persze a fia elvette.Mikor az apuka hazaért meglátta a kést a garázsban,eltörve.Iszonyat ideges lett, azt gondolta, hogy jó alaposan elveri az engedetlen fiát.Bement a házba dühösen és meglátott a konyhában egy nagy vértócsát.Abban a pillanatban elszállt a dühe és aggódva kereste a fiát.A vérfoltok a fürdőszobáig vezettek, aminek az ajtaja be volt zárva.Az apuka bekopogott, és kérdezte:"fiam, bent vagy?"Mire a fiú:Itt vagyok apa,ne bánts,tudom, hogy engedetlen voltam és hülyeséget csináltam, nem kellett volna!"

Erre az apuka:Dehogy bántalak, gyere ki hagy nézzelek!A fiú kinyitotta az ajtót, nagyon vérzett a keze.Az apuka szorosan magához ölelte, és már rohant is vele a kórházba!


Ezt csak azért írtam le, mert Isten is a Fia,Jézus Krisztus vérén keresztül néz ránk!Ha valami hülyeséget csinálunk(és csinálunk, mert nem vagyunk tökéletesek)e miatt a vér miatt kegyelmünk van!

2009. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokszor adok hálát Istennek,de gondolom nem elégszer. Örülök hogy a szívembe van.Rá mindig számithatok és ti is számithattok. Soha nem hagy cserben,mindig is velem van. Ha akar megkegyelmez, ha akar megdorgál. Ö dönt.
2009. szept. 29. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Jó, hogy vannak még ilyen 20 évesek!
2009. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Néha olyan boldog vagyok,olyan öröm van a szivemben hogy szerethetem őt hogy ugrálni tudnék!
2009. szept. 29. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
És hogy állsz az evilági dolgokkal? Bulik, fiúk?
2009. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van egy régóta tartó tartós kapcsolatom,nagyon szeretjük egymást.Szeretnénk majd idövel összeházasodni és gyerekeket.Persze még egy pár év:) Mikor rátaláltam a szerelmemre a bulival rögtön fennhagytam.
2009. szept. 30. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem jàrj nyitott szemmel a vilàgban és felejtsd el istent, a sorsod a te kezedben van, a hibàkat nem megbànni kell hanem tanulni belölük....
2009. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen ebben is van igazság.
2009. szept. 30. 17:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!