Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi baja van mindenkinek a Hit...

Mi baja van mindenkinek a Hit Gyülekezetével?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, mennyire elfogultak a hgy-vel szemben és őszintén szólva nem értem miért. Én egy ideje járok és szerintem csodálatos munkát végeznek. Ez nem business. Isten nélkül ez a munka nem valósulhatott volna meg. Szerintem Német Sándor a király.

2013. máj. 6. 17:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tetszett a kommented, megfogalmaztad, amit én is gondolok.

A királyt persze nem a szó szoros értelmében értettem, de én tényleg tisztelem a munkásságát, hogy ekkora gyülekezetet épített fel Isten segítségével. Ez csodálatos. :)

2013. máj. 6. 18:52
 12/26 eric_one ***** válasza:
72%

Én is a Hit Gyülekezetében tértem meg annó, és valóban kimosták az agyamat. A kenet alatt prédikált ige valóban alkalmas az agymosásra, amire pozitív értelemben szükség is van (lenne) minden embernek az életében. Az Istenhez való szívbéli megtérés, az gondolkodásmód változtatással jár. Az ember világnézete ekkor alapjaiban rendül meg, hiszen egy ember világnézete meghatározza egész gondolatvilágát, ez alapján látja az egész világot, ez határozza meg cselekvésüket, életvezetésüket.

Ahhoz, hogy valaki a hamis világnézetek börtönéből kiszabaduljon, az első lépés, hogy képes legyen feltételezni, hogy azok esetleg nem igazak. Vagyis el kell bizonytalanodnia világnézetének igazságában, meg kell kérdőjeleznie annak alapjait. Olyan gondolatokat, alapelveket is meg kell kérdőjeleznie, amelyekben soha nem kételkedett.


Kedves Kérdező! Nem mindenkinek van baja a gyülekezettel, az élő közvetítés sokat lendített a Gyüli társadalmi megítélésben. Ilyen fröcsögő szájú, és hörgő torkú kommentek mindig is lesznek, akik csak hazugságaikat szólják. Majd megbánják ezeket is, és zokogva térnek meg, vagy ha nem így lesz, akkor majd eljön az ideje hogy számot kell adjanak az ilyen gonosz beszédükért az ítélet napján. Furcsa nem? Hogy azok az emberek akarnak megítélni minket, akik hátuk mögé vetik Istennek a beszédét. Ahogy Jézus mondta:


"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."

2013. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Nincs mindenkinek baja a Hit Gyülekezetével, csak némelyeknek.

Viszont én még ezt sosem hallottam, hogy valaki ezt mondaná Németh Sándorról, hogy "király", ő maga el sem tűrné ezt a titulust szerintem.

A hiteseknek Jézus Krisztus a Király.

2013. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Az átlag HGY-s a vasárnapi Istentiszteletre jár és a tv-ben is azt adják az ATV-n. Vajon mik történnek szerdán? A szerdai Istentiszteleten vannak a hipnózisos rángatózó,rémületet keltő események.Azért nem mutatják a szerdait, hogy ne rémítsék el az embereket Kb. ennyire vállalja önmagát a HGY. Ezt egy mai napig HGY-s mesélte nekem, úgy fél éve.
2013. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ember, a kiralyt ugy ertette, hogy jo! Ne akadjal mar fenn ezen. Olvasd vissza az elobbi kommenteket, haver.
2013. máj. 7. 14:47
 16/26 anonim ***** válasza:
54%

#15

A szerdai alkalmat azért nem közvetítik mert a gyülekezetnek is szűksége van belső épülésre. A rángatózós dumád meg már nagyon unalmas. Kívánom hogy tapasztald meg Isten jelenlétét egyszer úgy igazán! Akkor nem írnál ilyeneket :)

2013. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

>>Kívánom hogy tapasztald meg Isten jelenlétét egyszer úgy igazán!


Mit ertetek ez alatt? Irna valaki errol a tapasztalatarol ?

2013. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Jesiva Mordekhai válasza:
41%

Éppen és szépen meg is fogalmaztad a probléma okát: mert Németh Sándor a király. És nem az Örökkévaló. Egyébként nem gondolom oknak a filoszemita vonalat, tiszta és erős Izrael-tanítás, profi és powerful dicséret, jó média-érzékenység, olajozott működés, jó tanítások. Egy pohár kristálytiszta, élő víz, egy csepp mérgező, Biblia-ellenes szennyvízzel, amit itt keleten jól ismerünk, s így hívunk: személyi kultusz.

Mert nincs más Király, csak Elohím. Shalom!

2013. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 eric_one ***** válasza:
76%

Jesiva Mordekhai!-nak


Szépen forgatod a szavakat, de hazugságot szólsz! Senki nem cserélte fel az Örökkévalót Németh Sándorra. A személyi kultusz sem igaz a gyülekezetre, Sándor a gyülekezet vezető pásztora, és a neki kijáró tiszteletet kapja a tagoktól. Tudod a tekintély elvűséget is Elohim határozta meg mind a családban, mind az államhatalomban, vagy akár az egyházban.


Így mindig azok beszélnek akik sosem jártak ott, Te is gondolkodhatnál mielőtt kijelentéseket teszel. A kérdező már fentebb kifejtette hogy a király szót mint ma divatos szlenget használta. Persze bele lehet kötni mindenbe, főleg ha valakinek az a legfőbb célja....


Jelenések 1,4 (bár Te ezt nem olvasod)

"Kegyelem néktek és békesség attól, a ki van, a ki vala és a ki eljövendő; és a hét lélektől, a mely az ő királyiszéke előtt van,


És a Jézus Krisztustól, a ki a hű tanúbizonyság, a halottak közül az elsőszülött, és a föld királyainak fejedelme. Annak, a ki minket szeretett, és megmosott bennünket a mi bűneinkből az ő vére által,


És TETT MINKET KIRÁLYOKKÁ és papokká az ő Istenének és Atyjának: annak dicsőség és hatalom mind örökkön örökké! Ámen.



1Péter 2,9

"Ti pedig választott nemzetség, KIRÁLYI PAPSÁG, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;"

2013. máj. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Kérdem még mindig ida jársz? :D :D
2013. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!